Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 15.06.2024 - 09:23:08   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Internet a IPTV | Články
 

Hackeri zaútočili na Twitch, unikol celý zdrojový kód aj výplaty tvorcov. Podľa experta medzi nimi môžu byť aj Slováci

  Autor: W.R.P.R. , e-mail: richard@wrpr.sk Přidané: 07.10.2021


Populárnu platformu pre streamerov Twitch napadli hackeri, podľa odborníka hrozia aj ďalšie útoky. Zverejnenie celého zdrojového kódu podľa neho môže pomôcť najmä konkurencii ale aj prípadným ďalším útočníkom. Globálna platforma Twitch, ktorá slúži na živé vysielanie (streaming) videohier či súťaží eSports zaznamenala masívny hackerský útok. Anonymní hackeri zverejnili celý zdrojový kód platformy, ktorú vlastní spoločnosť Amazon, zverejnené boli taktiež výplaty tvorcov.


,,Medzi uniknutými výplatami tvorcom sú tiež s najväčšou pravdepodobnosťou aj slovenskí tvorcovia”, uviedol Daniel Suchý odborník na kyberbezpečnosť zo spoločnosti Aliter Technologies.

Po masívnom výpadku Facebooku, Instagramu či WhatsAppu ide v krátkom čase o ďalší problém jedného z technologických gigantov. Podľa odborníka na kyberbezpečnosť môžu nasledovať ďalšie útoky hackerov na túto platformu. ,,Zverejnenie celého zdrojového kódu môže pomôcť nielen konkurencii, ale tiež hackerom, ktorí vyhľadávajú slabé miesta v kóde a následne cez nich útočia”, hovorí Daniel Suchý. Obrovské množstvo dát o veľkosti 128 gigabitov, ktoré sa objavilo na diskusnom fóre 4chan obsahovalo množstvo citlivých údajov, medzi nimi aj nástroje používané interným red tímom na testovanie bezpečnosti.

Podľa dostupných informácií boli medzi uniknutými dátami identifikované aj zašifrované heslá používateľov. Preto ak ste používateľ tejto platformy zmente si čo najskôr heslo a aktivujte MFA (viacfaktorové overenie / multi-factor authentication). Motivácie hackerov na takéto útoky sú pritom rôzne. ,,Hackeri sa čoraz viac zameriavajú na technologických gigantov, niekedy s cieľom získania zárobku, inokedy chcú poukázať na svoju silu. V tomto prípade to vyzerá skôr na prezentáciu sily, prípadne priemyselnú špionáž. Medzičasom už hackeri upozornili, že by malo nasledovať zverejnenie ďalších údajov. Taktiež môžu prísť ďalšie útoky”, hovorí Daniel Suchý.

Ako dodáva odborník, ľudia by vo všeobecnosti mali dbať na ochranu svojho súkromia na internete. ,,Vždy pri zadávaní svojich osobných údajov na rôzne platformy myslíme na to, že sa raz môžu dostať do nesprávnych rúk, treba byť preto mimoriadne ostražitý. Zadávať iba nevyhnutné údaje, používať dvojfaktorovú autentifikáciu či nepoužívať rovnaké heslo na viacerých účtoch”, doplnil Daniel Suchý zo spoločnosti Aliter Technologies.


Richard Kováč | Account Manager | W.R.P.R., 7. 10. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.09.2021 • Telly vylepšila aplikace pro webový prohlížeč a LG TV
18.08.2021 • Comcast a ViacomCBS představují SkyShowtime – novou streamovací službu pro vybrané evropské trhy
04.08.2021 • T-Mobile TV přináší svým zákazníkům zápasy Ligy mistrů UEFA
28.07.2021 • Prima rozšiřuje nabídku VOD služeb, spouští Prima Pauzu
19.07.2021 • Kompletnú Fortuna ligu na VOYO doplnia aj štúdiá so zaujímavými hosťami, futbalový magazín a exkluzívna talkshow
06.07.2021 • Zastav nečas! Na Déčku odstartovala letní hra

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist