Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 15.08.2020 - 13:41:44   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

ČT nakoupila v Cannes: John Malkovich jako Hercule Poirot, inovativní krimi The Sinner i premiérová řada Babylonu Berlín

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 23.04.2019


Kriminální série nominovaná na Zlaté glóby The Sinner, kritiky i diváky oceňovaný seriál Učitel, pokračování dobového Babylonu Berlín či islandský projekt V pasti. To je jen krátký výčet seriálové tvorby, kterou Česká televize nakoupila pro své diváky na mezinárodním veletrhu audiovizuální tvorby v Cannes.


Zahraniční vysílatele naopak zaujaly seriály Labyrint, První republika, nové řady Detektivů od Nejsvětější Trojice nebo záznam baletu Jiří Kylián – Mosty času, který ČT prodala celoplošně vysílající japonské televizi.

„V Cannes se nám opět podařilo získat špičkové evropské i světové seriálové projekty, které jsou ceněny u kritiků a oblíbené u televizního publika. Za velký úspěch ale považuji zejména dojednání práv k nedávno objevenému unikátnímu záznamu s vystoupením Karla Kryla z roku 1969. Protože se jedná o jednoho z nejvýznamnějších českých folkových umělců, snažili jsme se získat od norské veřejnoprávní televize NRK neomezená vysílací práva, což se podařilo. Pořad se tak stane součástí archivu České televize,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Ze světových novinek se divákům pod názvem Hříšná duše představí dvě řady kriminálního seriálu The Sinner, jenž slaví mezinárodní úspěch díky inovativnímu pojetí žánru. Motivace pachatele vraždy totiž vychází z hlubin podvědomí a divák spolu s detektivem odhaluje temné události ze vzdálené minulosti, které vraha ovlivnily. V šestnácti dílech koncentrovaného napětí se v hlavních rolích představí Bill Pullman, v první sérii navíc po boku Jessicy Bielové.

Klasikou žánru jsou naopak čtyři nejnovější minisérie podle Agathy Christie. Vraždy podle abecedy, které měly světovou premiéru letos v únoru, hostí detektiva Hercula Poirota, jehož nejnovější reinkarnací se stal John Malkovich.

Z kriminálního ranku čeká na diváky také polský seriál Učitel (Belfer), který se řadí k tomu nejlepšímu ze současné evropské televizní tvorby, osmidílná série Streets of Berlin o spletitých případech z německé metropole, již třetí pokračování mimořádně úspěšného historicko-kriminálního seriálu Babylon Berlín věhlasného německého tvůrce Toma Tykwera, či nová řada islandského seriálového projektu V pasti, za jehož zrodem stojí režisér Baltasar Kormákur, jenž přichází s osobitou variací na trend ponurých severských krimi seriálů.

„Ve vysílání České televize se tradičně objeví řada kvalitních dokumentárních pořadů, cyklus Světové války, cestopis Úžasný Grand Canyon nebo premiérový dvoudílný hraný životopis Tajný život Marilyn Monroe. Z Cannes vezeme také řadu klasických filmů převážně evropské produkce i oblíbené evergreeny, třeba snímky kultovního Luca Bessona, z nichž některé se na obrazovce ČT objeví vůbec poprvé. Zkrátka nepřijdou ani diváci ČT art. Získali jsme šestidílný seriál Filharmonie z prostředí pařížské umělecké instituce nebo záznam opery Tosca s Annou Netrebko,“ doplňuje Milan Fridrich.


Kylián se protančí Japonskem

„Z produkce České televize se s největším zájmem vysílatelů a distributorů setkal seriál Labyrint a nové řady Detektivů od Nejsvětější Trojice, Vodník a Živé terče. Úspěch zaznamenala také koncepčně novátorská série Cesty za hodinářským uměním, se kterou se nyní každou středu setkávají premiérově naši diváci,“ říká obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek.

Záznam baletu z Národního divadla Jiří Kylián – Mosty času prodala Česká televize japonské celoplošné televizi NHK. Tři řady seriálu První republika poputují do Bulharska, stejně jako minisérie Spravedlnost a snímky Collete a Babí léto. Polští diváci uvidí seriály Labyrint, Clona a Neviditelní.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 23. 4. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.04.2019 • RTVS prinesie 10 hodín diskusií s kandidátmi na poslancov do Európskeho parlamentu
22.04.2019 • Show Jana Krause – 24. 4. 2019
18.04.2019 • Bílá, Basiková nebo Žbirka zazpívají pro Kuře
17.04.2019 • TV Dajto celodennou trhovou trojkou, absolútny rekord seriálu Sila ženy na TV Doma
17.04.2019 • Jarní nadílka na webu Déčka pro malé i velké: Velikonoční kalendář
17.04.2019 • RTVS uvedie počas Veľkej noci premiéru oceňovaného filmu Po strnisku bosý, aj nový dokument Kapela

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist