Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 24.09.2023 - 03:16:03   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

TV Markíza v pondelok prinesie priamy prenos poslednej rozlúčky s kráľovnou Alžbetou II.

  Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 17.09.2022Niekoľkohodinovú mimoriadnu reláciu s názvom Rozlúčka s Alžbetou II. bude TV Markíza vysielať naživo v pondelok 19. septembra od 11.00 hod.Celý svet vo štvrtok (8. septembra) zasiahla správa o úmrtí kráľovnej Alžbety II., ktorá viac než 70 rokov vládla Spojenému kráľovstvu a ďalším 14 štátom Commonwealthu. Bezprostredne po jej skone sa novým britským kráľom automaticky stal jej najstarší syn princ Charles, ktorý bude panovať ako Karol III. Buckinghamský palác už potvrdil, že posledná rozlúčka s kráľovnou Alžbetou II. sa uskutoční v pondelok 19. septembra od 11.00 h miestneho času vo Westminsterskom opátstve. Diváci si túto udalosť budú môcť pozrieť v priamom prenose na obrazovkách televízie Markíza.


Niekoľkohodinovú mimoriadnu reláciu s názvom Rozlúčka s Alžbetou II. bude TV Markíza vysielať naživo v pondelok 19. septembra od 11.00 do 16.50 h, divákov ňou bude sprevádzať moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová. V štúdiu v Záhorskej Bystrici privíta zaujímavých hostí - odborníčku na britskú kráľovskú rodinu Katarínu Strýčkovú a Branislava Kováčika, dekana na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

„Priamo v Londýne bude dianie monitorovať naša vyslaná redaktorka Ivana Miklánková, ktorá od piatka obohatí vysielanie všetkých pravidelných spravodajských relácií o exkluzívne reportáže a živé vstupy. V pondelok sa bude divákom naživo prihovárať z miesta poslednej rozlúčky vo Westminsterskom opátstve,“ povedal Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza.

Alžbeta II. bola vo veku 96 rokov najdlhšie žijúcim a najdlhšie vládnucim britským panovníkom. Bola tiež najdlhšie pôsobiacou ženskou hlavou štátu v histórii a najstaršou žijúcou panovníčkou na svete. Počas jej panovania pôsobilo 15 premiérov, prvým bol Winston Churchill, narodený v roku 1874, a poslednou Liz Trussová, narodená o 101 rokov neskôr.

Na štátnom pohrebe sa za mimoriadne prísnych bezpečnostných opatrení zúčastnia politickí lídri z celého sveta, ako aj členovia viacerých kráľovských rodín. Slovensko bude na pozvanie britskej strany zastupovať prezidentka Zuzana Čaputová, spolu so svojím partnerom Jurajom Rizmanom. Telesné pozostatky kráľovnej Alžbety II. budú po smútočnom pohrebnom sprievode ulicami Londýna uložené na miesto posledného odpočinku v Kaplnke sv. Juraja na hrade Windsor.


PR Markíza, 16. 9. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.09.2022 • Milan Kundera: Od Žertu k Bezvýznamnosti
20.09.2022 • Najviac divákov sledovalo poslednú rozlúčku s kráľovnou Alžbetou II. na Markíze
16.09.2022 • Show Jana Krause – 21. 9. 2022
12.09.2022 • ZOO bude mít novou Lady Y
09.09.2022 • Show Jana Krause – 14. 9. 2022
08.09.2022 • Postupujúce skladby Košického zlatého pokladu 2022 sú známe

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist