Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 02.07.2022 - 17:23:18   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

La Doyenne Lutych-Bastogne-Lutych – poslední jarní monument

  Autor: Media:list/Eurosport CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 24.04.2021


Monument Lutych-Bastogne-Lutych vysílá Eurosport 25. dubna od 13:25 na programu E1. Závod komentují Štěpán Straka a Martin Hačecký. Závod měří 259 kilometrů a je posledním ze tří tzv. Ardenských klasik (v roce 2011 je dokázal vyhrát všechny tři Philippe Gilbert), jezdí se převážně ve valonské části Belgie.


Profil tratě je výrazně kopcovitý, jak už to u jarních belgických klasik bývá. Stoupání jsou krátká, ale mnohdy velmi strmá. Nejznámějším kopcem je Côte de la Redoute, často jeden z rozhodujících prvků závodu, který měří 2 km s průměrem stoupání 8,9 procent a nejprudším úsekem přes 20 procent. Letos ale bude už více než třicet kilometrů před cílem. Posledním kopcem v itineráři přibližně 13 km před cílem je Côte de la Roche-aux-Faucons, 1300 metrů dlouhá stěna s průměrem 11 procent. Bude se rozhodovat právě tam? Novinkou v itineráři je Côte de Desnie 50 km před cílem, 1600 metrů, průměr stoupání 8,1 procent. Nejvyšším bodem závodu je Côte de Mont-le-Soie s nadmořskou výškou 587 metrů.

Jediným českým cyklistou na startu bude pravděpodobně Roman Kreuziger, který ale na Amstel Gold Race a Valonském šípu – přes opatrný optimismus – nedokázal, že má na jaře formu zaručující kvalitní výsledek. Jen jeden cyklista dokázal vyhrát Lutych-Bastogne-Lutych pětkrát – domácí legenda Eddy Merckx. Čtyřikrát se radovali Moreno Argentin a Alejandro Valverde, který vyhrál naposledy v roce 2017.

V pelotonu se tradičně sejde světová klasikářská špička včetně tří nejlepších z loňského ročníku – vítěz Primož Roglič a Marc Hirschi s Tadejem Pogačarem. Loňský ročník byl neuvěřitelný pro slovinské barvy, v nejlepší čtyřce skončili tři Slovinci. Na startu by neměli chybět Julian Alaphilippe, Michael Woods, Jakob Fuglsang, Maximilian Schachmann, Michal Kwiatkowski, Adam Yates, Greg van Avermaet i Alejandro Valverde.

Letos se jede již 107. ročník. La Doyenne (Nejstarší), jak se závodu Lutych-Bastogne-Lutych říká, je jedním z pěti monumentů roku vedle Milán – San Remo, Okolo Flander, Paříž – Roubaix a Giro di Lombardia. Závod se jel poprvé už v roce 1892, ovšem tehdy na trase mezi Spa a Bastogne. Cyklistické závody se v té době organizovaly na podporu novin a časopisů, bylo tomu tak i v tomto případě, za závodem ve francouzsky mluvící části Belgie stály francouzsky psané noviny L´Expresse. Což nebylo vůbec milé Vlámům, a tak se později zrodila další velká současná klasika Okolo Flander, za kterou stál nizozemsky psaný sportovní magazín Sportwereld.

V neděli 25. dubna bude Eurosport vysílat i závod žen, který měří 141 km, posledních 80 po stejné trase, jakou pojedou muži. Přenos startuje v 11:20 na Eurosport 1.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, foto: Liège-Bastogne-Liège 2021, Eurosport Premium


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.04.2021 • Dokumentární láska – to je Prima ZOOM
22.04.2021 • Dokumentární série na Discovery představí největší egyptský výkop v tajemném Údolí králů za posledních sto let
21.04.2021 • Pravidla Serengeti na Viasat Nature
20.04.2021 • Slovenská hokejová reprezentácia po dvoch rokoch mieri na obrazovky TV Dajto
15.04.2021 • ČT získala práva na vysílání Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA pro další tři sezóny
12.04.2021 • Městská kanalizace za pět miliard na Viasat Explore

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist