Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 28.09.2022 - 20:36:04   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Pokračování sezony F1 na Sport1 a Sport2: Z Ferrari a Charlese Leclerca jsou rázem favorité letošního ročníku

  Autor: PR.Konektor , e-mail: info@prkonektor.cz Přidané: 20.04.2022


Je to už patnáct let, kdy naposledy slavil zisk titulu mistra světa Formule 1 pilot Ferrari. Byl jím Kimi Räikkönen na konci turbulentní sezony 2007. Od té doby trvá náročná doba čekání na další podobný triumf, který si nejpočetnější skupinka fanoušků F1 přeje. Letos jsou naplnění svých očekávání vůbec nejblíže!


Výkonnostní mapa formule 1 se mění. Ačkoli z ročníku 2022 jsou odjety pouze tři velké ceny, celkem bezpečně lze říci následující: dosavadní král se zdá být téměř sesazen. Mercedes slavil titul mistra světa nepřetržitě od roku 2014, tedy od začátku hybridní éry motorů. To je osm titulů. Osm let!

Jenomže letos se obhájce Poháru konstruktérů trápí. Hlavní příčinou je velká změna technických pravidel, která výrazně upravuje filozofii aerodynamického fungování formulí. Jakkoli to zní triviálně, jedná se o velmi složitou inženýrskou úlohu. A Mercedes ji zatím nedokázal vyřešit. To má za následek rychlostní deficit 0,8 sekundy na kolo. To je v poměrech F1 velké číslo. A tak, jak se trápí Mercedes, trápí se i jeho jezdci: sedminásobný šampion Lewis Hamilton a jeho nový kolega George Russell.

Na rychlosti řešení problémů a ladění auta závisí schopnost Mercedesu vrátit se do bojů o vítězství ve velkých cenách. Ale ve formuli 1 propásnout začátek bývá obvykle velmi drahé, a tak se zisk titulu Mercedesu rychle vzdaluje. Ale z toho těží samozřejmě jiní. Jmenovitě Ferrari.

Ferrari se na novou éru technických pravidel připravovalo nejen poctivě (což asi každý tým), ale hlavně bez tlaku boje o titul v předchozí sezoně 2021. Jak Mercedes a Red Bull bojovali velmi srdnatě o vítězství, jejich přípravy na letošní rok nebyly tak intenzivní. Mercedes na to doplácí tím, že má pomalé auto. A Red Bull zase tím, že se trápí s častými poruchami. Obhájce titulu Max Verstappen nedokončil dva z úvodních závodů!

To je obrovská bodová rána. Verstappen, který jako úřadující šampion vozí na své formuli startovní číslo ‚1‘, je v průběžném pořadí až šestý. Se ztrátou 46 bodů. V jednom závodě jich lze získat 26. Nevypadá to tedy pro Red Bull a Maxe Verstappena beznadějně, ale jakmile se jeho formule přestane porouchávat, dalším problémem je fakt, že není tak rychlá jako ta od Ferrari. Sezona je rekordně dlouhá, má 23 velkých cen. Ale je to špičkový sport a v něm dohnat jakoukoli ztrátu je nesmírně těžké. Ale není to nemožné a také v tom je úvod letošní sezony vzrušující.

A tak nejvíce rozesmátý je nyní Charles Leclerc. Čtyřiadvacetiletý rodák z Monte Carla, kde na konci května bude startovat v ulicích, po kterých jako dítě jezdil do školy, nejenže vede šampionát po třech závodech, ale v Austrálii si poprvé v kariéře pochvaloval, že na čele závodu dokázal kontrolovat tempo. Což je obvykle znamením toho, že formule dokáže být v případě potřeby ještě rychlejší. Hodně silné poselství všem soupeřům.

Z Ferrari a Charlese Leclerca jsou rázem favorité letošního ročníku. Existuje tak šance, že Ferrari bude mít svého šampiona poprvé po 15 letech. Soupeři to vědí a udělají všechno pro to, aby tomu zabránili. Šancí je hodně, ještě 19 velkých cen. Jak se jim v tomto úsilí bude dařit, komu více a komu méně, lze v přímých přenosech sledovat na programech Sport1 a Sport2.

Tomáš Richtr, komentátor F1 na Sport1 a Sport2


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se soustřeďují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI - Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný v celé řadě platforem, včetně HD služeb a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com


Jan Pácl, Key Account Manager, PR.Konektor, 20. 4. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
21.04.2022 • Nejstarší klasika: Lutych-Bastogne-Lutych na Eurosportu
18.04.2022 • Vesmírné putování na Prima ZOOM v 16. týdnu
17.04.2022 • Druhá část 7. řady seriálu FEAR THE WALKING DEAD od pondělí na AMC
11.04.2022 • Nejširší nabídka světových dokumentů v 15. týdnu na Prima ZOOM
08.04.2022 • Cestu k Roland-Garros na Eurosportu 2 odstartuje Monte-Carlo Masters
08.04.2022 • Vývoj – nechme se inspirovat přírodou

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist