Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 21.01.2019 - 15:09:58     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Prima ZOOM vás baví i v 19. týdnu

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 06.05.2018


Další týden nabitý poznáním. Oblíbená Žena na konci světa vás vezme do dalších koutů naší Země. Ale vydáme se i za její hranice. Poznáme ztracené světy i jiné záhady. Vrhneme se za tajemstvím Tutanchamona. Dokumentární skvosty pro vás: čeká nás další pokračování oblíbeného seriálu Žena na konci světa VIII; film Za hranice Země nastiňuje kosmickou výpravu na hranice lidské představivosti; mini seriál Egypt se zaměřuje na tři nejdůležitější objevy ze světa starověkých Egypťanů a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

7. 5., 21.30 – Žena na konci světa VIII (Rumunsko: Ztracené dětství)

V Rumunsku zjišťuje, jak probíhá boj s obchodníky s bílým masem. V Rusku navštíví ženské výcvikové centrum nazvané Akademie soukromého života. V Americe se setkává s uprchlicí z Bosny, která se stará o delfíny v mořském akváriu Clearwater. A kromě toho zavítá také do Jižní Koreje a africké Tanzanie. Martyna Wojciechowska, editorka polské verze slavného cestovatelského magazínu National Geographic, potkává všude po světě nesmírně zajímavé ženy s fascinujícími životními příběhy. Přidejte se k ní na dobrodružné poznávací výpravě na taková místa, na která byste se jinak určitě nedostali. Poznáte fantastické osobnosti z odlišných kultur, s jiným náboženstvím a s různorodými profesemi.


7. 5., 22.00 – Za hranice Země

Všichni, kdo se zatajeným dechem sledovali Neila Armstronga a jeho první kroky po Měsíci, žasli nad slavným „velkým skokem pro lidstvo“. Při pohledu na to, jak se člověku podařilo opustit naši planetu a přistát na jiném nebeském tělesu, se sjednotil celý svět. Bylo to poprvé, a zatím naposledy. Ale teď přebírá otěže nová generace astronautů-podnikatelů. Slibuje vystavět vesmírné rakety s každodenním startem, hotely na oběžné dráze Země, lunární solární panely, díky kterým se zbavíme znečištění, kolonie na Marsu a nakonec i výpravu za hranice naší sluneční soustavy. Jak takové cesty vesmírem ovlivní naši civilizaci a planetu? Naprosto zásadně! Film Za hranice Země nastiňuje kosmickou výpravu na hranice lidské představivosti. Točil se více než osm let a jeho hlavními hvězdami jsou experti v oboru. Nechybí Elon Musk, Richard Branson, Eric Anderson, Robert Bigelow, Jeff Greason, ani Chuck Lauer. Podíváme se do zákulisí jejich ambiciózních projektů SpaceX, Virgin Galactic, Space Adventures, Bigelow Aerospace, XCOR Aerospace i Rocketplane Global a nakonec zaskočíme na Mezinárodní vesmírnou stanici, kde si astronaut Chris Hadfield s chutí zazpíval Bowieho klasiku Space Oddity. Tento snímek prozrazuje, co nás čeká a jaký bude příští „velký skok pro lidstvo“. Připoutejte se, prosím, připojte se k těm, kteří právě teď mění kurz našich dějin, a nahlédněte do budoucnosti člověka – vesmírného cestovatele.


9. 5., 21.00 – Lengguru: Ztracený svět

Krasový masiv Lengguru v Západní Papui se zrodil náhle a nečekaně během kolize tektonických desek před 11 miliony let. Na hranicích Indického oceánu tak vyrostla nepřekonatelná bariéra, která přetrvala dodnes. Díky tomu se zde vyvinulo mnoho jedinečných přírodních druhů. Jejich domovem je výjimečný ekosystém plný tajemství teprve čekajících na odhalení. Ztracený svět zachycuje veledůležitou expedici na neznámou Papuu. Tým zhruba 50 evropských a indonéských vědců vyrazil na osm týdnů dlouhou výpravu do míst, která ještě nikdy nikdo nenavštívil. Díky tomu se podařilo objevit jednu z nejpestřejších a nejméně známých zón biodiverzity na světě. Co tam našli a zjistili? V mořských hlubinách, nitru podzemních jeskyň, srdci deštného pralesa nebo vysoko na zubatých vrcholcích hor se vědci, dobrodruzi a objevitelé pokusili rozluštit záhady evoluce místních druhů, které jsou už několik milionů let vězni ztraceného světa.


12. 5., 22.00 – Egypt (Tutanchamonova hrobka)

Mini seriál Egypt se zaměřuje na tři nejdůležitější objevy ze světa starověkých Egypťanů a prozrazuje, jak byla znovu odhalena jejich dávno ztracená civilizace. Vydejme se na cestu zpátky do minulosti! Zažijeme, jak Howard Carter objevil Tutanchamonovu hrobku. Prozkoumáme nálezy Velkého Belzoniho z doby Ramesse II. A budeme u toho, když Champollion rozluští hieroglyfy. Připojte se spolu s námi ke třem slavným objevitelům ve fascinující dramatické sérii Egypt. Odhalte tajemství, mýty a pravdu o jedné z nejslavnějších civilizací dějin – odhalte starověký svět, který málem zůstal navždy pohřbený pod písečnými dunami.


13. 5., 21.00 – Čínská výprava s Guyem Martinem (1/3)

Nezkrotná vášeň zavedla Guye Martina do země, která rozhodně není typickou prázdninovou destinací. Ale když je někdo Guy Martin, musí k největšímu výrobci ze všech – do Čínské lidové republiky! Vzrušující a zábavná třídílná série Čínská výprava s Guyem Martinem se postupně zaměřuje na největší šlágry Země draka: velkou řeku Jang-c’-ťiang, hlavní město Peking a poušť Gobi. Guy má různorodé zájmy, a proto se stává vskutku jedinečným průvodcem po této podivuhodné zemi. Před našimi zraky se díky tomu otevírá pohled na takovou Čínu, jakou jsme dosud neviděli. Jako by to nestačilo, na závěr třítýdenní cesty se Guy pokusí překonat světový rekord na jednom z nejpustších míst světa. Podaří se mu přejet přes „poušť smrti“ Taklamakan na odrážedle rychleji, než konkurence?


Prima ZOOM je největší dokumentární zábava!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
07.05.2018 • DIGI TV pustí Golf Channel v průběhu The Players Championship všem zákazníkům
06.05.2018 • E! Živě z červeného koberce: Met Gala 2018
03.05.2018 • Fotbalové EL Clásico na DIGI TV opět s bohatým doprovodným programem
02.05.2018 • Giro d´Italia tradičně na Eurosportu
30.04.2018 • Návštěva u doktora Christiana na TLC
29.04.2018 • Zapojte se do dění na Prima ZOOM v 18. týdnu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist