Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 01.03.2024 - 22:35:44   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Neoficiální příjem | Články
 

Conax 2 prichádza aby ubrzdil pirátov

  Autor: Redakcia , e-mail: redakcia@satcentrum.com Přidané: 25.09.2002


Pirátska komunita svojou útočnosťou a rafinovanosťou tlačí neustále vývojárov k zdokonaľovaniu systémov podmieneného prístupu (CAS). Výnimkou nie je ani škandinávska spoločnosť Conax AS, ktorá pracuje na CAS systéme Conax. Ten práve dopracovala do novej verzie pod označením Conax-CAS5, ktorý budeme pomenovávať neoficiálnym názvom Conax 2.

Oficiálne karty určené k príjmu staníc vysielaných v Conaxe.
Systém Conax 2 je postavený na nových algoritmoch ako aj na nových prístupových kartách, čím sa dosahuje želané zabezpečenie proti pirátom. Bezpečnosť bola vždy u spoločnosti Conax AS na prvom mieste. Systém Conax sa dnes používa v 25 krajinách sveta a to hlavne v satelitnej alebo v káblovej sfére. Vývojári spoločnosti so sídlom v nórskom Oslo pri návrhu Conaxu 2 vychádzali z 15 ročnej praxe, ktorú má spoločnosť v oblasti prístupových satelitných kariet. Na nových kartách by tak mal byť ošetrený prístup ku všetkým doteraz známym postranným kanálom vznikajúcich za bežnej prevádzky karty.

Na dnes nasadený systém Conax 1 (Conax-CAS3) existujú pirátske karty predávané pod označením ”dream” karty. Na internetových diskusiach je však ich existencia hodnotená sporne. Časť ľudí tvrdí že fungujú bezproblémov, iná tvrdí že také niečo neexistuje a stránky čo ich ponúkajú iba zarábajú na naivnosti ľudí. Karta sa po zaplatení podľa vyjadrení diskutujúcich nie vždy objavila v schránke kupujúceho. Cena za kus sa pohybuje okolo 16 tis. Sk čo je cena porovnateľná s oficiálnym predplatným škandinávskeho paketu Canal Digital.

CAM moduly Conax (ver. 3.03, 4.0 a 1.08).
Prechod digitálnych paketov z terajšieho systému Conax 1 na Conax 2 prinesie so sebou jednak výmenu prístupových kariet za nové, ako aj upgrade na úrovni firmwaru v CAM moduloch a prijímačoch so zabudovaným CAS Conax. Najväčšiu pestrosť staníc a paketov vysielaných v tomto systéme nájdeme na pozícii 1 st. západne. Ide o stanice vysielané do krajín Škandinávie. Konkrétne ide o DTH paket Canal Digital ako aj o káblové pakety uvedených krajín. Mimo severských krajín využíva Conax napríklad paket Telenor Slovakia, v rámci ktorého je vysielaná slovenská súkromná stanica JOJ a bude ho využívať pravdepodobne aj nová slovenská hudobná stanica MusicBox.

Systém Conax 2 nie je budúcnosť, ale realita. Prvé nasadenie systému už bolo zrealizované v káblových rozvodoch Slovinska. Tu ho dnes používajú 4 operátori: KRS Rotovž, KRS Tabor, Ljubljanski Kabel a Elektro Turnšek. Spoločne pokrývajú cez 40 percent káblových prípojok v krajine. Systémom sú v rozvodoch kódované nielen prenášané televízne a rozhlasové stanice, ale aj dáta tohto obojsmerného digitálneho rozvodu (pre používanie káblového internetu).

S nasadením Conaxu 2 sa počíta v dohľadnej dobe i v oblasti satelitného vysielania. Podľa marketingového pracovníka Shahzad Abid z Conaxu AS, je dnes čiernych užívateľov pri Conaxe relatívne málo a vďaka Conaxu 2 nebudú už ani tí.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 1   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.09.2002 • Sky Digital rieši problémy s nelegálnym sledovaním
16.09.2002 • Odmena za odhalenie pirátov, alebo
"kak bystro zarabotat dengi"
[ 13 ]
02.09.2002 • Stop pirátom a nelegálnemu príjmu II. [ 4 ]
26.08.2002 • UPC sa konečne rozhýbala, len či nie je neskoro [ 27 ]
16.08.2002 • Stop pirátom a nelegálnemu príjmu [ 40 ]
13.03.2002 • Poker s pay-TV pokračuje

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Můj příspěvek 

25.09.2002 08:28 • Dežo
”systémov podmieneného systému (CAS)” ?????? Spis bude asi systémov podmieneného prístupu.Reakcia: opravil som to, vdaka, MaRek
 
 
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist