Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 23.02.2024 - 04:42:03   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Strašidlo cantervillské, klasický příběh v moderním světle

  Autor: CHILLICOM/Epic Drama , e-mail: info@epicdrama.cz Přidané: 29.11.2023


Seriál Strašidlo cantervillské, představuje moderní přepracování oblíbeného příběhu od Oscara Wilda. Původní knižní dílo je klasickým příběhem plným duchů, humoru a britského vtipu, který Oscar Wilde publikoval v roce 1887. Nový seriál, jenž bude mít premiéru 29. listopadu ve 21:00 hod. na kanálu Epic Drama, oživuje tuto klasiku s novým pohledem, zaměřeným na současné události a interakce mezi různými kulturami.


V centru příběhu stojí duch sira Simona de Canterville, který je velmi rozladěný, když do jeho majestátního sídla Canterville Chase přijíždí noví obyvatelé. Tímto sídlem, bohaté na historii a tajemství, už pět století hrdě vládl jako strašidlo. Jeho nepřetržité strašení však naráží na nečekanou překážku v podobě rodiny Hiram Otis, amerického miliardáře, který zámek koupil.

Seriál přináší do příběhu nový rozměr, kdy se proti sobě staví tři rozdílné rodiny: Cantervillová aristokracie, romská rodina Lovellů a američtí Otisovi. Tento střet odlišných světů a postojů slibuje množství konfliktů a zároveň příležitostí k porozumění a smíření. Diváci mohou očekávat, že každá z rodin přinese do příběhu své jedinečné perspektivy a kulturní tradice.

Oscar Wilde ve svém původní knize, dle které je seriál natočen, předvedl svůj typický ostrý vtip a schopnost ironicky komentovat společenské normy své doby. Příběh původně sloužil jako satira na americko-britské vztahy, přičemž američtí Otisovi jsou vykresleni jako praktičtí a bezstarostní rodina a na druhou stranu britská noble rodina je obrazem tradičních hodnot a předsudků. Kromě toho Wilde ve svém příběhu prozkoumává téma odpuštění a vykoupení, neboť konečný klid pro ducha sira Simona přichází až tehdy, když najde někoho, kdo se s ním slituje a pomůže mu najít mír.

Seriál Strašidlo cantervillské využívá Wildeovy postavy a motivy, aby odrážel současné společenské a kulturní otázky. Prostřednictvím tří rodin a jejich interakcí se diváci mohou zamyslet nad tématy jako jsou kulturní identita, třídní rozdíly a schopnost překonat historické spory.

Seriál plný vizuálních efektů je určen nejen fanouškům původního díla, ale i těm, kteří hledají svěží a moderní zpracování klasických témat. S příchodem americké rodiny do starého anglického zámku se otevírá prostor pro humor, napětí a nečekané zvraty, které udrží diváky v napětí až do samotného závěru. Na Strašidlo cantervillské se můžete podívat již od 29. listopadu ve 21:00 hod. na televizní stanici Epic Drama.

Trailer: https://youtu.be/It3Ft8Zo5yo?si=VxUNVGQxRuzccqn9


Karel Kapinus, Managing Director, CHILLICOM, 28. 11. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.11.2023 • UK Championship od 25. 11. na Eurosportu
23.11.2023 • CANAL+ získal televizní práva na turnaje ženského tenisového okruhu WTA v České republice a na Slovensku
20.11.2023 • Pojďte na dokumentární zkušenou s Prima ZOOM
19.11.2023 • Užijte si zábavné poznávání s Prima ZOOM
17.11.2023 • Vzpomínka na JFK: 60. výročí úmrtí prezidenta Kennedyho
16.11.2023 • V druhém přenosu MET: Live in HD zazní opera X: Život a doba Malcolma X, která míchá klasiku s jazzem i africkou hudbou

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist