Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.05.2024 - 15:52:35   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Skončilo natáčení dokumentu MOJE NOVÁ TVÁŘ o životě mladé ženy po brutálním útoku kyselinou

  Autor: 2media , e-mail: marketa@2media.cz Přidané: 02.05.2023


Celovečerní dokumentární film MOJE NOVÁ TVÁŘ režisérky Jarmily Štukové je autentickou výpovědí Martiny, kterou v roce 2013 polil její bývalý přítel kyselinou. Tento příběh otřásl celou zemí. Film mapuje Martininy kroky od chvíle, kdy se svět, jak ho znala, z vteřiny na vteřinu zhroutil. Ve velmi intimním vyprávění sledujeme Martinu od nejhlubších pádů až po největší pokroky a úspěchy.


Jako hlavní myšlenku dokumentu tvůrci zvolili fenomén krásy. Martina objevuje svou nezdolnou sílu a touhu opřít se o krásu, která se skrývá pod povrchem. Autorkou hudby je Katarzia. Film vznikl v produkci Barletta Productions a bude mít premiéru 18. října.

Počet útoků kyselinou po celém světě v posledních deseti letech prudce roste. Martina je však teprve druhým případem ženy v České republice, která přežila brutální útok kyselinou jako akt pomsty bývalého přítele. V 8 hodin ráno nastupovala do služebního auta a mířila do kanceláře personální agentury, kde v té době pracovala. Někdo se přiblížil ke dveřím, které nestihla zavřít, a chrstnul jí kyselinu do obličeje. Pak už si Martina pamatuje jen bolest. Svou tvář v plamenech. A pak už jen tmu. Život tak, jak ho znala, skončil. Musí se naučit žít nově, jinak a zároveň se zorientovat v neznámém a obtížném životě slepce.

Režisérka Jarmila Štuková se od roku 2005 zabývá společenskými problémy. Dokumentovala dětskou prostituci v Etiopii, zemětřesení na Haiti, útoky kyselinou v Indii, žehlení dívčích ňader v Kamerunu nebo násilí na ženách v Afghánistánu. Spolupracovala na několika kampaních, kdy natáčela paralympiky či popálené pacienty. Materiál na film Moje nová tvář sbírala devět let.

„Z oběti hrdinkou. To je ve zkratce příběh Martiny, který pevně doufám bude motivovat nejen popálené, ale všechny, kdo mají pocit, že naděje neexistuje,“ komentuje poselství filmu režisérka Jarmila Štuková.

Producentkou pozoruhodného dokumentu je Maja Hamplová z Barletta Productions, která stojí například za filmem Úsvit, minisérií Iveta, novým komediálním seriálem To se vysvětlí, soudruzi! a mnoha dalšími. Společně s Jarmilou Štukovou připravily nejen dokument Moje nová tvář, ale také několik sociálních projektů. Především platformu Burn Fighters, jejímž cílem je propojovat a podporovat lidi, kteří si prošli popáleninovým traumatem, a jejich blízké.

„Důvod, proč jsem se rozhodla dělat tenhle film, je ten, že nás s Jarmilou pojí dvanáctileté přátelství a příběh Martiny mě velmi zaujal. Setkání s Martinou a celé natáčení pro mě mělo i terapeutický efekt. Uvědomila jsem si, že i po takové události, jaká potkala Martinu, je možné se nevzdat a jít dál. A že je dobré říct si o pomoc, když na něco člověk už prostě nestačí sám. Věřím, že také na diváky bude film působit podobně,“ říká Maja Hamplová.

Film Moje nová tvář byl podpořen Státním fondem kinematografie a Českou televizí. Kinodistribuci v České republice a na Slovensku zajišťuje Falcon a.s. Koproducentem je Česká televize.


Moje nová tvář

Režisérka: Jarmila Štuková
Producentka: Maja Hamplová / BARLETTA
Střih: Evženie Brabcová
Kamera: Tomáš Kotas
Hudba: Katarzia


Markéta Faustová, 2media.cz, 26. 4. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.05.2023 • „Telka slaví 70“ novou výstavou na Kavčích horách
22.04.2023 • Asociace komerčních televizí se stala mediálním partnerem konferencí Nextv Ad Europe a Nextv Series Europe
21.04.2023 • Tisková zpráva ze 7. zasedání RRTV, konaného dne 18. 4. 2023
20.04.2023 • Rádio_FM otvorí festival Sharpe jedinečnou Sharpe Rádio_FM Night
15.04.2023 • Show Jana Krause – 19. 4. 2023
13.04.2023 • ČT Déčko opět v čele žebříčku nejlépe hodnocených TV stanic u nás

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist