Naše ikonky pro Vaše stránky

SAT info - Program | Články

Ester Ledecká pojede v sobotu sjezd SP v Altenmarktu, v tréninku byla třetí

Autor: Media:List CZ/Eurosport CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 11.01.2020

Světový pohár v alpském lyžování bude o víkendu opět jedním z taháků vysílání Eurosportu. Lyžaři mají v programu obří slalom a slalom v Adelbodenu, lyžařky sjezd a kombinaci v Altenmarktu, na startu nebude chybět Ester Ledecká.

Ester Ledecká je nadále vedoucí závodnicí SP ve sjezdu. Česká sjezdařka má po dvou sjezdech v Lake Louise 150 bodů, druhá Nicole Schmidhoferová ztrácí 14 bodů, třetí Corinne Suterová 25 bodů. Sjezd ve Val d´Isère byl odložen, pojede se 24. ledna v Bansku v Bulharsku, kde se tak sjezdařky střetnou dvakrát podobně jako v Lake Louise.

V prvním čtvrtečním tréninku skončila Ester Ledecká na třetím místě, přestože se v posledních dnech věnovala především snowboardu. Trénink vyhrála překvapivě Němka Kira Weidleová, která zatím nikdy nevyhrála závod SP, druhá byla Rakušanka Nicole Schmidhoferová. Na 31. místě skončila Petra Vlhová. Druhý trénink je v programu v pátek den před závodem..

Ester Ledecká startovala v Altenmarktu v roce 2017, tehdy dokázala vyhrát trénink, ovšem závod jí nevyšel a skončila až na 36. místě. Vyhrála Christine Scheyerová a bylo to její první a zatím i poslední vítězství v závodech světového poháru. Od té doby se SP v Altenmarktu nejel.

Další lyžařský program Ester Ledecké ještě není rozhodnutý. Příští týden by měla startovat ve SP ve snowboardu (Bad Gastein a Rogla), poté je otázkou, zda se rozhodne pro lyžařské sjezdy v Bansku, nebo bude pokračovat ve snowboardovém SP.

Hlavní lyžařský komentátor Eurosportu Dominik Kárník se těší i na atraktivní závody v Adelbodenu: „Přechod z rovinky na závěrečný hang je jedním z nejtěžších v celém seriálu světového poháru, v tu chvíli přivítá závodníky na deset tisíc neuvěřitelně bouřlivých fanoušků. Atmosféra v cílovém kotli je jednou z nejhlasitějších v sezoně a dopomáhají tomu tisíce švýcarských kravských zvonů.“

Vysílání Eurosportu z víkendového SP v alpském lyžování:

11. ledna

Eurosport 1 10:20 ŽIVĚ Adelboden, muži, obří slalom, 1. kolo (komentuje Dominik Kárník)

Eurosport 1 11:30 ŽIVĚ Altenmarkt, ženy, sjezd (komentuje Dominik Kárník)

12. ledna

Eurosport 1 09:00 ŽIVĚ Altenmarkt, ženy, kombinace – super-G (komentuje Dominik Kárník)

Eurosport 1 10:25 ŽIVĚ Adelboden, muži, slalom, 1. kolo (komentuje Ondřej Krátoška)

Eurosport 1 18:15 záznam Altenmarkt, ženy, kombinace – slalom (komentuje Ondřej Krátoška)

Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, 10. 1. 2020, foto: Eurosport CZ