Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 23.05.2024 - 08:22:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Stanice a vysílače | Články
 

Programová ponuka JOJ Svet - najmladšej stanice z portfólia JOJ Group

  Autor: TV JOJ , e-mail: info@joj.sk Přidané: 08.08.2023


Najväčšia mediálna skupina JOJ Group predstavuje novú, deviatu televíznu slovenskú stanicu a celkovo štrnástu vo svojom portfóliu, ktorej vysielanie odštartuje o pár dní. JOJ Svet prinesie najlepšie a najnovšie dokumenty z celého sveta v slovenskom jazyku. Ponúkne bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov. Obsah stanice bude zároveň súčasťou streamovacej platformy JOJ play. V balíku Premium si užívatelia budú môcť nájsť všetky dokumentárne tituly.


Tematická stanica s dokumentárnym zameraním (tzv. factual entertainment) bude postupne dostupná slovenským domácnostiam – predplatiteľom jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov. JOJ Group s potešením môže oznámiť, že Slovak Telekom, jeden z najväčších slovenských operátorov, ponúkne svojim zákazníkom stanicu JOJ SVET ako prvý. Vysielanie odštartuje už 15. augusta.

„Som hrdý, že práve televízia JOJ obohatí programovú ponuku o divácky žiadaný dokumentárny kanál, ktorý prinesie široké spektrum žánrov, priestor pre domácich tvorcov aj očakávanú pridanú hodnotu v podobe náučných programov," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

JOJ Svet bude vysielaná len na slovenskom trhu a v programe ponúkne slovensky komentované najnovšie dokumenty s najrôznejším tematickým zameraním, ktorých rok výroby nebude starší ako 2011.

Z ponuky najnovšej stanice si vyberie naozaj každý – diváci všetkých vekových kategórií a s rôznymi záujmami či záľubami – od prírody cez históriu, politiku, spoločenské vedy, astronómiu, vesmír až po minulé aj súčasné trendy a pohľady nielen do dejín, ale aj do budúcnosti. Zároveň už dnes JOJ vyrába v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami svoje vlastné dokumentárne série, ktoré exkluzívne predstaví divákom televízie JOJ Svet.

„Verím, že JOJ Svet bude zmysluplnou televíznou stanicou, ktorá prinesie radosť, pohodu, oddych, informácie, nové fakty. Osobne ma láka spolupráca a podpora slovenskej dokumentárnej tvorby, či už spolupráca s významnými menami slovenského dokumentu, alebo so študentmi, ktorých tvorba si zaslúži pozornosť,“ hovorí Martina Cyprichová, šéfka pripravovanej stanice JOJ Svet.


Programová ponuka najmladšej stanice z portfólia JOJ Group je zostavená z takých titulov ako: Katastrofy v priamom prenose, (Destruction Decoded), rok výroby 2022, Top 10 skvosty architektúry, (Top 10 the Art of Architecture) rok výroby 2016, Prísne tajné projekty UFO: Odtajnené (Top Secret UFO Projects: Declassified), rok výroby 2020, Najväčšie tajomstvá a záhady (Top 10 Secrets & Mysteries), 2016, Zbrane ríše zvierat (Animal Armory), 2016, Prežiť v divočine (Survive the Wild), 2016, Hitlerovo zlato (Hitler's Gold), 2020, CIA vs. Bin Ládin (First In: CIA vs. Bin Laden. 2021 a podobne.

Z domácej a českej tvorby bude JOJ Svet vysielať napríklad diela spisovateľky a dokumentaristiky Veroniky Homolovej Tóthovej, ktorá nakrútila 15-dielny dokumentárny seriál o ľuďoch, ktorí prežili nacistické alebo komunistické prenasledovanie, väzenie a lágre s názvom Neumlčaní, alebo celovečerný dokumentárny film Atentát na Heydricha: príbeh Jozefa Gabčíka a Jána Kubiša.

Pre milovníkov cestovania po Slovensku a okolitých krajinách sú pripravené cestopisy V karavane po Slovensku s Daliborom Gondíkom (rok výroby 2022) a V karavane po Maďarsku s Vicou Kerekes (2023).

Tím tvorcov JOJ Svet sa zároveň v súčasnosti podieľa na tvorbe zahraničných a domácich dokumentárnych cyklov. Za všetky spomenieme tituly Hitlerové tajné misie a Aliens files.


Redakcia TV JOJ, 7. 8. 2023


Doplněno:

Redakce satCentrum připravuje pro čtenáře tohoto webu v sekci TV program aktuální týdenní programové plány televize JOJ Svet. Programy na první dva týdny po startu 15. srpna 2023 si můžete už dnes stáhnout v sekci Bonus.


Redakce satCentrum, 7. 8. 2023  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.07.2023 • Prichádza JOJ Svet – slovenská dokumentárna stanica Aktualizováno! [ 2 ]
06.06.2023 • Markíza KRIMI oslavuje 1. narodeniny, no darček dostanú jej diváčky a diváci
04.04.2023 • Telly do své nabídky od dubna zařazuje dětskou stanici Minimax
01.04.2023 • Psali jsme na Apríla: Začalo odpočítávání konce analogového FM rádia
27.03.2023 • Prima COOL slaví čtrnáct let na obrazovkách, přinese Tři Tygry ve filmu
15.12.2022 • ČT3 se na konci roku rozloučí - za 1 013 dnů vysílání si ji pustilo 7 milionů diváků

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist