Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 21.01.2019 - 15:05:23     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Giro d´Italia tradičně na Eurosportu

  Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 02.05.2018Ve svatém městě Jeruzalému odstartuje 4. května 101. ročník Gira d´Italia. Závod, který mnozí z těch, kteří ho absolvovali, označují za nejdrsnější a nejnenáviděnější. Na startu by se měl objevit i čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome.


Bude to úchvatné Giro! A věřme, že dramatické až do konce, do posledních kilometrů závěrečné etapy, kterou bude 118 kilometrů dlouhý okruh v Římě. Ale vraťme se na úvod – tím je 10 kilometrů dlouhý prolog v Jeruzalému, po němž následují dvě etapy, které cyklisty provedou ze severu až na jih Izraele, z Haify do Eilatu u Rudého moře.

Poté následuje letecký přesun na Sicílii, program na rodném ostrově Vincenza Nibaliho vyvrcholí stoupáním na Etnu v 6. etapě. Na další kopce se nečeká až do Alp, jsou na programu již v centrální Itálii včetně známého Gran Sasso s nejvyšším bodem závodu v nadmořské výšce 2135 metrů. Poslední rozhodující týden začne zvlněnou časovkou, po níž jsou v programu alpské etapy. Královskou bude 19. etapa přes Colle delle Finestre a Sestriere. Je evidentní, že to bude opět tvrdé Giro d´Italia. I ti největší favorité si budou muset sáhnout na dno svých sil, nejlepší z nich tradičně pojede v růžovém trikotu (podle barvy papíru sportovního deníku La Gazzetta dello Sport).

Loni triumfoval na italských silnicích Tom Dumoulin jako historicky první nizozemský cyklista. Přesto, že byl před závěrečnou časovkou do Milána až čtvrtý se ztrátou 53 sekund. Poslední den ovšem potvrdil své časovkářské kvality, které naopak chyběli vrchařům jako Quintana, Nibali a Pinot, kteří byli v klasifikaci před ním. Českou cyklistiku loni nejlépe reprezentoval nováček na grandtour Jan Hirt, celkově skončil na 12. místě. Jana Hirta bychom měli na startu vidět i letos, tentokrát v dresu Astany.

Nezodpovězenou otázkou zatím zůstává, zda na startu letošního ročníku uvidíme Dumoulina v roli obhájce, není vyloučeno, že se bude soustředit na Tour de France, podobně jako Vincenzo Nibali. Start naopak již na podzim přislíbil Chris Froome, který by po vítězném loňském double Tour de France – Vuelta rád triumfoval i v Itálii a stal se sedmým cyklistou historie, který dokázal vyhrát všechny tři grandtour. Zařadil by se tak vedle šestky Anquetil, Merckx, Gimondi, Hinault, Contador a Nibali, což je jistě velké lákadlo. Mezi favority bude patřit domácí Fabio Aru, který pro zranění vynechal loňský jubilejní ročník.

Sledujte Giro d´Italia na Eurosportu od 4. května. Eurosport 1 přinese z každé etapy ŽIVĚ rozšířené nejméně čtyřhodinové přenosy, ve večerních hodinách tradičně i nejméně hodinový sestřih. Eurosport 1 zároveň vysílá od 13. května ŽIVĚ i závod Okolo Kalifornie, kde tradičně startuje slovenský mistr světa Peter Sagan.


Poslední vítězové Gira d´Italia:

2013 – Vincenzo Nibali (Itálie)
2014 – Nairo Quintana (Kolumbie)
2015 – Alberto Contador (Španělsko)
2016 – Vincenzo Nibali (Itálie)
2017 – Tom Dumoulin (Nizozemsko)


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
03.05.2018 • Fotbalové EL Clásico na DIGI TV opět s bohatým doprovodným programem
30.04.2018 • Návštěva u doktora Christiana na TLC
29.04.2018 • Zapojte se do dění na Prima ZOOM v 18. týdnu
28.04.2018 • Agenti a špióni všude kolem nás na Epic Drama
27.04.2018 • DiDonato uzavře sezónu satelitních přenosů MET: Live in HD premiérou okouzlující Massenetovy Popelky
25.04.2018 • Ester Ledecká zavzpomíná na úspěchy z Koreji dnes na Nova Sport 1

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist