Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.05.2024 - 19:27:38   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

RTVS ponúkne divákom všetky zápasy Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji a bohatý sprievodný program

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 05.05.2023


Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji patria každoročne k najväčším športovým sviatkom roka a sú dominantou športového vysielania. Už 12. mája vypukne hokejový ošiaľ a jedinečnú atmosféru na štadiónoch vo Fínsku a Lotyšsku prinesie divákom a poslucháčom RTVS v priamych prenosoch na :Športe a vo vysielaní Rádia Slovensko. Okrem hokejových zápasoch ponúkne aj bohatý sprievodný program, vrátane obľúbenej talkšou Richarda Lintnera Citronáda.


„Už tradične sme v RTVS k prípravám vysielania MS pristúpili s nesmiernou radosťou. Tento rok je navyše spojený s 20. výročím zisku bronzu zo šampionátu v roku 2003, ktorý sa konal taktiež vo Fínsku. Verím, že slovenská reprezentácia sa prebojuje zo základnej skupiny v Rige a vo fínskom Tampere sa opäť budeme tešiť medailového úspechu,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

RTVS prinesie v tomto roku divákom a poslucháčom kompletný športový zážitok na :Športe a vo vysielaní Rádia Slovensko. Odvysiela všetkých 64 zápasov pričom v televíznom vysielaní ponúkne 34 priamych prenosov. Zvyšných 30 zápasov v základných skupinách, ako aj štvrťfinálové duely, ktoré sa hrajú súbežne, ponúkne divákom zo záznamu. Všetky zápasy bude možné sledovať naživo aj online na webe rtvs.sk.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige sú jedným z tohtoročných vrcholov aj pre rozhlasovú športovú redakciu, čo odzrkadľuje aj objem a pestrosť informácií, ktoré Rádio Slovensko prinesie priamo z dejiska šampionátu. Naživo ponúkne poslucháčom všetky stretnutia slovenskej reprezentácie v skupine a v prípade postupu aj v play off a samozrejme finálový súboj. Zároveň bude poslucháčov informovať aj aktuálnymi živými vstupmi zo všetkých stretnutí základnej i vyraďovacej fázy v oboch dejiskách.

„Diváci RTVS dostanú príležitosť vidieť kvalitné priame prenosy a my sa budeme snažiť prekonať už aj tak dosť vysoko nastavenú latku za tie desaťročia, čo ponúkame priame prenosy z vrcholných hokejových podujatí. V lotyšskej Rige bude gro našej činnosti, keďže pokrývame najmä účasť slovenského tímu. Diváci, samozrejme, neprídu ani o zápasy z Tampere. Po skončení základných skupín sa náš štáb presunie do Fínska, kde, dúfajme, bude sledovať úspešnú cestu našich hokejistov za dobrým umiestnením,“ hovorí riaditeľ sekcie športu RTVS Ján Žgravčák.

Všetky zápasy bude v televíznom vysielaní sprevádzať hokejové štúdio Majstrovstiev sveta. RTVS ponúkne divákom priamo z dejiska aj vstupy expertného tímu. Divákom sa budú aj v tomto roku prihovárať Vladimír Országh, Ondrej Rusnák, Tomáš Surový a Rastislav Konečný. Komentátorského postu sa zhostia Pavol Gašpar a Marek Marušiak. Priamo z Fínska sa prihlásia aj reportéri Dominik Križ, Patrik Mitas a Tomáš Zagiba. Zo štúdia v Mlynskej doline sa divákom prihovoria Oľga Konečná a Tomáš Košec, z pozície analytika Boris Valábik a Marián Gáborík. Za Rádio Slovensko bude dianie v Tampere a Rige monitorovať trojica redaktorov: Matúš Čunderlík, Adam Bohuš a Martin Balážik.

Prvýkrát na Majstrovstvách sveta získala RTVS aj pozíciu, ktorú diváci doteraz poznali skôr z prenosov NHL. Je to reportér medzi striedačkami, ktorý je v najtesnejšom možnom kontakte s tímom, a aj keď sa s jeho jednotlivými členmi počas zápasu rozprávať nemôže, tak si môže všimnúť a divákom oznámiť detaily, ktoré ostali prenosovým kamerám skryté. Slovenskú premiéru na tomto poste zažije Ondrej Rusnák.

Okrem priamych prenosov a štúdií budú neoddeliteľnou súčasťou vysielania MS v ľadovom hokeji aj sprievodné relácie, ktorých RTVS v tomto roku pripravila hneď niekoľko. Každý deň počas trvania majstrovstiev sveta sa diváci môžu tešiť na zábavnú talkšou Richarda Lintnera Citronáda.

Hneď po Citronáde dostane priestor obľúbený základný spravodajský sumár dňa MS v kocke. Divákom ponúkne 30 minútový zostrih všetkých zápasov s originálnym komentárom a dozvedia sa všetky podstatné informácie z daného hracieho dňa.

Novinkou bude relácia V kabíne. Ide o 15-dielny seriál z prostredia slovenskej hokejovej reprezentácie. Divákom predstaví prácu kustódov, masérov, trénerov a hráčov, ktorá často zostáva skrytá pred kamerami. Nielen športových fanúšikov zoberie tam, kam zvyčajne kamery nemôžu, ako vyzerá príprava na zápas, kto má aké rituály, aké občerstvenie uprednostňuje, kde sa nachádzajú tréneri, kedy chodia medzi hráčov a množstvo ďalších zaujímavostí.

Bohatý sprievodný program ponúkne poslucháčom aj Rádio Slovensko. Okrem reportáží a živých vstupov bude do prúdového vysielania zaraďovať aj rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti a novinky nielen z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z Majstrovstiev sveta bude Rádio Slovensko prinášať aj v spravodajských blokoch - Rádiožurnál, v krátkych správach a špecializovaných športových reláciách - Športžurnál. V popoludňajšom prúdovom vysielaní Rádia Slovensko bude hokejový šampionát rezonovať v Téme popoludnia a v priebehu MS dostanú slovo aj hostia z hokejového prostredia. V týždni od 8. do 12. mája odvysiela Rádio Slovensko „hokejový“ Príbeh na týždeň. Tesne pred začiatkom MS sa poslucháči môžu tešiť na tematicky ladenú reláciu K veci.

RTVS prinesie všetky podstatné informácie a hokejové vysielanie aj v online prostredí na webe rtvs.sk, kde pripravila špeciálnu hokejovú podstránku. Návštevníci na nej nájdu najnovšie aktuality zo šampionátu, štatistiky, tabuľky či program zápasov. Na webe bude možné tiež sledovať všetky zápasy, či už v priamom prenose alebo zo záznamu, a tiež zostrihy zo zápasov. Plnohodnotný zážitok z MS v hokeji 2023 prinesie web aj pre užívateľov mobilných zariadení.


Bratislava, 3. máj 2023, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.05.2023 • Spravodajská RTVS :24 od 9. mája po novom
05.05.2023 • TV JOJ s Geissenovcami prevalcovala trh s dosahom na viac ako pol milióna divákov!
03.05.2023 • TV Markíza v sobotu naživo prinesie celosvetovú udalosť roka – korunováciu kráľa Karola III.
01.05.2023 • Ivan - Král tří akordů
29.04.2023 • Show Jana Krause – 3. 5. 2023
25.04.2023 • Jubilejní sedmdesátku oslaví Česká televize dnem otevřených dveří i speciálním programem

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist