Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.04.2024 - 15:30:13   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Aplikácia Zelená vlna bude pomáhať aj počas sviatočného víkendu

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 31.10.2014Zelená vlna počas nadchádzajúceho sviatočného víkendu posilní svoje aktivity, k bezpečnosti na cestách prispeje aj mobilná aplikácia Zelená vlna, ktorú si k dnešnému dňu stiahlo až 23-tisíc užívateľov.


Podľa aktuálnych dát si mobilnú aplikáciu Zelená vlna v období od 17. októbra do 30. októbra stiahlo takmer 23-tisíc užívateľov (Android 14 533, iOS 8210), za rovnaké obdobie 950 prispievateľov prostredníctvom aplikácie nahlásilo 1 300 udalostí. Súčasťou aplikácie je aktualizovaný zvukový súbor s rozhlasovým dopravným spravodajstvom, v prostredí aplikácie si ho užívatelia denne prehrajú až 5-tisíckrát.

„Veľmi nás teší, že sa nám aj prostredníctvom aplikácie Zelená vlna darí pokračovať v nastúpenom trende posilňovania prítomnosti RTVS v digitálnom priestore. Vďaka aplikácii majú poslucháči a motoristi možnosť pomáhať pri tvorbe kvalitnejšieho a dostupnejšieho dopravného spravodajstva a 23-tisíc stiahnutí počas necelých dvoch týždňov svedčí o tom, že aplikácia Zelená vlna bola správnou voľbou,“ uviedla riaditeľka Sekcie marketingu a komunikácie RTVS Daša Matušíková.

Pred Sviatkom všetkých svätých, ktorý je jednou z najsilnejších dopravných špičiek smerom zo západného Slovenska na stred a východ krajiny, bude dopravné spravodajstvo Zelená vlna RTVS v Rádiu Slovensko posilnené v piatok a v nedeľu popoludní a každú hodinu sa odvysiela až trikrát.

„V prípade mimoriadnej dopravnej situácie sme schopní zaradiť dopravnú informáciu do prúdového vysielania v priebehu štyroch minút. Ak však poslucháči dopravnú informáciu v rozhlasovom vysielaní nezachytia, určite ju nájdu v mobilnej aplikácii,“ povedal manažér Zelenej vlny RTVS Ľuboš Kasala. „Veľkou devízou dopravného spravodajstva Zelená vlna RTVS je úzka spolupráca s Národnou diaľničnou spoločnosťou a tiež s operačnými strediskami dopravnej polície, spolu s nimi budeme počas Dušičiek situáciu dôkladne monitorovať,“ dodal Ľ. Kasala.

Aplikáciu Zelená vlna si môžete zdarma stiahnuť pre smartfóny s operačným systémom Android alebo iOS.


RTVS, 31. 10. 2014


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/pSdRKc Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
30.10.2014 • Česká radost patří České televizi - její dokumenty bodovaly na festivalu v Jihlavě
23.10.2014 • Tisková zpráva z 19. zasedání RRTV, konaného dne 21. 10. 2014
20.10.2014 • Dopravné spravodajstvo Zelená vlna už aj v mobiloch
17.10.2014 • Úspěšný první ročník Be2Can zahájil novou tradici – unikátní filmová přehlídka se v Čechách a na Slovensku uskuteční i příští rok
06.10.2014 • Dnes zahajuje Be2Can – filmová přehlídka, která přináší to nejlepší z filmových festivalů z Berlína, Benátek a Cannes
03.10.2014 • Media Club bude v příštím roce zastupovat skupinu hudebních stanic Óčko

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist