Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.04.2024 - 14:28:39   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Zisky mediálního magnáta Murdocha výrazně rostou

  Autor: Adam Junek, hn , e-mail: ihned@ihned.cz Přidané: 19.08.2003


Mediální impérium Ruperta Murdocha vykázalo za poslední čtvrtletí účetního roku zisk 370 miliónů dolarů (10,5 miliardy korun). Daří se televizní síti Fox Network, Pay-TV BSkyB a také Viacomu, vlastnícímu MTV.


Společnost News Corp., která vydává deníky The Times nebo New York Post, vlastní 36procentní podíl v televizní společnosti BSkyB a ovládá americkou mediální skupinu Fox, tak mohla svým akcionářům připsat 28 centů za každou akcii. Ve srovnání s loňskou ztrátou, dosahující téměř dvou miliard dolarů, jde o výrazný úspěch, uvedla agentura Reuters.

Nejlépe si po finanční stránce vedla Fox Entertainment Group, americká divize mediálního koncernu. Vykázala téměř dvojnásobný zisk. Díky rostoucímu podílu na trhu se totiž podstatně zvýšily příjmy z reklamy. Zisk z běžné činnosti televizní sítě Fox Network vzrostl dokonce o 63 procent. Filmová studia 20th Century Fox zvýšila své příjmy o devatenáct procent zejména zásluhou úspěchu filmu X2: X-Men United a prodeji DVD kresleného snímku Doba ledová.

Mediální analytici se shodují, že Murdochovo impérium má nejen dobré výsledky, ale také růstový potenciál. ”Všechny divize News Corp. měly skvělý rok. Navíc i dnes ztrátová investice do televizní společnosti Sky Italia se podle mě Murdochovi určitě vyplatí,” myslí si Paul Kim, analytik investiční společnosti Kim&Co.
Poprvé od roku 1998 se do černých čísel dostala také televizní společnost BSkyB. Při necelých sedmi miliónech předplatitelů vykázala zisk před zdaněním ve výši 260 miliónů liber, uvedl server Media Guardian.

„V roce 2005 bychom chtěli mít osm miliónů zákazníků, kdy každý z nich by znamenal roční příjem 400 liber,“ uvedl Tony Ball, výkonný ředitel BSkyB. Konečnou hranicí pro televizní společnost je podle něj až třináct miliónů předplatitelů.
Významným krokem BSkyB, jak posílit své postavení na trhu, byl nákup vysílacích práv na fotbalové zápasy anglické fotbalové Premiere League. Společnost za ně zaplatí přes miliardu liber.

Navíc se Ballovi podařilo uzavřít novou smlouvu se společností Viacom, provozovatelem hudebního kanálu MTV. Na právech k vysílání jeho programů tak BSkyB ušetří až 25 procent. Pro MTV to znamená ztrátu přibližně pět miliónů liber ročně. Přesto se hudebnímu kanálu dvacetimiliónová dohoda vyplatí.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.08.2003 • Pohled přes Kanál: Daří se Freeview, v zisku je poprvé i BSkyB
13.08.2003 • Maďarské lokální televizní stanice se spojují do sítě a míří na satelit [ 1 ]
12.08.2003 • Nové televizní programy pro polské diváky [ 10 ]
07.08.2003 • Vybudování nové Irácké TV nebude snadné
18.07.2003 • Bosh a RTL Newmedia připravují experimentální pilotní projekt MHP
08.06.2003 • Grundig končí…

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist