Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 01.06.2020 - 17:59:19   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Víkend s Terencem Hillem na stanici Film+

  Autor: AMC Networks International CE , e-mail: info@filmplus.cz Přidané: 27.03.2019


Většina filmových diváků ho má zaškatulkovaného jako mladého, vychytralého a gymnasticky nadaného blonďáka s jiskrou v modrých očích. Ale nerozlučný komediální parťák již zesnulého Buda Spencera Terence Hill v pátek oslaví krásných 80 let. Toto kulaté jubileum oslaví i televizní stanice Film+, která divákům nabídne tento víkend hned čtyři filmy, ve kterých Terence Hill společně se svým mohutnějším parťákem hrál.


Jeho civilní jméno je Mario Girotti a narodil se roku 1939 v Benátkách. S rodiči se však brzy přestěhoval do Německa a měl štěstí, že přežil bombový útok na Drážďany během druhé světové války. Jeho herecká kariéra začala v domovské Itálii, ale na obrátkách nabrala až během tříleté anabáze v Německu, kde se prosazoval ve filmech s westernovou tématikou.

Však si ho čeští a slovenští diváci moc dobře pamatují z filmů o Vinnetuovi a Old Shatterhandovi. Jeho pronikavé oči a nevinný pohled se přesně hodil k postavě poručíka Merilla, který slavnému Apačovi přebral jeho vyvolenou Ribannu. Po návratu na Apeninský poloostrov se objevil po boku hromotluka Buda Spencera ve spaghetti westernu “Bůh odpouští, já ne!“ A právě díky tomuto filmu si na žádost producentů změnil italské jméno na anglické – Terence Hill.

Spolupráce se Spencerem se tak osvědčila, že si ji střihli ještě v dalších devatenácti filmech. Díky tomu vznikly takové kultovní filmy jako Pravá a levá ruka ďábla, Kdo najde přítele, najde poklad, Dva výtečníci, Sudá a lichá nebo Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. Základem všech titulů byly bláznivé situace, bitky a spousta humoru, který neomrzel diváky po čtyři dekády, kdy spolu tito dva herci natáčeli, a který baví i dnes.

Tak třeba v Kdo najde přítele, najde poklad se oba parťáci vydávají na údajně liduprázdný ostrov, na kterém je ukryt poklad. Jenomže zjistí, že to tak úplně není pravda, o čemž svědčí střelba, při níž jde oběma o život. S pomocí zapomenutého japonského vojáka, který stále žije v plné válečné pohotovosti, se vydají hledat záhadný poklad, čelí útoku pirátů, až nakonec dojdou k vytouženému cíli. Na televizní stanici Film+ si tento film užijte tento pátek od 20:20.

O den později, ve stejný čas se Hill se Spencerem ve filmu Dva výtečníci předvedou v rolích policistů proti své vůli. Nouze a neustálé potíže s mafiány a jinými nepoctivci přivedou Buda do řad policistů, kteří navíc mají tak krásné motorky. A podobně je na tom i Terence. Brzy však poznají, že služba u policie byla největší chybou jejich životů. Dělají tedy všechno pro to, aby se služby v uniformě zbavili. Nakonec u nich ale zvítězí smysl pro spravedlnost

Víkend pak mohou fanoušci komedií zakončit opět ve 20:20 další klasikou Sudá a Lichá, ve které musí oba kumpáni spojit síly, aby společně zlikvidovali bandu, která chce zabránit loďstvu Spojených států ve vítězství v soutěži námořních sil. Pomocí různých sázek, her a soutěží se oba dostanou až do samotného hlavního stanu zločineckého gangu.

A o týden později v neděli 7. dubna v totožný čas 20:20 pak čeká na diváky dost možná nejlepší kousek, který duo Spencer – Hill natočilo. Všemi oblíbená komedie Jestli se rozzlobíme, budeme zlí o dvou závodnících, kterým místní zloduši zničí červenou dunovku se žlutou střechou. Scény pojídání párků, bitky v tělocvičně nebo přechytračení zabijáka Paganiniho během zkoušky sboru baví další a další generace.


Věděli jste, že…

Italští filmoví producenti se chtěli na úspěchu Buda Spencera a Terence Hilla přiživit, a tak začali točit filmy s jejich dvojníky. Největšího úspěchu dosáhla dvojka Paul Smith – Michael Coby jako Šimon a Matouš. Pro co nejdokonalejší napodobení najímali producenti filmů do štábu profesionály, kteří měli zkušenosti z filmů Spencera a Hilla. Šlo třeba o herce vedlejších rolí a kaskadéry, takže opravdu nebylo těžké se splést, protože dvojníci mlátili navlas stejné lidi jako jejich předlohy. A většinou v podobně zábavné choreografii.


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, Megamax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy. Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.


O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.


Jan Huk, PR manager, AMC Networks International – Central and Northern Europe, 27. 3. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 1   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.03.2019 • Wagnerova opera Valkýra v předposledním satelitním přenosu sezóny MET: Live in HD v sobotu 30. března
29.03.2019 • Mistrovství světa v curlingu mužů
24.03.2019 • Prima ZOOM vás ve 13. týdnu zasype dokumenty
22.03.2019 • Planica – lety na závěr SP ve skocích na lyžích
21.03.2019 • Špičkoví vrchaři světa míří na Okolo Katalánska
18.03.2019 • Prima ZOOM vás vezme ve 12. týdnu na největší výpravu vašeho života

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Víkend s Terencem Hillem na stanici Film+ 

27.03.2019 14:27 • ® rsat
Spomienky na mladosť :good: :)
 
 
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist