Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 23.01.2019 - 12:00:30     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Vlétněte do světa s Prima ZOOM v 6. týdnu

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 04.02.2018


Ukážeme vám neuvěřitelné přírodní krásy, vydáme se po stopě různých pokrmů a zjistíme, jak fungují hurikány. Dokumentární skvosty pro vás: projdeme si Potravní řetězec; prozkoumáme Anatomii hurikánu; poznáme Neuvěřitelné kočky; legendární David Attenborough nás vezme na Velký bariérový útes a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

5. 2., 21.00 a 21.30 – Potravní řetězec (Sardinky a rajčata; Jablka a sůl)

Čerstvá vejce z volného chovu, šťavnaté skotské maliny nebo třeba pořádný úlovek sardinek z Cornwallu patří k hlavním hrdinům seriálu Potravní řetězec, který sleduje nečekaně zajímavou cestu našich oblíbených pokrmů na talíř. Seriál odhaluje tajemství potravního řetězce – na souši i na moři, v zákulisí supermarketů, špičkových restaurací a specializovaných obchodů. Zároveň ukazuje výjimečně těžkou práci těch, kteří distribuují naše jídlo od startu až do cíle, a šikovnost domácích kuchařů, profesionálních pekařů nebo uznávaných šéfkuchařů. V každé epizodě budeme sledovat dva druhy jídla na cestě za jejich lahodným osudem, a jak přitom spojují celou síť různých lidí po celé zemi. Díky spojení jablek a mořské soli se zrodí chutná sušenka podávaná k čaji. Ječmen a houby se nakonec sejdou ve voňavém rizotu. Dvě oblíbené chuťovky se dokonce zkombinují, aby vytvořily něco speciálního – energeticky bohatý pokrm pro olympijské atlety a elegantní středobod každé správné svatby.


5. 2., 22.00 – Anatomie hurikánu (Předvídat nepředvídatelné)

Většina z nich začíná jako neškodný vánek ze severu Afriky. Odtud postupně vane na západ přes Atlantský oceán, a díky teplým mořským vodám nabírá na síle. Nakonec už to není žádný nevinný větřík. Místo toho vzniká extrémně divoká bouřka s charakteristicky zlověstnou spirálou. Zrodil se hurikán. Třídílná mini série Anatomie hurikánu se natáčela tři roky a vznikla úplně celá ve 3D. Její tvůrci se odvážně vydali vždy tam, kde zrovna udeřily tak nechvalně proslulé hurikány jako Sandy nebo Isaac. Díky tomu se jim podařilo zachytit ničivé řádění nejmocnějších pozemských živlů.


6. 2., 22.00 – Neuvěřitelné kočky

Obyčejná domácí kočka je tak hýčkaná a opečovávaná, že úplně přišla o původní instinkty, které se vyvinuly u jejích předků během života v divočině. Napínavý film Neuvěřitelné kočky vás seznámí s nečekanými a nečekaně legračními kaskadérskými kousky koček, jež se staly největšími hvězdami internetu. Seznamte se s nejchytřejšími, nejšikovnějšími a nejstatečnějšími kočkami a vychutnejte si jejich úžasné triky, které jste zaručeně ještě neviděli.


8. 2., 23.00 – Margalla: Pákistánská divočina

Na hranici pákistánského hlavního města Islámábád leží něco, co by tam asi nikdo nečekal – pozoruhodný národní park Margalla. Je to jedna z nejrůznorodějších oblastí v celé zemi, plná divokých zvířat od levhartů, přes luskouny a ledňáčky, až po muntžaky. Jenže město se pořád rozšiřuje. Podaří se vzácnému parku a jeho obyvatelům přežít tváří v tvář neustále rostoucímu tlaku?


8. 2., 23.30 – Akrobati z útesů

V nadmořských výškách pohoří Hindúkuš v okolí města Čitrál se nachází jeden z nejkrásnějších regionů celého Pákistánu. Našel tady útočiště levhart sněžný i rys. Nad horkými prameny se vznášejí orli skalní a strmé svahy pod nimi křižují vlci. Mohutní horští kozli drží stráž nad samicemi i mláďaty a během říje se na úzkých skalních římsách mezi sebou pouští do divokých soubojů. Jenže skutečné nebezpečí představuje člověk, který proniká čím dál hlouběji na jejich území. Je možné, aby zvířecí obyvatelé tohoto drsného prostředí přežili s lidmi bok po boku?


10. 2., 20.00 – David Attenborough: Velký bariérový útes (Stavitelé)

David Attenborough se vrací na nejmagičtější místo na Zemi, kterým je Velký bariérový útes. V nejmodernější ponorce Triton se ponoří pod vlny a setká se s miniaturními zvířecími staviteli útesu, který se stal okouzlující podmořskou říší divů. Pak vystoupá do nebes, aby získal rozhled a úplný obrázek o jejich rozsáhlém projektu. Velký bariérový útes je ohromnou živoucí stavbou a zároveň domov tisíců živočišných i rostlinných druhů. David zjišťuje, že útes, který známe dnes, je mnohem mladší, než vědci odhadovali. Nakonec se dozvídá o úplně nových informacích: výzkum potvrdil, že obyvatelé útesu tvoří složité společenství zvířat spojené pozoruhodnými vzájemnými vztahy.


Vydejte se do světa na Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


premiérové bloky    20.00 – 22.00 hod.       22.00 – 24.00 hod.
pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
úterý Po stopách historie Zvířata a my
středa Fascinující příroda Drsný svět
čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
sobota Úchvatná říše zvířat Odkazy dávných civilizací
neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí dodavatel PR oddělení, 4. 2. 2018

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.02.2018 • Olympijský hokej na Eurosportu
02.02.2018 • Čo prinesie najväčší americký športový sviatok tentokrát?
01.02.2018 • Eurosport poprvé nabízí vysílání Zimních olympijských her živě ve virtuální realitě
29.01.2018 • Mistrovství světa v cyklokrosu na Eurosportu
28.01.2018 • Vydejte se na dobrodružnou výpravu s Prima ZOOM
25.01.2018 • Pucciniho Tosca v satelitním přímém přenosu MET: Live in HD v sobotu 27. ledna 2018

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist