Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 27.05.2019 - 09:38:13     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Spravodajstvo RTVS prinesie bohatý volebný program

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 15.03.2019


RTVS bude počas víkendu podrobne mapovať priebeh a výsledky prvého kola prezidentských volieb. Televízne a rozhlasové spravodajské tímy RTVS naživo priblížia dianie vo volebných miestnostiach po celom Slovensku, náladu a prvé reakcie vo volebných centrálach viacerých prezidentských kandidátov a prinesú zaujímavé rozhovory a analýzy.


V sobotu 16. marca odvysiela televízna Jednotka dvoje mimoriadne Správy RTVS, a to o 12:00 a 16:00. Volebná noc začína na Jednotke ešte pred uzavretím volebných miestností o 21:40. Moderátori Ľubomír Bajaník, Miroslav Frindt a Marta Jančkárová sa naživo spoja s redaktormi RTVS vo volebných centrálach prezidentských kandidátov a predstavia výsledky exkluzívneho volebného prieskumu, ktorý pre RTVS spracuje MEDIAN SK. Komentovať ho bude analytik výskumnej agentúry Daniel Prokop. Až do 02:00 tiež sprostredkujú divákom priebežné výsledky zo Štatistického úradu SR a v štúdiu budú diskutovať so sociologičkou Oľgou Gyarfášovou a politológom Jozefom Lenčom.

Na druhý deň, v nedeľu 17. marca, pripravila RTVS od 8:00 na Jednotke povolebné štúdio, počas ktorého moderátori Viliam Stankay a Ľubomír Bajaník priblížia priebežné výsledky prezidentských volieb. Komentovať ich bude politológ Miroslav Řádek. Dvaja najsilnejší prezidentskí kandidáti sa v štúdiu RTVS stretnú o 9:00 v prvom vzájomnom dueli pred druhým kolom volieb.

V tradičnej diskusnej relácii O 5 minút 12 sa diváci oboznámia s výsledkami volieb, ale aj s reakciami na ne. Moderovať ju budú Jozef Hajko, Marta Jančkárová a Ľubomír Bajaník.

„Tím televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky pripravil pre divákov takmer 600 minút rozhovorov a diskusií so všetkými kandidátmi na prezidenta SR a prinesie spolu navyše 425 minút spravodajského servisu, aby sme pomohli občanom, našim divákom, sa správne rozhodnúť," povedala šéfka televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Hana Lyons.


Bohatý volebný program pripravuje pre poslucháčov aj spravodajstvo Rádia Slovensko. V sobotu 16. marca odvysiela mimoriadne Rádiožurnály o 7:00, 12:00, 18:00 a 22:00 s redaktormi RTVS z mnohých volebných miestností. Vo volebnom duchu bude Rádio Slovensko pokračovať aj po 22:12, keď sa Jaroslav Barborák bude v nočnom štúdiu venovať priebežným výsledkom a naživo sa spojí s redaktormi vo viacerých volebných štáboch kandidátov.

„Celé vysielanie, ktoré bude trvať približne do 02:00, bude spolu s ním komentovať politológ, sociológ a analytik z agentúry MEDIAN SK. Navyše budeme mať po uzavretí volebných miestností každých 15 minút informáciu zo Štatistického úradu SR o priebežných výsledkoch," doplnil vedúci Odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky Peter Nittnaus.

Poslucháči Rádia Slovensko si v nedeľu 17. marca môžu o 7:00 vypočuť špeciálny ranný Rádiožurnál venovaný výsledkom volieb. Od 09:00 prinesie mimoriadne vysielanie s dvoma najsilnejšími kandidátmi, ktorí postúpia do druhého kola volieb.


Bratislava 14. marec 2019, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.03.2019 • Radio_Head Awards už tento piatok
13.03.2019 • TV Markíza prinesie krátko po uzatvorení volebných miestností výsledky exkluzívneho prieskumu
13.03.2019 • Najväčší Slovák: Andreja Hlinku bude obhajovať Ján Čarnogurský
13.03.2019 • Pôvodné seriálové hity TV Markíza na čele diváckeho záujmu
13.03.2019 • Jiří Mádl poprvé v detektivce - Robert Sedláček natáčí Sever
12.03.2019 • Debata najhorúcejších prezidentských kandidátov na čele nedeľného rebríčka sledovanosti

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist