Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.05.2024 - 16:13:41   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

Horký podzim s UPC

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 02.08.2003


Společnost UPC ČR, a.s. po několika měsících zdánlivého klidu začala dávat o sobě vědět a jak se zdá, nasazuje (sportovní terminologií řečeno) k rychlému tahu na branku. Na podzimní měsíce chystá pro své abonenty řadu nových a zajímavých kanálů, nepřijdou zkrátka ani abonenti UPC Direct.


Původně jsme nechtěli s tímto redakčním článkem předbíhat další, v pořadí již 19. část série odpovědí na otázky čtenářů našeho webu a programového týdeníku Satelit-Parabola „UPC odpovídá“. Vaše reakce na poslední informace, které jsme obdrželi od společnosti HBO Česká republika nás však přiměly zareagovat ještě před obdržením příspěvku od tiskového mluvčího UPC, dr.Františka Maliny. Pravda, vaše dotazy – a byla jich opět přehršle od stále se opakujících obvyklých dotazů na zařazení Primy a veřejnoprávní televize, přes Romanticu až po internet Mistral – jsme již odeslali. Ale chybějí mezi nimi právě aktuální otázky z posledních dní, takže bereme tento dnešní článek jako jakousi přihrávku na smeč panu Malinovi a doufáme, že se společně dočkáme odpovědi.

Nejvíce nás asi všechny zajímá, jak to bude s kanálem HBO2, který má společnost HBO ČR začít distribuovat od 15.září. Slíbili jsme vám tiskovou informaci přímo od zdroje, ještě před ní jsme však zjistili, jak bude zřejmě vysílání vypadat. Bude se jednat s největší pravděpodobností o vícejazyčný kanál s up linkem na satelit Astra v Budapešti. Na nákupu a přípravě programu by se tak společně podílelo několik států – Maďarsko, Česká republika, možná Slovensko či Polsko. Budou vysílané tedy různé zvukové mutace, které si bude sám moci volit majitel satelitního přijímače, do kabelových sítí a na předvolby receiveru abonentů UPC Direct Philips 6010DSX bude samozřejmě přednastavena česká verze. Podle prvních informací by se zde mohly objevovat spíše klubové a „těžší“ filmy, koncerty a speciály, zatímco stávající jednička HBO by se uvolnila pro premiérové filmy. Možná se dočkáme i originálního zvuku ve streamu tohoto kanálu. Program HBO2 zatím není pro ČR licencován, společnost HBO původně uvažovala o jeho spuštění již od 1.září, ale vzhledem k zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které proběhne až 26.8.2003 se termín mírně posunul. Jakmile bude kanál licencován, hodlají jej zařadit všechny domácí významné kabelové společnosti (jmenujme aspoň UPC, TES Media, Intercable aj.) do své rozšířené nabídky. A jak jsme vzpomínali v úvodu, počítá se i s distribucí pro satelitní službu UPC Direct pro abonenty prémiového kanálu HBO. Tolik předběžné informace k HBO2, zda se potvrdí, si musíme počkat až na tiskovou zprávu společnosti HBO a také na oficiální vyjádření tiskového mluvčího UPC.

Jak už však dnes víme, nebude filmový kanál HBO2 jedinou novinkou. UPC ČR, a.s. prý pro nás chystá skutečně horký podzim, a pokud vyjde vše této společnosti tak, jak plánuje, mohli bychom se těšit na další zajímavé kanály. Otevřeně se již mluví o zařazení kanálu AXN a to americké verze do nabídky UPC Direct, nevíme jen, zda to bude okamžitě hned po spuštění jeho distribuce společností HBO dne 17.října. Hovoří se však ještě o dalších programech, které by UPC ráda zařadila do své nabídky. Měly by to být dva kanály z holandské nabídky mateřské společnosti, možná jeden hudební kanál, jeden specializovaný program a také domácí, české soukromé rádio. Doufáme, že nám to tiskový mluvčí potvrdí, případně doplní a zkonkretizuje. Takové kanály totiž UPC zařadila do oznámení o změně programové nabídky, kterou může provést poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání s ní vysloví předchozí souhlas. Ale ani po tomto souhlasu není ještě stoprocentní, že se objeví v kabelových sítích či na satelitu. Za zařazení každého programu se platí a nakonec se tedy provider – společnost UPC může rozhodnout, že s určitým kanálem ještě nějakou dobu počká.

Ke schvalování Radou ještě malá drobnost: RRTV totiž oznámení o změně programové nabídky obdržela od UPC dne 25.7., a dle litery zákona, pokud o něm Rada nerozhodne do 30 dnů (to je pokud správně počítáme do 24.8.), dojde automaticky k registraci od následujícího dne. To je 25.8., platí tzvn. pozitivní fikce. Vzhledem k tomu, že RRTV má své 16.zasedání až 26.8., dojde takřka jistě na onu fikci. Sporná bude jen registrace kanálu HBO2, který zatím není licencován v České republice. Ale to je záležitost HBO, nikoliv UPC. (Za tuto informaci děkujeme vedoucímu Odboru informací, komunikace a zahraničních styků RRTV, panu dr. Barákovi)

Tolik poslední informace, které jsme pro vás zjistili, nyní budeme spolu s vámi určitě netrpělivě čekat na příští týden - na informace společnosti HBO a další část „UPC odpovídá“. Také bychom měli obdržet podrobný přehled vysílaných pořadů na kanálu HBO2, který nám umožní si udělat lepší představu o zaměření tohoto filmového kanálu. Zůstaňte webu satCentrum i nadále věrni!


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 19   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
04.08.2003 • Podnikatel Haim Saban se opět pokouší získat stanici ProSieben
01.08.2003 • F3000 - Grand Prix Německa na Galaxii-sport
31.07.2003 • Podzimní novinky - HBO2 a AXN [ 18 ]
29.07.2003 • Arabské stanice Al-Arabíja a Al-Džazíra dráždí USA [ 10 ]
25.07.2003 • GlobeCast distribuuje TV Pink pro Evropu
22.07.2003 • Srpen na HBO [ 2 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Môj príspevok 

06.08.2003 09:44 • anonym
A on se nějaký start blíží? Kéž by, ona konkurence je vždy fajn, ale nevím jestli vysílání pro myslivce bude to pravé co chytne českého diváka. Program sportbox, nebo jak se to bude jmenovat, bude asi taky trhák, když práva na všechny atraktivní sporty mají rozdělené celoplošky a co zbylo koupila Galaxie. FilmBox bude taky asi hodně nadupanej, když všechno co jde ve státech koupí HBO a nemyslím si že německé a italské filmy budou úspěšné u českého diváka.
 
 
  aktivita 

06.08.2003 07:38 • anonym
Nebude táto zvýšená aktivita nasledkom blížiaceho sa štartu east box digital alebo to bude tak ako so zvukovým doprovodom National geographic
 
 
  dsf 

04.08.2003 10:04 • haddi
na pro7 alebo sat1 som videl nedavno reklamu, ze dsf bude davat nedelnajsie zapasy bundesligy, ale nie som si isty ci nejde iba o prava na zostrihy z nedelnajsich stretnuti
 
 
  Galaxie 

03.08.2003 11:26 • Hannibal
Myslim, ze nemecka liga je zaujimavejsia ako talianska. Ked vidim hrat taliansky tim alebo klub, radsej prepnem na cokolvek ine. Nuda, nuda a zas len nuda ... Spanielska liga spolu s anglickou su najkvalitnejsie a najzaujimavejsie v celej Europe, rozhodne nie talianska Serie A.
 
 
  Můj příspěvek 

03.08.2003 10:24 • kuba
OPRAVA TAK JE TO TADY POD ODKAZEM DISKUZE.JE TAM VŠE CO BUDE DÁVAT GALAXIE LIVE.NEVÍM KDO TO TAM PSAL ALE MRKNOUT SE TAM MŮŽETE
 
 
  Můj příspěvek 

03.08.2003 10:21 • kuba
Na galaxii by měla být italská sériiA.Je to psaný na serveru paraboly v odkazu diskuze
 
 
  Můj příspěvek 

03.08.2003 09:11 • Aleš
Zařadit na Galaxii-Sport, samozřejmě.
 
 
  Můj příspěvek 

03.08.2003 09:10 • Aleš
Pokud vím,tak ARD bude dávat pouze 2 přímé přenosy za rok, a v soboru bude mít pravidelné sestřihy, které dříve mívala SAT 1, jinak bude Bundesliga v Premiere. Takže ji asi moc neuvidíme, nicméně z důvodu fotbalové kvality by místo ní mohli zařadit mnohem lepší španělskou Primera Division, když byla na Sportu 1, tak to byly parádní mače.
 
 
  Můj příspěvek 

02.08.2003 20:29 • Mad
Pozor!!! Bundesliga bude na Das Erste, ktera je free, nebudou tam sice vsechny kola, ale patecni predehravka tam bude vzdy (no mozna i sobotni zapasy). V patek davali Bayern-Frankfurt, NEmecky pohar bude na ZDF. Italsky pohar na RAI1, takze i majitele UPC Direct se budou moci divat. Galaxie uz loni avizovala ze tam Bundesliga skonci....a bude asi jenom aglicka, takze ubytek fotbalu skoda!!!
 
 
  @anonym 

02.08.2003 17:18 • Patrik
A nebo zkus tenhle odkaz to bude asi rychlejší. :-) http://www.upc.nl/pdf/kanaaloverzicht_new.pdf
 
 
  @anonym 

02.08.2003 17:14 • Patrik
Na www.upc.nl :-) Ale to ti asi nestačí tak tedy na již zmíněné adrese klikni na ”Digital” a potom si najdi o řádek níž ”Tarieven” a pak v textu klikni na odkaz 60extras zenders.
 
 
  Můj příspěvek 

02.08.2003 16:14 • kuba
Ahoj nevíte proč nedávaj na Galaxii Bundesligu?Díky
 
 
  Můj příspěvek 

02.08.2003 15:24 • anonym
Patriku kde jsi našel ten seznam programů z holandska?
 
 
  Môj príspevok 

02.08.2003 10:21 • Patrik
Já myslím že to tu všichni bereme jako prostor pro naše spekulace, názory a komentáře. Problém nastane ve chvíli když z těch spekulací někdo splácá článek...

Ja pravda že pokud budeme brát článek jako všeobecné info o tom co snad chystá UPC

na podzim jako celek, tak se rádia v Directu dočkat nemusíme (i když se o něm dříve mluvilo) a nové radio v UPC by mohlo být studentské internetové radio Akropolis, které se chystá do kabelu. Zajímavé je taky slovní spojení ”dva kanály z holandské nabídky mateřské společnosti” pokud to chápu dobře jde o programy šířené v nabídce UPC NL , ať koukám jak koukám nic co by mně vyloženě nadchlo tam nevidím :-)
 
 
  Můj příspěvek 

02.08.2003 09:22 • Lumča
@Patrik: Programy pro jeden transponder můžou dodávat 2 i více uplinků. Do multiplexu si to potom mixuje sám satelit. Vím, že takto jsou vybaveny satelity HotBird, ale jestli to umožňuje i satelitní systém Astra, o tom jsem se nikde nedočetl. Technicky to tedy možné je, záleží jen na technickém vybavení družice.

Jinak v Budapešti je uplinková stanice pro distribuci paketu HBO na satelit Amos1. Vyplývá z toho tedy, to, že pokud jsou současné služby UPC uplinkované z Amstedamu a Astra není vybavena pro mix na satu, Budapešť by mohla zásobovat signálem onen čtvrtý transpondér, který plánuje na Astře. Ale to je jen můj názor, vše může být jinak a nechci tady spekulovat.
 
 
  @juzek 

02.08.2003 07:36 • Čtenář
Jasný, dokud se nezačne skutečně vysílat, je vše jen spekulace - souhlas. Ale na druhou stranu - proč by UPC nechtěla použít schválený kanál k nalákání nových zákazníků anebo k odůvodnění zdražení služby pro stávající abonenty? Pokud bych byl já v marketingu takový společnosti, určitě bych to opatrně používal - tento kanál hned, o ten je zájem, další za měsíc a další až bude opadat zájem. A pořád by se něco dělo :-) Bohužel je to ale svázaný i s technickými problémy a tak se takový věci dělají jednorázově a jen několikrát do roka...
 
 
  Z článku 

02.08.2003 07:27 • juzek
Ale ani po tomto souhlasu není ještě stoprocentní, že se objeví v kabelových sítích či na satelitu. Za zařazení každého programu se platí a nakonec se tedy provider – společnost UPC může rozhodnout, že s určitým kanálem ještě nějakou dobu počká.-------Dle tohoto výtahu je vše spekulace


 
 
  Rádio v UPC 

02.08.2003 07:03 • Jan
@Patrik: Tak jsem si článek pročítal několikrát a nenašel jsem v textu nic konkrétního, co by nasvědčovalo tomu, že to české rádio půjde na satelit. Spíše si myslím, že půjde o některé z nových rádií, které nemá dosud UPC ve svých kabelovkách a proto o něj Radu žádá. Usuzuji tak z toho, že dosud na transponderech UPC žádné rádio nevysílá. Anebo se mýlím? I když by nebylo špatný naladit si nějaké to rádio i přes satelit, v Czechlinku kromě Proglasu nic jinýho jak ČRo není. V tom zaostáváme za Slovákama. No jak se říká - uvidíme, řekl slepý :-) Ale i tak je to pokrok od UPC, je fajn, že se konečně rozhoupalo. Dík.
 
 
  hmmm 

02.08.2003 01:16 • Patrik
To domácí radio bude Kiss o kterém se mluvilo na jaře, nebo už dokonce minulý rok na podzim? Velice zajímavá je informace o up-linku z Budapešti, v tu chvíli by z něj šlo zřejmě i HBO1 a Spektrum a mohlo by dojít k zlepšení kvality obrazu i zvuku u těchto programů. Nejsem 100% znalý technického zajištění a přenosu na satelit (moje veškerá praxe v mediích končila vždy nejdál v režii a o trasy už se staral někdo jiný), proto si dovolím otázku: Programy na jeden transp. mohou dodávat dva up-linky? Nebo bude maďarský up-link dodávat programy na nový tedy 4transponder o kterém se už delší dobu mluví?
 
 
Celkový počet komentářů: 19 / zobrazují se: 1 ... 19

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist