Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.05.2024 - 20:35:00   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

TV Markíza v sobotu naživo prinesie celosvetovú udalosť roka – korunováciu kráľa Karola III.

  Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 03.05.2023Miliardy ľudí a celé generácie takúto slávnosť nezažili. Po 70-tich rokoch uvidí svet v Londýne kráľovskú korunováciu a vďaka TV Markíza môžu byť svedkami tohto historického okamihu aj jej diváci a diváčky.


V Londýne vrcholia prípravy na veľkolepú udalosť, akú Veľká Británia nezažili 70 rokov. V sobotu 6. mája 2023 sa uskutoční slávnostná korunovácia nového kráľa Karola III., ktorú bude pozorne sledovať celý svet. Tento historický okamih si budú môcť vychutnať v priamom prenose aj diváci a diváčky televízie Markíza, a to v mimoriadnej relácii s názvom Korunovácia Karola III., ktorej začiatok je naplánovaný na 11:00 hod. predpoludním.

„Moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová v štúdiu privíta atraktívnych hostí – odborníčku na protokol a etiketu Katarínu Strýčkovú, ktorá sa zároveň dlhodobo venuje britskej kráľovskej monarchii, a historika Jakuba Drábika. Divákom a diváčkam priblížia význam jednotlivých častí ceremoniálu, zaujímavé historické súvislosti či detaily zo života britskej kráľovskej rodiny,“ priblížil Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza. „Aktuálne informácie priamo z Londýna bude v živých vstupoch prinášať redaktorka Ivana Miklánková, ktorá v minulosti spravodajsky pokrývala aj svadbu princa Harryho s Meghan Markle a poslednú rozlúčku s kráľovnou Alžbetou,“ dodal.

Diváci a diváčky si budú môcť naživo pozrieť celý program korunovácie, počnúc odchodom kráľa Karola III. z Buckinghamského paláca do Westminsterského opátstva na korunovačný akt. Ten bude simultánne tlmočený do slovenčiny. Mimoriadna relácia bude vrcholiť pri Buckinghamskom paláci, kde Karol III. z balkóna už ako korunovaný kráľ zamáva svojmu ľudu.

Sobotnú korunováciu Karola III. bude priamo vo Westminsterskom opátstve osobne sledovať vyše 2 200 hostí. Okrem štátnikov z 203 krajín, vrátane slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej a jej partnera Juraja Rizmana, sú pozvaní aj nositelia Nobelovej ceny, náboženskí predstavitelia alebo pracovníci komunitných a charitatívnych organizácií.

Všetky najdôležitejšie informácie a zaujímavosti o blížiacej sa korunovácii Karola III. prináša TV Markíza priebežne aj vo svojich štandardných spravodajských a publicistických reláciách, ako aj prostredníctvom spravodajského portálu TVNOVINY.sk.


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza, 2. 5. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.05.2023 • TV JOJ s Geissenovcami prevalcovala trh s dosahom na viac ako pol milióna divákov!
05.05.2023 • RTVS ponúkne divákom všetky zápasy Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji a bohatý sprievodný program
01.05.2023 • Ivan - Král tří akordů
29.04.2023 • Show Jana Krause – 3. 5. 2023
25.04.2023 • Jubilejní sedmdesátku oslaví Česká televize dnem otevřených dveří i speciálním programem
25.04.2023 • Život je jen boží mlýn

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist