Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 23.09.2023 - 22:43:17   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Neoficiální příjem | Články
 

MultiDec 8.X, aneb přenechte dekódování svému počítači! – 2.část

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 10.03.2002


V úvodu bych měl nejprve říci to, co jistě tušíte, ale co je nutné znovu připomenout. Tedy, že na základě znalostí, získaných v tomto příspěvku si můžete vyzkoušet a otestovat možnosti dekódování některých zahraničních paketů placené televize. Na vaši odpovědnost, riziko a pro vaši soukromou potřebu. Pro instalaci a používání programu MultiDec je zapotřebí mít již určité zkušenosti se satelitním příjmem, základními pojmy a daty pro nastavování stanic a paketů a také určitou znalost práce s počítačem v prostředí Windows. Autor příspěvku, ani redakce webu satCentrum ani zahraniční autoři software, knihoven a klíčů neberou odpovědnost za případné škody, které si můžete při instalaci DVB karty a software do vašeho počítače způsobit. Pokud se na tuto činnost necítíte, obraťte se raději s montáží karty na vašeho prodejce výpočetní techniky a případné otázky a problémy se softwarem konzultujte s dalšími fanoušky či satelitními odborníky. K tomu můžete s úspěchem využít diskusního fóra na webu satCentrum. Popisovaný program MultiDec neumožňuje dekódování žádného systému ani kódu, používaného vysílacími subjekty na území ČR ani SR a neodkódovává pakety, které lze u nás oficielně abonovat společnostmi na našem území licencovanými.

Tolik nutná poznámka na úvod a přejdeme k vlastní instalaci programu MultiDec. Tento software byl vyvinutý již kdysi pro dekódování analogových programů, kódovaných v systémech VideoCrypt a Nagravision/Syster. Po přechodu drtivé většiny placených paketů do digitálního módu pokračoval vývoj dále a nyní je k dispozici již osmá verze, případně update na verzi 8.1. Vývojáři jej přizpůsobili i moderním DVB PCI satelitním kartám, které dokáže obsloužit, ovládat u nich naladění a prohlížení audio i video programů v MCPC paketech i jako jednotlivých SCPC programů. Díky počítači dokáže rychlé a snadné třídění stanic, jejich zařazování do preferenčních skupin, zálohování a také podpora rychlého teletextu a přenosu dat. No a v neposlední řadě se podařilo emulovat CA moduly, tedy dekodéry pro některé kódovací systémy plus nahradit přístupové kartičky – smart cards s kódy pro sledování placené televize. Současná verze MultiDec 8.X dekóduje systém Viaccess, Irdeto/Betacrypt a Seca/Mediguard. Ostatní systémy zatím rozkódované nebyly, což však neznamená, že se tak nestane někdy v budoucnosti. Ale pozor, po přechodu na pozměněný způsob kódování, jako je to např. Seca 2, Irdeto 2 a Viaccess 2 mohou být současné systémy pro tento program nedostupné. Ale to je již riziko neoficiálního příjmu pro soukromé účely.

Instalace programu MultiDec je jednoduchá. Z internetu si stáhnete poslední verzi programu, knihoven a klíčů, které zpravidla najdete v ZIP komprimovaných souborech. Pro začátek jsme pro vás přichystali jejich aktuální verzi v sekci Upload souborů v rubrice Diskuse na našem webu satCentrum. Do budoucna doufáme, že se vždy najde některý satelitní fanda, který do této sekce doplní novější klíče případně nové verze software. Nalezené soubory (jedná se o 4 soubory plus jeden s českými fonty pro případné použití pro teletext) zkopírujete do nějakého k tomu předem vytvořeného adresáře na vašem hard disku a rozbalíte je. Upozorňuji, že se jedná o software německých fanoušků s německým menu, ale část popisu read.me a knihoven je popsána i v angličtině. Některé knihovny jsou určené jen pro Secu a Viaccess a nesnášejí se s Irdetem a naopak, proto si udělejte ještě záložní adresář a do hlavního rootu programu vždy umístěte jen ty, které právě používáte. Ale to vše je popsané i v doplňujících textových souborech. Vlastní program se spouští kliknutím na soubor multiDec.exe. Provede se inicializace driverů DVB karty, vypíše se typ procesoru a naleznou se softwarové emulátory dekodérů. Poté se zobrazí hlavní obrazovka. Jejím popisem se nebudeme zdržovat, vidíte ji na přiložených obrázcích.

Na prvním screenu sejmuté obrazovky vidíte dekódovanou francouzskou mutaci hudebního kanálu MTV F, kde je vidět v dolní části informační lišta s číslem předvolby, názvem stanice, časem i informací o současném a budoucím pořadu z průvodce (EPG). Z horního menu je rozvinuta lišta Kanäle a přehled všech načtených předvoleb Kanalliste bearbeiten.

Jak nastavíme jednotlivé programy vidíme na druhém obrázku, kde jsem dekódoval tematický kanál Escales, kódovaný v systému Viaccess a Seca. Co vše můžeme nastavit vidíme v menu Kanal bearbeiten. Ke správnému nastavení antény nám pomohou dva indikátory, výchylky z barevných čtverečků pro sílu signálu a kvality dekódovaného signálu (Bit error). Před ručním nastavováním parametrů pro každou předvolbu bych však preferoval automatické skenování celé družice. Původně jsem nevěřil, že scan najde i SCPC programy, ale software je opravdu důsledný. Skenování jedné družice však může pak trvat až několik desítek minut či dokonce (v případě Astry) i hodinu! Pro první nastavení je to ale vhodné přetrpět a příště lze zaškrtnout jen volbu update – přidání pouze nových stanic.

Na třetí sejmuté obrazovce se španělským programem Disney Channel+1 vidíme použití EPG, je to Info list s podrobným obsahem děje (Event Information Table), samozřejmě, pokud je EPG provozovatelem stanice podporováno. Kromě textu jsou zde i ostatní doplňující časové údaje.

Pro vaši představu, jak se zobrazuje EPG u českých stanic jsem použil obrazovku se stanicí Animal Planet Cze. Jak jsem v úvodu uvedl, MultiDec neumí dekódovat systém CryptoWorks, používaný v UPC Directu, nebo Czechlinku, takže obraz nevidíme. Česká diakritika se však zobrazuje u EPG stejně nesrozumitelně, jak u ostatních stolních receiverů. Jedinou vyjímkou je Philips DSX 6010 pro abonenty UPC, kde je tato věc vyřešena.

No a abyste viděli, že dekódovat lze i žádané ostré programy pro pány, sejmul jsem pro vás obrázek španělské stanice Taquilla XX, vysílající non stop hard porno v systému Seca. Z důvodu veřejné presentace je část obrazovky zakryta informačním panelem.

Na závěr, jako ocenění vaší snahy dočíst text až sem připojuji poslední screen s holandským programem X-Zone z paketu Canal+ a kódovaném též v Sece.

Ano, nikdy v minulosti nebyla satelitní televize ve vašem PC-čku tak dostupná. Pokud se snažíte sami vzdělávat a hledat informace na internetu, můžete dnes získat více a za nižší peněžní výdaje. A to za tu vynaloženou námahu jistě stojí. Přeji vám úspěšný lov po satelitním orbitě!

Na Slovensku Skystar1 dostanete na www.satshop.sk v oddelení SAT internet
.

<< Předchozí část


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 34   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.03.2002 • Poker s pay-TV pokračuje
09.03.2002 • MultiDec 8.X, aneb přenechte dekódování svému počítači! – 1.část [ 15 ]
20.02.2002 • Patchovať alebo nepatchovať? To je otázka ... [ 7 ]
27.01.2002 • France Telecom zaplátal Viaccess [ 1 ]
22.11.2001 • Kódování a karty: čemu věřit? [ 8 ]
03.08.2001 • Kto má strach z pirátov? [ 3 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 2

  need help !! 

11.07.2003 19:50 • steve
i have a sky star 2 , and i want to view pay tv for free , please give me an idea how to do , because all multidec and any result can satisfied my need .
 
 
  Re Skystar2 

04.07.2003 16:57 • Lv
hadf nezavadzaj

decoding works with Skystar2, twinhan, Pinnacle and other cards too

possible dokonca uz aj pod linuxom :o) a na rozdiel od skystar1 je mozne ukaldat naraz viac programov z jedneho Mpeg2 TS streamu,

steve try ProgDVB or MyTheatre or DVBviewer


 
 
  Môj príspevok 

03.07.2003 11:41 • haddi
not possible, decoding works with sky star 1 only
 
 
  need umilator 

30.06.2003 22:15 • steve
i have a B2C2 card (sky star 2) , and i want to decrypt channel in 19.2° , please if you know a software that work with my card please tell me that ,
 
 
  skystar 1 

24.01.2003 14:42 • fero
mam skystar 1 a pouzivam multidec. Na monitore pri pohybe satvoria ciary.Co s tým robiť ?
 
 
  Můj příspěvek 

20.01.2003 02:05 • redha2003dz
salut
 
 
  kdo poradí 

20.10.2002 22:31 • Gustav
jak dekodovat C+ na France Telecom (analog -pal, nagravision-syster) přes PC, přjímač Mascom 2000, Win 98,156 Mb Ram, 333 pent. procesor.
 
 
  zaujmalo ma II 

28.08.2002 13:24 • keltian
prosim vas.... mohli by ste mi odpovedat a informovat aj na e mail keltian@azet.sk vdaka
 
 
  zaujmalo ma 

28.08.2002 13:23 • keltian
zaujmalo ma aky programy mozem pozerat ked nie som napojeny na nete? vsetky kanali ktore mozem pozriet aj na normalny digitalny reciever? alebo niektore konkretne programy a kanaly.....

dakujem
 
 
  Stránka o MD 

05.05.2002 21:30 • MindStorm
Jestli chcete vsechno, co se tyka dekodovani v programu MultiDec, tak to najdete na adrese http://multidec.sf.cz/. Jsou tam i nejnovější klíče.
 
 
  Problém s IRQ 

03.05.2002 20:36 • MindStorm
Mam dost problem, MD mi pri startu vzdycky napise jakejsi konflikt IRQ (dost veci mam na IRQ 10, no jo 15 IRQ je malo). Ve Win je meneni zablokovany, takze s tim nemuzu nic udelat. Mam DVD Skystar 1 a Win XP. Diky za odpoved.
 
 
  Poradte začiatočníkovi 

02.05.2002 20:07 • Andyxxx1
Som v tejto oblasti úplný začiatočník. Poradíte niekto aký satelit je najvhodnejší kúpiť, ako funguje dekódovanie cez PC a čo všetko k tomu potrebujem.Ďakujem.
 
 
  Cesky manual pro Multidec 

02.05.2002 09:03 • ROBOcop
Jo a takova ”malickost”, na multidec.wz.cz naleznete i cesky podrobny manual;-). Neni co dodat;-).
 
 
  Odpovedi 

02.05.2002 09:00 • ROBOcop
4Lienka> Mrkni na multidec.wz.cz, kdyz tak kontaktuj WEINa pro channellist.

4Iny soft> Zatim Cryptoworx neni rozkodovan, ale pracuje se na nem=), bude soucasti v YANKSE. Vice na vise uvedene adrese.

4all> Jinak uz davno existuje Multidec 8.2, stahujte z multidec.wz.cz
 
 
  Utopie? 

01.05.2002 20:22 • Aleš
Nevíte někdo prosím o PCI nebo USB kartě se softwarem na Apple, která by uměla dekódovat a ukládat v DVD kvalitě a zároveň satelitní internet.

Díky
 
 
  externí karta přes USB 

23.04.2002 16:36 • kyhoush
Ahoj, podaří se mi rozchodit dekódování programů s kartou Hauppage WinTv USB modell 569? díky
 
 
  Karta pro příjem multiDEC 

08.04.2002 17:47 • KarelFILIP
Potřeboval bych informaci kde v praze seženu vhodnou kartu pro multiDec. Díky
 
 
  Satelitní karta 

08.04.2002 17:44 • Karel FILIP
Pánové a případně i dámy zajímalo by mne zda existuje verze satelitní karty podporující multiDec ale Diseq vyšší než 1.0 nejlépe od 2.0 aby ch s tím nemusel točit růčo ale pěkně vklídku od počítače vlstním ještě Humax 5500 a pár dalších krásných strojů a přepínání je pro mne prostě nepraktické.
 
 
  Dekodér 

08.04.2002 13:20 • Peter
Chcel by som sa dozvedieť ,či existuje dekódovací program aj pre AIW Radeon.Ďakujem
 
 
  mail 

03.04.2002 13:19 • Klokan
mail....
 
 
Celkový počet komentářů: 34 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«12»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist