Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 11.08.2022 - 07:30:08   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

UPC odpovídá - 6.část

  Autor: PR Press , e-mail: zakaznicke.centrum@upc.cz Přidané: 30.07.2002


Přinášíme další odpovědi na vaše dotazy ke kabelovému a satelitnímu provideru - UPC, které zpracoval tiskový mluvčí - pan Františka Malina.

Bude možné přijímat na UPC Direct programy HBO a Private Gold, aniž bych si k tomu musel předplácet nabídku Rodina?
Určitě ne. Provoz digitální satelitní televize včetně distribuce signálu je totiž rozhodující měrou hrazen z poplatků právě za základní nabídku Rodina. Poplatky za HBO a Private Gold naopak plynou z velké části jejich výrobcům. A protože se oba kanály k předplatitelům nedostanou jinak než přes kabel nebo satelit , nelze je prodávat bez toho, aniž by si zákazník tuto distribuci ve formě poplatku za základní nabídku zaplatil.

Mám zkušenost, že kvalita obrazu HBO na UPC Direct velmi kolísá. Budete s tím něco dělat?
Poruchy vašeho obrazu jsou s největší pravděpodobností zapříčiněny se skrytými změnami v příjmu signálu. Obraťte se na firmu, která vám instalovala parabolu (tzv.„talíř“) a požádejte o jeho přesné nastavení a především o jeho důkladné upevnění. Jakákoliv, třeba jen milimetrová změna jeho polohy např. v důsledku silného větru, může být prvopočátečním kamenem úrazu. Nepomůže-li to, obraťte se na Zákaznické centrum UPC.

Přecházím na vlastní satelitní přijímač. Do kdy UPC Direct vrací zálohu za zapůjčené satelitní zařízení?
Vracení záloh vyřizuje naše zákaznické centrum. To zašle peníze do čtrnácti dnů poté, co obdrží Protokol o vrácení zařízení od prodejce či prodejny, kde jste si satelitní přijímač zapůjčil.

Vyplatí se na UPC Direct překódovávat HBO a Private Gold? Vždyť za nějakou dobu nějaká chytrá hlava nový kód opět rozluští a všechno pojede po staru….
Rozhodně vyplatí. Opakované změny kódů spolu s dalšími opatřeními nezaručují totiž nelegálním příjemcům placených kanálů jistotu, že je budou nerušeně sledovat, nebo že se jim vrátí peníze, které vydali za padělanou kartu. Stejně tak kriminální živly, které se na UPC Direct přiživují, si nemohou být jisty svým „obchodem“ a ziskem. Další hledisko, které nás k těmto krokům vede, je etické – nechceme totiž dopustit, aby poctiví zákazníci dopláceli na nepoctivé.

Na českém Internetu je vaše společnost UPC, respektive její předchůdce Kabel Plus či Cable Plus někdy označována za firmu, která přivedla do ČR službu Multichoice, která se nepěkně zachovala k českým zákazníkům. Je to pravda?
Není. Společnost Kabel Plus (Cable Plus), která později splynula s UPC, ani sama společnost UPC nikdy neměly se službou Multichoice nic společného. Tuto službu – analogové vícekanálové satelitní vysílání - totiž provozovala v přímé konkurenci službám tehdejšího Kabel Plus, firma Multichoice/Nethold, která ukončila svoji činnost poté, co byla převzata francouzským komerčním televizním kanálem Canal Plus. Ani ten neměl a nemá nic společného s UPC, respektive s Kabel Plus.Služba UPC Direct je na rozdíl od služby Multichoice službou odlišnou, neboť se jedná o digitální vysílání.

Jak je to s českými titulky na National Geographic Channel? Za měsíc se tam neobjevily ani jednou.
Pravděpodobně se jedná o nedorozumění. National Geographic, který vysílá primárně v angličtině, nabízí přibližně u 40 % pořadů české titulky. Ty se ovšem musí přijímat prostřednictvím teletextu tohoto programu. Příslušný postup, jak titulky „dosadit“ k obrazu, naleznete na teletextové straně 350. Praktickou radou rádo poslouží i naše zákaznické centrum.

Čím nahradíte zbankrotovanou TV 3?
Domácí program TV 3, který přestal vysílat, nahradíme od 1. srpna 2002 v kabelových televizích evropským zpravodajským a informačním programem EuroNews. Tento program bude zařazen do nabídky MINI a KLASIK v kabelových sítích. EuroNews přináší zprávy a informace z Evropy i z celého světa se zřetelem na občana Evropské unie. Nabízí zprávy z oblasti ekonomiky, politiky a ze společnosti, rozšířený přehled počasí a sport. Vysílání je strukturováno do půlhodinových bloků aktuálně doplňovaných o nejnovější informace. Na EuroNews se rovněž vysílají nejrůznější magazíny o kultuře, životním stylu, módě, cestování, vědě, životním prostředí a podobně. Program vysílá 24 hodin denně, v angličtině.

Jaké budou nejbližší programové změny v kabelové televizi?
Od 1. srpna 2002 představíme v nabídce KLASIK nový sportovní program Eurosport News, který bude zařazen do kabelových sítí UPC v Praze, Kladně, Hradci Králové, Liberci, Jablonci, Ústí nad Labem, Mladé Boleslavi, České Lípě, Brně, Uherském Hradišti, Vyškově, Kroměříži, Šumperku, Ostravě, Opavě, Hlučíně, Orlové, Havířově, Karviné, Frýdku-Místku a Novém Jičíně. Eurosport News nahradí německou hudební stanici VIVA Plus. Eurosport News je sportovně-zpravodajská televizní stanice, která kombinuje obrazové zpravodajství s textovými informacemi. Ve čtvrthodinových blocích nabízí aktuální výsledky zápasů, a nejrůznější informace ze světa sportu. Jejím prostřednictvím je mimo jiné možné objednávat vstupenky na různá sportovní klání a získávat přehled o počasí na jednotlivých sportovištích. Stanice pořádá rychlé SMS soutěže o vstupenky na sportovní akce. Eurosport News vysílá 24 hodin denně, v angličtině.

Ráda sleduji filmy na Hallmarku, ale zdá se mi, že se tam velmi často opakují upoutávky na filmy a pak pořady o natáčení jednotlivých filmů. Nedalo by se to nějak omezit?
TV Stanice Hallmark Channel si je toho vědoma a od září tohoto roku se můžete těšit na určité změny. Jednou z novinek na této stanici bude uvedení reklamy do předělů filmů. Tato inovace bude mít za následek snížení opakování zmiňovaných upoutávek a do budoucna se promítne i do produkce a nákupu nových filmů na Hallmarku.

V novinách jsem zahlédla fotografii Susan Sarandonové, která natáčí v Praze film pro Hallmark. Byl tam s ní i Marek Vašut. Nevíte o jaký film se jedná?
Na přelomu června a července natáčela v Praze Susan Sarandonová pokračování slavné sci-fi ságy Franka Herberta Duna - film Děti Duny. Hallmark má již dnes předkoupená distribuční práva pro Evropu, a proto se na uvedení tohoto filmu na Hallmarku můžete těšit počátkem příštího roku. Malou roli si zde kromě Marka Vašuta zahráli i další čeští herci jako například Barbara Kodetová nebo Pavel Kříž.

Objeví se přenosy z US Open na nějakém sportovním kanále?
Potěším Vás, od 26. srpna se můžete těšit na tento poslední, čtvrtý grandslamový turnaj (po Australian Open, French Open a Wimbledonu) na Eurosportu.

Bude někde na UPC Direct ME v atletice, nejlépe s českým komentářem?
Ano. Přímé přenosy ze všech disciplín ME v atletice, které se koná v Mnichově, můžete od 6. srpna sledovat v češtině na Eurosportu..

V srpnu skončí na Romantice můj oblíbený seriál Správná žena. Nevíte náhodou, jaký seriál ji nahradí?
Velmi komplikované a romantické situace ze seriálu Správná žena jistě nahradí nový seriál Kouzelná moc lásky. Určitě si přijdete na své během jeho 130 dílů.

Velmi se mi líbí dokumenty se Stevem Irwinem. Slyšel jsem, že natočil celovečerní film. Co je na tom pravdy?
Steve Irwin je jedním z nejznámějších postav stanice Animal Planet. Jeho popularita v anglicky mluvících zemích je tak veliká, že zavítal i na filmové plátno. Premiéru v zahraničí si již odbyl a nám nezbývá doufat, že u nás bude tento film také promítán. Na Animal Planet ho můžete vidět ve spoustě speciálů po celé prázdniny.

Můj syn si oblíbil Scooby Doa. Něco jsem zaslechl o uvedení tohoto seriálu v kinech. Je to pravda?
Jeden z nejúspěšnějších seriálů stanice Cartoon Network, konkrétně Scooby Doo si na konci prázdnin skutečně odbude svou filmovou premiéru. Scooby Doo bude počítačově animován a ostatní postavy budou hrány živými herci. Můžete se těšit například na Rowana Atkinsona (známého spíše jako Mr. Bean) v menší roli zlého Mondavariouse nebo „přemožitelku upírů“ Sarah Michelle Geller v hlavní roli Daphne.

V srpnu uplyne 25 let od úmrtí Elvise Presleyho. Nevíte, zda bude mít nějaký TV kanál speciál k tomuto výročí?
Tomuto tématu bude věnován celý srpen na TCM - stanici pro filmové „labužníky“. Můžete se těšit na spoustu již dobře známých filmů s Elvisem.


František Malina
Public Relations Director
UPC Ceska republika, a. s.Tolik odpovědi tiskového mluvčího UPC na dotazy. Příští měsíc může odpovědět i na váš dotaz, ptát se můžete např. v diskusi pod tímto článkem. Všechny vaše otázky panu Malinovi včas předáme.

A na úplný závěr máme ještě jednu informaci – program HBO na celý měsíc dopředu najdete také na našem webu - v sekci TV program (třetí horní záložka zleva).


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 39   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.08.2002 • Už je to tady… Světový fotbal opět na Galaxii sport [ 3 ]
25.07.2002 • Presun staníc v UPC Direct [ 3 ]
25.07.2002 • Česká televízia v CzechLinku s EPG [ 4 ]
03.07.2002 • UPC odpovídá – 5.část [ 18 ]
27.06.2002 • Slovlink - slovenské stanice zo satelitu [ 4 ]
22.06.2002 • Technická stránka vysílání a příjmu televize Galaxie Sport – 1.část [ 3 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 2

  KONEC HBO 

16.08.2002 06:21 • PIROMAN
zmněnili klíče na piratskych kartach UPC všechno je v p...,vsechny karty su odjebané
 
 
  UPC ???? Ble-Ble 

06.08.2002 13:25 • SkyDigital
Vazeny,ja sa vam cudujem ze vobec dokazete reagovat na vyjadrenia kohokolvek od UPC.Ved vacsina z vas,ktory citate tieto stranky uz pozna tuto spolocnost.Zamyslite sa nad urovnou odbornosti vyjadreni typu ” zle nainstalovana parabola /dovod preco HBO ma zlu kvalitu obrazu/ .Vazeny pan Lada Vas komentar ku kvalite obrazu UPC Direct nie je spravny.Ak sa domnievate ze len HBO ma zlu kvalitu,tak sa mylite.Ved vsetky programy su pod uroven kvality S-VHS.A preto sa pytam kde UPC zobralo vetu ze rozdiel medzi UPC a Multichoice je v tom ze UPC je digitalna televizia.Ved kazdy z nas vie ze uroven programov UPC a Multichoice bola a je rovnaka... ale Multichoice aspon mala kvalitnejsi obraz.Moja rada pre vsetkych :”Zaobastarajte si digitalny prijmac z pozionerom alebo z viacerymi parabolami a uvidite ze budete spokojnesi za uroven programov bez poplatkov ako za UPC Direct.Caute...

P.S::Mila matka UPC asi by si sa mal/a zamysliet nad urovnov vyjadreni svojich ceskych a slovenskych spolupracovnikov/ ved su to blbci/.Pravdepodobne to je dovodom tvojho bliziaceho sa krachu a padu tvojich akcii.Takto sa televizia nerobi!!!
 
 
  Galaxie sport 

05.08.2002 13:34 • milan
Vážený pane Malino a celé UPC přěji Vám , aby jste co nejdříve opustili trh v ČR.

Doufám , že se dočkám. Váš bývalý zákazník.
 
 
  A co na to UPC? 

05.08.2002 07:29 • SportMan
A páni profíci z UPC co vy na to? Můžete nám, platícím zákazníkům vašich služeb, profesionálně odpovědět a odůvodnit to, proč ještě stále není Galaxie sport ve vašich kabelových sítích a Directu? Jděte se vycpat!
 
 
  Cena 

05.08.2002 07:13 • Fuck UPC
Pro Juzka, neboj vsak on ti prijde dopis od UPC, ze navysuji poplatek kvuli pridani Galaxie. Navysovani ceny slo UPC vzdycky dobre neee !!!
 
 
  Môj príspevok 

04.08.2002 19:23 • anonym
Tento prispevok bol kvoli nadmernej stupidnosti vymazany.Ty s...
 
 
  Konečně pane Hojgr 

03.08.2002 19:18 • juzek
Konečně někdo po delší době prolomyl ledy a řekl jak to vlasně s tím intenzívním jednaní je.Uvítal bych informaci zda jste jednali o zařazení do základu na UPC Direct nebo jako premiovýho kanálu.Pokud do premiovýho zda je pravda že chcete za každeho zakazníka 9 Kč (tedy i za toho kdo si tento premiový kanal nepředplatí) .
 
 
  Pravda o Galaxii Sport 

03.08.2002 09:30 • Čtenář
Vážení zájemci o program Galaxie sport z řad klientů kabelových televizí,s blížícími se termíny zahájení prestižních fotbalových soutěží a následně i nejprestižnější hokejové soutěže se množí Vaše dotazy, které mají jeden společný motiv - ”Kdy bude Galaxie sport v programové nabídce Vašeho operátora kabelové televize?”I přes období dovolených a prázdnin probíhala jednání se dvěma ze tří největších operátorů v České republice a to s UPC Česká republika, a.s. a Intercable CZ.V projednávání zařazení Galaxie sport do programové nabídky jsme výrazně pokročili se společností Intercable CZ, jejíž klienti by se s naším programem mohli setkat na svých obrazovkách již v podzimních měsících letošního roku. Stanovení konkrétního data je otázkou sjednocení reklamních, propagačních a komunikačních aktivit Galaxie sport, s.r.o. a Intercable CZ spojených s touto událostí.Přes další kontakty a schůzky je stav jednání s UPC Česká republika, a.s. ve stádiu, kdy není možné hovořit ani o přibližném termínu zařazení Galaxie sport do programové nabídky tohoto operátora, i když s ohledem na objem poskytnutých informací a dat je rozhodnutí o tomto termínu jen na straně UPC Česká republika, a.s.Třetí z této skupiny TES Media již náš program svým klientům od května letošního roku nabízí, tak jako i řada dalších menších kabelových operátorů v celé České republice.Se změnou podmínek cenové regulace za služby kabelové televize na Slovensku v červnu letošního roku předpokládám, že se zrychlí jednání o podmínkách šíření našeho programu Galaxie sport v sítích kabelových operátorů na Slovensku.s pozdravemJiří Hojgr

jednatel Galaxie sport, s.r.o.


 
 
  Můj příspěvek 

02.08.2002 22:05 • anonym
Pan Malina by si měl asi zjistit, jak fungují zaměstnanci fy UPC, protože je to už měsíc a půl, co jsem vrátil kompletní zapůjčený satelit UPC DIRECT, a do dnes od nich nepřišla ani odpověď, na tož ta záloha !!!!! Tak tvrzení, že zákaznické centrum jí vrácí do 14 dnů od doručení od prodejce, se mi zdá poněkud zavádějící.
 
 
  Galaxie sport zatim nebude 

01.08.2002 11:05 • Vlada
Podle infa od zakaznickeho centra z duvodu spatne kvality obrazu.

To se teda povedlo - UPC kritizuje kvalitu obrazu. Ale to co sami produkuji ...
 
 
  Galaxie Sport 

01.08.2002 08:48 • Luděk - SportMan
Pane Malino buďte tak laskav a odpovězte mi stručně a jasně - ”Bude na Directu v dohledné době česká stanice Galaxie Sport ANO nebo NE? Jestli NE, tak z jakého důvodu.” Dle mého mínění - takto pohrdat novým českým sportovním kanálem, který na naše české poměry vysílá dost atraktivní live sport. přenosy, je něco neuvěřitelného a možného snad jen u ”slavné” UPC! To je na satelitech a hlavně ve vaší nabídce takové velké množství ČESKÝCH stanic (navíc sportovních) vysílajících live NHL, anglickou, německou ligu, fotb. poháry atd., že si dovolíte její zařazení do vaší nabídky už nějaký ten měsíc neustále oddalovat a v podstatě jí vlastně ignorovat? Všichni vedoucí pracovníci UPC STYĎTE SE!
 
 
  Môj príspevok 

31.07.2002 23:39 • sly
Citajte poriadne.Pan Malina napisal,ze program TV 3 nahradi v kabloch EuroNews a nie v UPC Direct.Tam uz davno vysiela a dokonca na predvolbe,ktora sa neda presunut.A na Galaxiu Sport zabudnite...
 
 
  Jako zběratelé obrazu 

31.07.2002 23:06 • juzek
misto ČESKE TV3 ANGLICKÉ ZPRAVODAJSTVÍ ? TO JE NEUVĚŘITELNÉ !!! K CNN International,Sky News,EuroNews GE,N24,Bloomberg Germany,n-tv,cnbc , ktere jsou volně ještě jednou EuroNews !!!
 
 
  Môj príspevok 

31.07.2002 20:46 • Analog devil
Nákupní cena HBO je 4U$/účastník a měsíc a u PG je to 0,14U$/účastník a měsíc. Tyto ceny jdou velmi lehce ověřit u HBO Czech republic a ZONE VISION - to jenom pro případ, že by je někdo zpochybňoval. / Změna kódů každý rok je nutnost, na základě dohody mezi poskytovatelem HBO a PG a společností UPC - jinak by se na to mohlo UPC akorát tak vykašlat, protože kromě nemalých finančních nákladů toto nepřinese nic pozitivního. / Pan Malina zřejmě zapomněl, že součástí programové nabídky MULTICHOICE byl i Cable+Film, takže tyto dvě společnosti opravdu ”neměly” nic společného:-)))
 
 
  Můj příspěvek 

31.07.2002 15:37 • anonym
Co bude na SAT v UPC Direct nahrada za TV3??
 
 
  Můj příspěvek 

31.07.2002 15:36 • anonym
Kdy budou v UPC naky cesky ci slovensky programy??Pane Malino,diky za odpoved...
 
 
  pro honzu 

31.07.2002 08:17 • vilo
honzo,podla teba su tam kladene na pana idiota normalne otazky?potom ta lutujem.
 
 
  Môj príspevok 

30.07.2002 23:55 • anonym
Vážený pane Malino,jak můžete takhle veřejně lhát,vy sám jste pracoval v bývalé Cable Plus,která lidi podvedla,máte i jejich data.Vaše společnost samá řekla při přechodu na digitál,že nějakých 1000 vašich byvalých předplatitelů Vás nezajímá,v západních zemích by jste si to nedovolil,neboť by Vám tam nedovolili vysílat,divím se,že Vám to dovolili tady,omlouvám se za ananym
 
 
  Môj príspevok 

30.07.2002 23:20 • anonym
nejlepsi na tom vsem je to, ze pan malina si tyhle otazky vymejsli sam...
 
 
  pro anonyma a další... 

30.07.2002 23:20 • Honza
Nevím, ale ten srab a idiot, jak ho oslovuješ, se na rozdíl od tebe podepisuje. Myslím si, že kdyby tiskový mluvčí napsal - jako už to tady taky dříve několikrát proběhlo, že Galaxii sport holandské vedení UPC nechce schválit (ale u naší RRTV to prošlo, tak české UPC je v tom asi nevinně), že by tě to stejně asi nezajímalo. Tak si nech svých výzev na provozovatele tohoto webu, na který jsi zatím nijak dosud nepřispěl - ani článkem, ani penězma, a svý mindráky si projevuj někde na svým webu. Jestli ho ale vůbec máš... Pokud se i ostatní uklidní a budou se snažit o normální dialog, jak zlepšit kvalitu UPC, pak je to o.k. Sprostými výpady a urážkami určitě nic nevyřešíme. Loni jsme volali po informacích a odpovědích UPC, že nás přehlíží jak placatej kámen, a když se trochu zlomili, tak nevymyslíme kloudný dotaz a jen nadáváme. A ještě si neumíš vymyslet ani žádnej nick :-)
 
 
Celkový počet komentářů: 39 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«12»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist