Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 10.12.2023 - 17:54:28   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Kabelová televize | Články
 

Czech-American TV slaví 20 let vysílání. Vysílání sleduje více než 3 miliony domácností v USA

  Autor: Team Czech-American TV , e-mail: teamcatvusa@gmail.com Přidané: 10.07.2023


Czech-American TV (CATVUSA), americká nekomerční televizní společnost, slaví významné jubileum. Před 20 lety se John Honner, americký televizní producent českého původu, rozhodl propagovat Českou republiku a krásy jejích regionů v Americe prostřednictvím televizního programu v angličtině. Od svého počátku se z menšího vysílání stal unikátní projekt, který na kabelové televizi sleduje více než 3 miliony domácností v USA.


Díky internetovému vysílaní jsou dalšími diváky také obyvatelé Kanady, Austrálie, Asie, a také Evropy například Anglie nebo Německa.

Nepostradatelnou částí projektu jsou také webové stránky. Kromě již odvysílaných televizních pořadů se zde nachází i různé rubriky, které mají za cíl přiblížit českou kulturu zahraničnímu publiku. Například v rubrice „COOKING“, si mohou lidé vyzkoušet uvařit česká jídla. Další sekcí je třeba „GENEALOGY“, kde diváci najdou praktické pomůcky k dohledání jejich českých předků. Dále následují sekce, které obsahují informace o českých památkách, tradicích anebo lekce základů českého jazyka. Tyto vlastivědné projekty mají i svého maskota, kterým je karikatura Českého Honzy.

CATVUSA je v Americe registrována jako nezisková organizace. Na jejím chodu se podílejí odborníci z České republiky a Spojených států, kteří pomáhají jako dobrovolníci. Důležitou součástí této televizní společnosti jsou i studenti z mnoha českých středních a vysokých škol. Ti se podílejí na vytváření článků, videoreportáží, grafice, animaci, IT developmentu, PR a marketingu, zejména se zaměřením na cestovní ruch.

CATVUSA spolupracuje s ČVUT v Praze, Integrovanou střední školou Slavkov u Brna, Slezskou Univerzitou v Opavě, Univerzitou Hradec Králové, ZČU v Plzni, Univerzitou Palackého v Olomouci, Uměleckou školou v Ostravě a Obchodní akademií Přerov. Dále ve Zlíně s Gymnáziem a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky, Gymnáziem Lesní čtvrť a Střední školou gastronomickou a obchodu.

Pořady, které jsou každý týden vysílány, vznikají především ve spolupráci s českými krajskými úřady anebo i s některými městy.

Projekt Czech-American TV je velmi úspěšný, dokazují to pozitivní ohlasy od diváků a mnoho ocenění, jak už ve Spojených státech amerických, tak i v České republice. Patří k nim například ceny za významnou dlouhodobou a kvalitní spolupráci a propagaci regionů v zahraničí Královéhradeckého, Zlínského, Karlovarského, Moravskoslezského a Plzeňského kraje. Dále také ocenění regionu Slovácko a od měst Brno a Kutná Hora.

John Honner, zakladatel a ředitel Czech-American TV, shrnuje úsilí společnosti následovně: „Posláním našeho vysílání na kabelové televizi a prostřednictvím internetu, které má formu pravidelných pořadů, je rozšiřovat povědomí, ukazovat a zviditelnit české regiony ve světě a dělat osvětu českému kulturnímu dědictví. Česká republika je tak jednou z mála zemí, která se může pochlubit tím, že má takové unikátní pořady v televizi v zahraničí. Kromě vysílaní se staráme i o celou řadu vzdělávacích projektů na našem webovém portále, který v současné době zahrnuje přes dva tisíce stran.“

Pro více informací o Czech-American TV můžete navštívit oficiální webovou stránku na adrese www.catvusa.com kde jsou všechny projekty k dispozici v horním menu, pod tlačítkem „MORE“.


Reference na starší články:

Czech-American TV na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Czech_American_TV
Czech-American TV představuje světu svého maskota, českého Honzu: https://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/czech-american-tv-predstavuje-svetu-sveho-maskota--ceskeho-honzu-332303/
Czech-American TV má nový web od studenta Fakulty aplikovaných věd: https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=4381&lang=cs
Czech-American TV propaguje Českou republiku v zahraničí již sedmnáct let: https://www.hkregion.cz/dr-cs/107797-czech-american-tv-propaguje-ceskou-republiku-v-zahranici-jiz-sedmnact-let.html


Karolína Marksová, PR Manager Czech-American TV, Dobrovolník v rámci akademické praxe, 10. 7. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.06.2023 • TV stanice skupiny Markíza môžu skončiť v ponuke operátora UPC
27.10.2022 • SATRO oslavuje 30 rokov svojej existencie
03.05.2022 • Spoločnosť SATRO rozšírilo ponuku SATROdigital o ďalšie HD programy
28.06.2021 • Skupina Markíza a APKT podpísali viacročnú rámcovú dohodu
17.03.2020 • Skupina Markíza a SAKT podpísali viacročnú rámcovú dohodu
03.04.2019 • Spoločnosť SATRO rozšírilo ponuku SATROdigital o Classica Stingray a dva HD programy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist