Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 21.05.2024 - 08:57:24   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Technika | Články
 

Éra teletextu sa končí, nahrádza ho HbbTV, EPG či internet

  Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 29.10.2021Markízatext po štvrťstoročí existencie naplnil svoju historickú úlohu, od začiatku roka 2022 bude teletextové vysielanie slúžiť už len ako platforma na poskytovanie skrytých titulkov pre divákov so sluchovým postihnutím.


Skupina Markíza sa rozhodla k 31. decembru 2021 ukončiť poskytovanie svojej teletextovej služby s názvom Markízatext. Stane sa tak po 25 rokoch jej existencie, diváci ju mohli nepretržite využívať od roku 1997.

„Rušiť alebo redukovať služby je vždy ťažké rozhodnutie. Markízatext si však splnil svoju historickú úlohu a v dnešnej internetovej dobe sa stal už len minimálne využívanou službou, pričom jeho sledovanosť za posledné roky kontinuálne klesá,“ vysvetľuje dôvody tohto kroku Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Dôležitou súčasťou Markízatextu sú skryté titulky pre sluchovo postihnutých divákov. Táto služba bude na príslušných teletextových stranách poskytovaná naďalej aj po 1. januári 2022, aby ani takto znevýhodnení diváci neprišli o zákonom garantovanú možnosť sledovať vybrané programy z pestrej ponuky skupiny Markíza.
Jednou z moderných alternatív teletextu je HbbTV, čiže hybridné vysielanie, na ktoré je okrem televízneho signálu potrebné aj stabilné internetové pripojenie a inteligentný televízor, ktorý ich dokáže prepojiť. Divákom poskytuje oveľa širšie spektrum služieb a informácií, navyše v neporovnateľne atraktívnejšom vizuálnom kabáte.

HbbTV môžu už niekoľko rokov po stlačení červeného tlačidla využívať aj diváci staníc skupiny Markíza. K dispozícii majú obsah bezplatného videoarchívu Markíza Plus, prehľadný TV program, čítačky portálov Markiza.sk a TVnoviny.sk, vždy aktuálnu predpoveď počasia, či jednoduché hry. „Rozvoju nášho online portfólia venujeme náležitú pozornosť. Plánujeme tiež ďalšie skvalitňovanie HbbTV a budeme sa usilovať, aby táto služba bola dostupná čoraz väčšiemu počtu divákov,“ dodal Settele.

Medzi najvyhľadávanejšie stránky na Markízatexte patril dlhodobo TV program a čerstvé spravodajské informácie. V dnešnej dobe je už aktuálny TV program ľahko dostupný v rámci služby EPG, ktorú poskytujú jednotliví operátori, či na internete. Nepretržitý spravodajský servis zas diváci nájdu na portáli TVnoviny.sk, ktorého obsah je k dispozícii aj prostredníctvom HbbTV.


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza, 29. 10. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.08.2021 • Televizory Philips Performance nabízí vyvážený poměr cena/výkon
22.04.2021 • CRA hlásí první certifikovaný přijímač pro digitální rozhlasové vysílání DAB+
14.04.2021 • Philips TV & Sound si odnáší čtyři ceny Red Dot Awards 2021
22.02.2021 • Ako postupovať pri zhoršení kvality televízneho príjmu
22.02.2021 • Panasonic uvádí novou řadu LCD laserových projektorů PT-MZ880
17.02.2021 • Projektory Panasonic umí promítnout vesmír na radnici

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist