Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 23.04.2024 - 07:25:39   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Přímý satelitní přenos opery Romeo a Julie v rámci série MET: Live in HD v sobotu 23. března

  Autor: AEROFILMS/satCentrum , e-mail: info@aerofilms.cz Přidané: 18.03.2024


Již sedmá letošní inscenace zamíří z prken Metropolitní opery v New Yorku prostřednictvím přímého přenosu do kinosálů po celém světě. V rámci oceňované série MET: Live in HD se tentokrát představí v sobotu 23. března oblíbené nastudování klasického příběhu zakázané lásky Romeo a Julie. Tragédii Williama Shakespearea v druhé polovině devatenáctého století upravil pro operu Charles Gounod.


V titulních úlohách tragických milenců se představí dvě operní hvězdy současnosti – sopranistka Nadine Sierra a tenorista Benjamin Bernheim. Klasická tragédie Williama Shakespeara se stala předlohou pro celou řadu hudebních děl. Jmenovat můžeme Beriozovou opulentní symfonii, operu Vincenza Belliniho I Capuleti e i Montecchi, balet Sergeje Prokofjeva nebo muzikál Leonarda Bernsteina West Side Story. Gounodova opera mezi všemi adaptacemi ale ční zejména svou přesvědčivostí a věrností látce – a to ji dvojice libretistů Julese Barbiera a Michela Carrého přenesla z renesanční Verony do 18. století.

V autorově současnosti zůstává i inscenace Metropolitní opery v New Yorku. Režíroval ji držitel ceny Tony Award Bartlett Sher, jenž se do paměti posluchačů zapsal svými broadwayskými muzikály Král a já (2015), My Fair Lady (2018). Jeho pojetí Gounodova díla je opulentní, plné soubojů, ale i momentů něžné lásky. V jeho vizi Verony osmnáctého století se spojuje poezie se světem, v němž může násilí vybouchnout doslova lusknutím prstů.

Trailer ke zhlédnutí ZDE

V titulních úlohách tragických milenců se představí dvě operní hvězdy současnosti, v obou případech osobnosti, které jsou na vrcholu svých uměleckých sil. Sopranistce Nadine Sierra a tenoristovi Benjaminu Bernheimovi dílo připravilo řadu pěvecky působivých momentů, přičemž jasným vrcholem je čtveřice působivých duetů. Lákavé obsazení doplňují mladé osobnosti Will Liverman coby Merkucio, Alfred Walker jako bratr Laurent nebo Eve Gigliotti v roli Gertrude. O hudební nastudování se postaral hudební ředitel Metropolitní opery v New Yorku, dirigent Yannick Nézet-Séguin, který bude orchestr i v rámci přímého přenosu dirigovat.

Romeo a Julie zamíří na plátna kin v sobotu 23. března v 17:45 hod., do českých kinosálů sérii MET: Live in HD uvádí společnost Aerofilms.


Další přenosy MET: Live in HD v sezóně 2023/24

Ch. Gounod: ROMEO A JULIE on
Nézet-Séguin / Sher | Sierra, Bernheim, Hankey, Ballentine, Liverman, Walker
Sobota 23. března 2024, 17:45


G. Puccini: VLAŠTOVKA on
Scappucci / Joël | Blue, Pogorelc, Tetelman, Davronov
Sobota 20. dubna 2024, 18:45


G. Puccini: MADAMA BUTTERFLY on
Zhang / Minghella | Grigorian, DeShong, Tetelman, Meachem
Sobota 11. května 2024, 18:45

Změna obsazení vyhrazena
* nová inscenace | met premiéra v Met | on obnovené nastudování


Doplnění redakce satCentrum:

Přímé satelitní přenosy The Met (Metropolitan Opera): Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. High Definition (HD) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy „The Met: Live in HD“ začaly v České republice fungovat v prosinci roku 2007. Každou sezonu je u nás navštíví okolo 40 000 diváků. Celosvětově se na přenosy z Met prodalo od začátku tohoto projektu již více než 26 miliónů vstupenek. Držitelem licence na přímé přenosy z Metropolitní opery New York do České republiky je filmová distribuční společnost Aerofilms.

Více informací na www.metinhd.cz. Oficiální stránky přenosů z Met www.metopera.cz. Recenze a úvody k představením stejně jako veškerý program přenosů Aerofilms do kin čtěte na webu www.vicnezfilm.cz. Přátele operních, baletních a jiných přenosů do kin zveme na profil Aerofilms | Víc než film: https://www.facebook.com/vicnezfilm.

Původní přenosy představení Met: Live in HD do českých a moravských kin jsou distribuovány přes satelit a projekce zabezpečuje společností Aerofilms, s.r.o., satelitní přenos (feed) je ale určený pouze ke sledování v kinech na projektu participující. Více informací a seznam kin najdete na metopera.cz.


Epické večery s operou vám přeje Sabina Coufalová a Váš tým Aerofilms | Víc než film, 18. 3. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.03.2024 • Dva týdny dokumentárních parádiček, kde jinde než na Prima ZOOM
14.03.2024 • The Players Championship – vrchol PGA Tour slaví 50 let
11.03.2024 • Sledujte E! Živě z červeného koberce: Oskaři 2024
10.03.2024 • Vyberte si, co vás baví na Prima ZOOM
08.03.2024 • Závěrečná kola SP v biatlonu se jedou v Severní Americe
07.03.2024 • Opulentní Síla osudu se do Metropolitní opery vrací po třiceti letech, na plátnech kin bude vůbec poprvé

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist