Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 24.06.2024 - 15:47:08   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Satelitní komplet Topfield 6000CR 2TV 2 družice

  Autor: PR FONETIP , e-mail: satelit@fonetip.cz Přidané: 30.08.2009


S příjmem analogové televize je to v místě mého bydliště problematické. Chytneme jen 3 programy a to ve špatné kvalitě. Navíc nám mají na podzim vypnout program Čt 2. Proto jsem se před časem začal zajímat o digitalizaci televizního vysílání. Jelikož jsem perfekcionista vše jsem podrobně několik týdnů studoval, než jsem se rozhodl pro definitivní řešení. Rád se s vámi podělím o svá zjištění.


Signál pozemního digitálního vysílání u nás (liší se podle území ČR) zatím není dostupný a v následujícím roce se počítá maximálně s pokrytím kanály České televize (Čt 1, Čt 2, Čt 24, Čt 4 Sport – veřejnoprávní multiplex). Na Novu, Primu a další komerční stanice si musíme počkat až do roku 2011. Proto padla volba na satelitní příjem, který mohu digitálně sledovat již teď a má mnohem větší programovou nabídku než DVB-T.

Bydlíme v dvougeneračním domě, takže potřebuji připojit dvě televize. Zárověn se zajímám o sport, muziku, zpravodajství a snažím se zdokonalit v cizích jazycích, a proto jsem preferoval příjem ze dvou družic. K základním bezplatným šestnácti českým a slovenským programům tak ještě zdarma přijímám dalších asi 250 cizojazyčných kanálů (hudební, zpravodajské, sportovní, …). Mimo televizních vysílá na satelitu i množství rozhlasových stanic a to včetně českých a slovenských.

Základní představu o satelitním kompletu jsem už tedy měl (2TV 2 družice) a zbývalo jen vybrat to nejdůležitější – satelitní přijímač. Na internetu jsem pročetl nějaké recenze, diskuse a návody. Navštívil jsem také pár přátel, kteří už satelit mají, abych si zkusil jejich přijímače „osahat“.

Věděl jsem, že si mám dát pozor na správné zobrazování češtiny jak v EPG, tak i v teletextu. Nelíbilo se mi, že některé přístroje zdlouhavě přepínají, občas zasekávají a někdy nechtějí načíst dekódovací kartu. Ze všech satelitních přístrojů, které mi prošli rukama mě nejvíce vyhovoval Topfield, který splnil výše zmíněná kritéria.

Topfield 6000CR bezchybně zobrazuje české znaky v teletextu i EPG. Teletext se při spuštění načte do paměti a nalistování jednotlivých stránek je tak bez čekání. Elektronický programový průvodce (EPG) je podrobný, přehledný a jednoduše se ovládá. Plnohodnotně nahrazuje tištěný televizní magazín.

Přepinání jednotlivých kanálů je svižné, přístroj se nezasekává a nemá problémy s načítáním dekódovací karty. Menu přístroje je přehledné a umožňuje množství nastavení. Vyhledávat programy lze automaticky i manuálně podle potřeby. Jednotlivé programy se pak dají třídit, přejmenovávat, zařazovat do favoritních skupin i promazávat. Přesně nastavit lze režimy a normy výstupu i poměr stran obrazu (nastavil jsem si pro své velké LCD širokoúhlý režim 16:9).

Pokud vás znudí sledování televize, můžete si přes svůj dálkový ovladač zahrát jednu z pěti vestavěných her. Při přepínání mezi jednotlivými programy si na několik sekund zobrazuje informační lišta, ze které se mimo aktuálně sledovaného kanálu a přesného satelitního času dozvíte i název právě běžícího pořadu s časem jeho začátku a konce.


Na čelním panelu satelitního přijímače Topfield 6000CR naleznete velký display zobaruzující přesný čas nebo informace k aktuálně spuštěné službě. Dále pak standby tlačítko pro zapnutí-/vypnutí přístroje a tlačítka pro přepínání programů. Pod dvířky se skrývá šachta k vkládání dekódovacích karet. To je jistě elegantnější řešení, než když karta vykukuje z přístroje ven.

Ze zadní strany je přístroj vybaven mnoha konektory. Pomocí jednoho scart konektoru jsem připojil televizi. Druhý scart jsem propojil s videem. Jelikož funguje obousměrně, mohu jak přehrávat videokazety, tak i nahrávat ze satelitu. Pomocí optického Dolby digital výstupu jsem si zvuk připojil ke svému domácímu kinu. Levý a pravý zvukový stereokanál jsem zase přes konektory cinch napojil na Hi-Fi věž.

Vestavěného modulátoru, který převádí digitální signál na analogový, jsem využil k připojení staršího televizoru mých rodičů. Jejich TV totiž nemá scart vstup, takže jsem ji musel připojit k satelitu přes klasický anténní kabel. U přístroje samozřejmě nechybí přehledné ergonomické dálkové ovládání, které příjemně padne do ruky.


Jelíkož se na televizi dívám denně několik hodin, tak jsem se snažil při výběru satelitního kompletu nepodcenit sebemenší detail. S odstupem několika týdnů co satelit s přijímačem Topfield používám bych už za jiný neměnil.

Tento přístroj můžete zakoupit na www.satelitni-komplety-shop.cz.


František Vaverka, FONETIP s. r. o.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 1   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
21.07.2009 • Satelitní komplet s receiverem FERGUSON FK-6900 CR [ 1 ]
03.07.2009 • Novinka: Topfield TMS SRP-2100 PVR
02.06.2009 • Novinka: Satelitní přijímač Interstar GI-S900 CRCI HD
17.04.2009 • Překvapení ze slovenského Panasonicu: Blu-ray rekordér se satelitním přijímačem
16.03.2009 • ASTRA: odbyt digitálních satelitních receiverů HD se zdvojnásobil
20.02.2009 • Firma ISAT s. r. o. se stala oficiálním zástupcem společnosti TRIMAX pro Českou republiku

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  topfild 600 

31.08.2009 20:12 • ® frenk2
Máš pravdu ten přimač je super doporučuji všem montoval jsem jich několik a šlapou bez problemu!!!!!:good::good::good::good::good:
 
 
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist