Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 10.12.2023 - 20:49:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

HbbTV SAT.TV z družice Eutelsat Hot Bird 13C

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 20.09.2017


Na satelitu Hot Bird 13C na orbitální pozici 13° východně zahájil vysílání kanál HbbTV s identifikací SAT.TV, který s využitím tzv. chytrých televizorů nabízí programového průvodce pro všechny volně přijímatelné televizní programy, které vysílají na satelitech Hot Bird 13B-E na pozici 13° východně, popř. na družicích na orbitální pozici 7/8° západně. V sobotu 16. 9. 2017 byla tato nová služba představena na veletrhu IBC v Amsterodamu.


Jak můžeme využít kanál HbbTV s chytrým televizorem?

Nejprve je třeba provést nové (manuální) naladění transponderu na satelitním přijímači. Kanál lze přijímat na transponderu č. 152 providera M-Three satcom, kmitočet 11,642 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 27500 kSymb/s, FEC: 3/4, norma: DVB-S2/8PSK, identifikace: SAT.TV. Následně musí být kanál SAT.TV zcela běžně vyvolán v seznamu stanic na přijímači. Zkontrolujeme, že máme internetové připojení na chytrém televizoru.

Pro využívání služby SAT.TV HbbTV je třeba nejdříve mít instalovanou aplikaci na přístroji Android, popř. přístroji Apple. Aplikaci lze bezplatně stáhnout přes iTunes App Store a Google Play Store. Aby aplikace fungovala musí být následně vytvořen osobní účet. Proto budeme požádání o email, datum narození a zemi. Případně se můžeme přihlásit pomocí účtu Google nebo Facebooku.

Aby funkce HbbTV vůbec poprvé fungovala, musí být přístroj HbbTV spárován s personalizovanou (osobní) aplikací. To funguje takto: když je kanál vyvolán v seznamu programů na chytrém televizoru, musí být pomocí aplikace na chytrém telefonu v menu „Pair my TV Set (Spárovat můj televizor)“ vygenerován dočasný kód, a ten opět musí být pomocí dálkového ovládání chytrého televizoru vložen a potvrzen. Když se přihlásíme s dočasným kódem, získá uživatel své personalizované doporučení zobrazené přímo na televizoru s podporou HbbTV.

Pokud je zobrazený kanál uložen na satelitním přijímači, existuje dokonce možnost přepnutí na požadovaný program. To je velmi praktická vlastnost. Díky dodatečnému využitím standardu HbbTV tak získá divák s vybavením pro příjem družic Hot Bird - prostřednictvím svého televizoru připojeného na internet - přímý přístup k předem vybraným a doporučeným programům.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a doplněno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
19.09.2017 • Aplikace RTíčko otvírá cestu obcím a pořadatelům akcí do televizního vysílání
01.07.2017 • Wimbledon pro všechny zákazníky Skylinku a prodloužení akční nabídky Skylink Live TV
02.06.2017 • DIGI TV představila balíček START: prvních šest měsíců stojí pouze 75 Kč měsíčně, a to včetně bonusových programů
26.05.2017 • Internetová televize Skylink Live TV bezplatně až do konce června pro všechny zákazníky Skylinku
15.05.2017 • Internetová televize Skylink Live TV v novém - s rozšířenou nabídkou, novými funkcemi a řadou vylepšení
12.05.2017 • Eurosport ve spolupráci s CA Technologies umožní divákům sledovat vybrané sportovce a jejich výkony v reálném case

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist