Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.06.2024 - 20:25:57   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Stavba začala. Brno získá po třiapadesáti letech nové studio České televize

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 21.11.2014Slavnostním poklepáním základního kamene dnes začala výstavba nového studia České televize v Brně. Moderní televizní areál, který se plánoval od roku 2008, by měl v městské části Líšeň vzniknout za čtrnáct měsíců. Oproti původním návrhům bude stát o polovinu méně.


„Brněnské studio České televize odstartovalo svoji činnost před třiapadesáti lety. V jeho prostorách v centru města od té doby vyrostlo několik generací televizních profesionálů a vznikla řada skvělých pořadů. Ale dnes, kdy jsou zejména technologické podmínky vysílání už daleko rozvinutější, je nezbytné, aby tvůrci měli pro svoji práci kvalitnější a důstojnější zázemí,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák, podle kterého jsou v tuto chvíli již obě budovy v centru města, z nichž jedna fungovala od třicátých let jako bytový dům a druhá jako banka pro moderní televizi nevyhovující. „Nové studio v Brně vnímám jako možnost rozvinout naplno potenciál všech zástupců všech televizních oborů,“ doplňuje Petr Dvořák.

Po dokončení stavby bude nové studio vybaveno technologiemi a zaměstnanci by se do něj tak měli přesunout v polovině roku 2016. „Velmi si vážím toho, že mohu být u tak významné události, jakou zahájení výstavby nového televizního studia v Brně bezesporu je,“ říká jeho ředitel Jan Souček a dodává: „Věřím, že nové prostory vylepší dosavadní zázemí a umožní daleko větší vývoj nových programových formátů.“

Brněnské studio České, resp. Československé televize, vzniklo 6. července 1961. Od té doby sídlilo na několika místech v Brně. V současné době má technické a vysílací zázemí ve studiu Typos v Jezuitské ulici, produkce, dramaturgie, archiv programových fondů a další pracoviště jsou v budově v ulici Běhounská. Žádný z těchto domů nebyl projektovaný pro televizní provoz a vzhledem k finanční náročnosti jejich dnes už nezbytných generálních oprav i k špatné dopravní obslužnosti v centru Brna se Česká televize rozhodla pro výstavbu studia nového, které by odpovídalo soudobým nárokům.

Výstavby se na základě výběrového řízení, kterého se zúčastnilo jedenáct uchazečů, ujalo sdružení ČT Brno, které tvoří společnosti IMOS Brno a PKS Stavby. Samotný projekt se vyvíjel mnoho let a po nástupu Petra Dvořáka do funkce generálního ředitele ČT došlo k jeho celkové revizi a úpravám, jež spočívaly primárně ve zefektivnění stavby a zmenšení původního rozsahu. Zároveň tak došlo i ke snížení předpokládané hodnoty stavby, a to z odhadovaných 660 milionů na 340 milionů korun. Cena nového studia by podle vítěze výběrového řízení neměla překročit 299 milionů korun.


Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/jup774 Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.11.2014 • Nejvyšší správní soud potvrdil pokuty RRTV v celkové výši 1 950 000 Kč
10.11.2014 • Česká televize na jeden den zapojila moderátory ze školních televizí
07.11.2014 • Stovky novinářů z celého světa se sjedou v Česku. Diskutovat budou i s vědci a umělci
03.11.2014 • FTV Prima vydává kulinářský čtvrtletník Prima FRESH
03.11.2014 • Televize Nova a DOBRÝ ANDĚL přichází podruhé se společnou kampaní
03.11.2014 • Media Club představil obchodní politiku pro rok 2015, spojuje prodej televizní, online a rádiové reklamy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist