Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 28.02.2024 - 05:09:34   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Sledujte první i druhou sérii seriálu Tudorovci zároveň

  Autor: Michal Režnar , e-mail: MichalReznar@seznam.cz Přidané: 07.01.2009


Zatímco na Nově s velkým ohlasem začíná první série historického seriálu Tudorovci (2007-2008), který vypráví o kruté vládě Jindřicha VIII., na HBO 2 můžete sledovat reprízu již druhé série. První řadu seriálu jste mohli na HBO najít před několika měsíci, druhá řada běžela v premiéře na stejném kanálu během loňského roku.


Na televizi Nova najdete každý týden jeden díl tohoto seriálu, a to vždy v pátek před 22. hodinou. První díl seriálu začíná již tento pátek (9. ledna) ve 21:45. Repríza druhé série startuje o den později na HBO 2 od 22:00, a to vždy ve dvoudílném maratonu každou sobotu. Jestliže se vám sobota nehodí, ty samé dva díly lze vidět znova, a to každé pondělí od 20:00, rovněž na HBO 2. [15]

Stanice HBO seriál popisuje takto: Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila. Takový je osud šesti žen Jindřicha VIII., neblaze proslulého anglického krále (1491-1547), který vládl své zemi čtyřicet let a je považován za nejhanebnějšího z jejích panovníků. Počátečních deset bouřlivých let jeho vlády sleduje nový desetidílný seriál TUDOROVCI.

Jindřich (Jonathan Rhys-Meyers) usedá na trůn v devatenácti letech. Státní záležitosti ho moc nezajímají, a proto je raději přenechává v rukou mocného kardinála Thomase Wolseye (Sam Neill) a věnuje se svým „důležitějším“ zájmům. Je to velmi zvláštní situace pro ty, kdo patří ke královu nejbližšímu okruhu a chtějí si udržet panovníkovu přízeň. Jindřich VIII. byl král, který hltal jídlo i ženy se stejnou nenasytností s jakou likvidoval ty, kdo mu zkřížili cestu.

V historii bývá zobrazován jako tlustý muž s bezohlednými choutkami, jako monstrózní sobec, který vymýtil jakoukoliv tradici, pokud stála v cestě jeho ambicím. Ale to je jen polovina Jindřichova příběhu - a vypasený král zatemňuje pohled na přitažlivého mladého muže, který byl až doposud přehlížený. V seriálu Tudorovci jej tedy diváci uvidí jinak. Jako mladého, sexy, zajímavého, romantického a mnohem komplikovanějšího mladíka, než jak bývá obvykle zobrazován.pro satCentrum Michal Režnar, 7. 1. 2009  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.01.2009 • NOVA Sport vysílá Fortuna Víkend šampiónů
09.01.2009 • Vylepšené filmové menu; Filmy, u kterých si odpočinete
08.01.2009 • Dominika a Dominik budú dominovať na Trojke aj v piatok
08.01.2009 • Tenis na stanici NOVA Sport
08.01.2009 • Čtvrteční filmové menu potěší fanoušky klasiky
07.01.2009 • Středeční filmové menu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist