Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 17.11.2017 - 20:16:45     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Show Jana Krause – 15. 2. 2017

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 13.02.2017Operní zpěvačka Dagmar Pecková, herec Václav Neužil a „kyborg“ Jan Hubík se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. února ve 21.35 hod. na Primě.


Dagmar Pecková – operní hvězda a držitelka ceny Thálie vystupovala už ve všech významných světových operních domech. Nyní se rozhodla přichystat spolu s bratry Cabanovými velkolepé kabaretní revue Wanted, ve které se představí jako král londýnského podsvětí Mackie Messer. Revue bude mít premiéru v dubnu ve velkém sále pražské Lucerny. „Pokud si mě publikum pamatuje z mého ztvárnění Carmen, ví, že jsem nikdy nebyla typická operní pěvkyně a nikdy mi nestačilo vyjadřovat se ‚pouze‘ hlasem. A toho bych chtěla docílit i v naší Cabaret revue – být zcela ve službách této úžasné muziky a vícedimenzionálního žánru,“ říká Dagmar Pecková, které také vyjde album Wanted. A zároveň popírá, že by si ke kabaretu odskočila odpočinout od opery: „Nemyslím si, že je kabaret odpočinkovou disciplínou. Zpěv, mluvené slovo, tanec, světla, show, revue,“ vypočítává pěvkyně. Ráda by prý v revue využila jiných svých schopností, které v opeře neměla možnost předvést.

Václav Neužil – herec, který vystudoval JAMU v Brně. Tam také hrál v divadle Polárka, Národním divadle Brno, Divadle 7 a půl a HaDivadle. Od roku 2006 je členem Dejvického divadla v Praze. Televizní diváci ho mohli vidět v několika seriálech a zahrál si například i v celovečerních filmech Duše jako kaviár, Muži v říji nebo Alois Nebel. Je také jedním z českých herců, kteří si po boku Jamieho Dornana zahráli ve snímku Anthropoid. A zatímco po Dornanovi díky snímku Padesát odstínu šedi fanynky šílí, Václav si prý ještě užívá relativního klidu. Na rozdíl od jiných českých herců nemá problémy s mluvením v angličtině. „Už docela dlouho se tomu jazyku věnuji a kvůli své práci angličtinu piluji, natáčení Anthropoidu pro mě bylo první sklizené ovoce. Takže se dalšímu zahraničnímu natáčení určitě nebráním,“ svěřil se.

Jan Hubík – kyborg. Je jedním z prvních lidí u nás, kteří mají v těle čip. NFC čtečka mu tak umožňuje s ním zapínat počítač nebo telefon, projít dveřmi s elektronickým zámkem nebo zprostředkovat platbu bitcoiny. Honza považuje čip v ruce za bezpečný a také funkční doplněk, přijal ho jako součást svého těla, a tím pádem ho lidé mohou označit za kyborga. Velká část populace má k propojování technologií s lidským tělem odpor, a to nejen kvůli bolesti při instalaci pod kůži. „Nedivím se, že se tomu lidi brání, je to zásah do integrity lidského těla, a to je spoustě lidí proti srsti. Je to jejich právo a je to dobře, protože mají možnost volby,“ říká Honza, který s čipem nemá zatím žádné negativní zkušenosti. Malý čip pod kůží na ruce slouží také jako vizitka, při načtení mobilním telefonem se zobrazí kontaktní údaje, je ale na každém, kolik informací do čipu vloží. Ke správě dat slouží aplikace v telefonu a vzhledem k tomu, že se jedná o pasivní zařízení, nebojí se Honza, že by mu někdo na krátkou vzdálenost data upravoval, blokoval následující úpravy nebo ho sledoval. Stejně jako jakýkoli jiný dokument jsou data na čipu napadnutelná, a tím pádem jejich průkaznost není obecně zásadně vyšší než dosavadních dokladů nebo běžné čipové karty. Podle Honzova odhadu se počet kyborgů zvýšil během letoška přibližně z deseti na třicet, takže masová záležitost to není. Injektory s čipem navíc nejsou na českém trhu, i ty zahraniční zatím nejsou certifikované pro lidi, používají se nejčastěji na zvířata. Závadnost takového čipu by měla být podle Honzy skoro nulová a celý proces je vratný, takže i pokud se rozhodnete mít nadále pouze fyzický občanský průkaz v kapse, neměl by to být problém. Čip používá technologii NFC (typ bezdrátové komunikace na velmi krátkou vzdálenost). Je zapouzdřený v ampulce z bioskla, které je určeno k implantaci do živých tvorů. Má 2 milimetry v průměru a 12 milimetrů na délku. Čip se dodává v injektoru s jehlou a celá operace trvá asi 4 minuty. Bolestivost přirovnává Jan Hubík, který je zároveň organizátor pražského čipování, k darování krevní plazmy. Do budoucna Jan počítá s tím, že si čip buď vymění za nový, nebo si ho nechá vyjmout, protože už půjde o zastaralou technologii.

Premiérový díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. února ve 21.35 na Primě. Jan Kraus, jak ho znáte, v úspěšné show! Aktuální hosté, témata bez cenzury a ta nejlepší late night show každou středu večer na Primě.


Mgr. Filip Budák, Externí dodavatel PR oddělení pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.02.2017 • Posledních osm let Bořka Šípka v intimním časosběrném portrétu České televize
13.02.2017 • V minulém týdnu dosáhla skupina Nova 36,7% share
11.02.2017 • Vzestup a pád cynické manažerky - ČT art uvede hru Petra Zelenky Job Interviews
10.02.2017 • Doktoři nabídnou nezvykle autentický pohled na práci špičkových českých lékařů
09.02.2017 • Modrý kód na Primě již brzy!
09.02.2017 • Očima Josefa Klímy: Pořad má rekordní sledovanost, nabízí exkluzivní témata

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist