Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 01.12.2022 - 14:45:53   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

Nové ceny za služby kabelové televize a UPC Direct

  Autor: PR Press UPC ČR, a.s. , e-mail: zakaznicke.centrum@upc.cz Přidané: 26.11.2003


Praha, 26.11.2003. Společnost UPC Česká republika, a. s. (dále UPC nebo společnost) dnes sdělila, že v těchto dnech rozesílá předplatitelům svých služeb, které zahrnují kabelovou televizi, širokopásmový internet chello a digitální satelitní televizi UPC Direct, oznámení o cenách pro rok 2004.

„Chceme, aby naši zákazníci byli informováni o nových cenách za jednotlivé služby s dostatečným předstihem a v žádném případě nebyli na konci roku postaveni před hotovou věc,“ říká v této souvislosti Robert Kacovský, provozní ředitel UPC a dodává: nebudeme-li nuceni promítnout do cen zvýšenou sazbu daně z přidané hodnoty, pak pohyb cen u standardních nabídek za kabelovou televizi, a u UPC Direct se bude v průměru pohybovat okolo 5 % .“


chello: cena se nemění – bude do ní pouze promítnuta zvýšená sazba DPH z 5 % na 22 %

První a v poslední době nejpopulárnější službou UPC je širokopásmový internet chello. Cenu za jeho tři varianty chello classic, chello plus a chello professional společnost zvyšovat nebude. Ovšem stejně jako ostatní poskytovatelé internetu bude nucena promítnout do konečné ceny zvýšení sazby daně z přidané hodnoty (dále DPH) z 5 % na 22 %. Ceny za chello budou proto v příštím roce následující (ceny, které bude společnost UPC Česká republika, a. s., aplikovat po zvýšení DPH na 22 % od 1 ledna 2004):

Internetová nabídka Současná cena (5 % DPH) Nová cena (22 % DPH)
chello classic (256/96) 1080 Kč 1255 Kč
chello plus (512/128) 1480 Kč 1720 Kč
chello professional(768/256) 3999 Kč 4647 Kč

Cena za internetovou službu chello i nadále zůstane jednou z nejvýhodnějších na trhu

Ceny za kabelovou televizi: možnost navýšení DPH z 5 % na 22 % není vyloučena

UPC v současné době informuje své předplatitele o navýšení daně z přidané hodnoty (DPH), která má od 1.1.2004 vzrůst u kabelových televizí z 5 % na 22 %. V této souvislosti společnost upozorňuje na poslední legislativní návrhy, které předpokládají, že DPH se od ledna 2004 opět vrátí na původních 5 %. UPC bude v každém případě účtovat v lednu roku 2004 cenu odpovídající zařazení služby do snížené sazby DPH. V případě, že zdanění služeb kabelové televize zůstane v základní 22% sazbě, společnost doúčtuje v únoru rozdíl cen zpětně.


Do základní nabídky Klasik kabelové televize budou zařazeny dva nové TV kanály (Club a Extreme Sports): ceny nabídek kabelové televize budou upraveny na základě oborové inflace

Vůbec nejrozšířenější službou UPC je kabelová televize nabízená ve variantách Mini (redukovaná nabídka) a Klasik (základní nabídka). Ke službě Klasik a v některých oblastech i ke službě Mini lze dokoupit prémiový kanál HBO (předplatitel automaticky získá i kanál HBO2) a Private Gold.

Cena za redukovanou nabídku se zvýší o 4 % s tím že případně dále vzroste v souladu s novou sazbou DPH.
Cena za na základní nabídku Klasik se navýší o 5 %, s tím, že opět případně ještě vzroste v souladu s novou sazbou DPH.


Nové TV kanály: Club a Extreme Sports přidané do základní nabídky Klasik

Zákazníkům, kteří si předplácejí základní nabídku Klasik, nabídne společnost jako výraz poděkování za to, že setrvají u této služby dva nové TV kanály.

První z nich se jmenuje Club. TV kanál Club má co nabídnout především ženám. Přináší praktické rady, jak se stát a být krásnou, pořady o kosmetice, životním stylu, vaření, domově a třeba i o péči o zahradu. Club vysílá 24 hodin denně. Přibližně 25 % pořadů uvedeme v české verzi, zbytek bude zatím vysílán v angličtině.

Další z nich je TV kanál Extreme Sports. Jde o jediný televizní program na světě, který je kompletně věnován neobvyklým a adrenalinovým sportům a životnímu stylu těch, kteří se jim věnují. Nabídne především reportáže, pohledy do zákulisí netradičních sportů, přenosy ze světových závodů a informace o aktuálním životním stylu spjatém se sportem. Vysílá 24 hodin denně v angličtině.


Prémiové TV kanály: HBO a HBO2, Private Gold: ceny se nemění

Cena za prémiové kanály HBO+HBO2 a Private Gold zůstává v roce 2004 beze změny a případně se do ní promítne nová sazba DPH.

Tuto cenu bude UPC Česká republika, a. s., v každém případě účtovat v lednovém vyúčtování roku 2004.
V případě platnosti daně ve výši 22% společnost v únorovém vyúčtování doúčtuje rozdíl cen zpětně.

nabídka cena v případě 5% DPH cena v případě 22% DPH

MINI 154 Kč 179 Kč
KLASIK 419 Kč 486 Kč
HBO+HBO2* 278 Kč 323 Kč
Private Gold* 211 Kč 246 Kč

* V případě balíku HBO+HBO2 a Private Gold je účtována sleva ve výši 50 Kč.

UPC do cen za redukovanou a základní nabídku kabelové televize promítá nezbytnou částku spojenou s růstem oborové inflace (např. autorské poplatky či cena za dodavatelské práce) a s minulými a očekávanými ekonomickými změnami, např. cenami za energii a pohonné hmoty. Není totiž v silách společnosti, aby všechny zvýšené výdaje v příštím roce beze zbytku pokryla z vlastních zdrojů.


UPC Direct: úprava cen o oborovou inflaci: možnost navýšení DPH z 5 % na 22 % není vyloučena

Zbývající službou je satelitní digitální televize UPC Direct. Úprava ceny se nedotýká prémiových kanálů HBO a HBO 2 a Private Gold. s výjimkou promítnutí nové sazby DPH. Následující tabulka ukazuje varianty cen platných od 1. 1. 2004 pro obě sazby DPH.

nabídka cena v případě 5% DPH cena v případě 22% DPH
Rodina 588 Kč 683 Kč
HBO+HBO2* 339 Kč 394 Kč
Private Gold* 256 Kč 298 Kč

* V případě současného odběru HBO+HBO2 a Private Gold je účtována sleva ve výši 60 Kč.

V některých oblastech nabízí společnost zvláštní nabídku programů kabelové televize. Zde se bude cena kalkulovat nebo dorovnávat na aktuální úroveň platnou ve standardních sítích v závislosti na celkovém počtu programů v odebírané nabídce. Pohyb cen proto může být odlišný od průměru.

František Malina
tiskový mluvčí a ředitel PR


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 14   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
28.11.2003 • Víkend na Galaxii sport
28.11.2003 • Hokej na Galaxii sport – plán přenosů utkání NHL na prosinec
27.11.2003 • Nové programy v nabídce našich providerů – II. [ 4 ]
22.11.2003 • Víkend na Galaxii sport
19.11.2003 • Erotika a zmeny na satelitnom nebi [ 2 ]
14.11.2003 • NBA na Galaxii sport

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Trocha teorie DPH 

26.12.2003 19:05 • Milos
Dan z pridane hodnoty = zdaneni toho co vyrobce pridal k cene.
Vysvetlim na priklade:
Nakoupi-li prekupnik zbozi rekneme za 400Kc a proda ho za 500Kc cinni DPH (500-400)*0.22 = 22Kc. Ano, je tomu opravdu tak. Kazdy podnikatel na konci zdanovaciho obdobi odecte rozdil DPH u nakladu a prijmu. Napr.: Naklady cca 1.000.000(DPH 180.000),prijmy 2.000.000(DPH 360.000) a tedy zaplati statu 180.000Kc!
Jestlize UPC vychazi pri navyseni z prodejni ceny a ne ze zisku, znamena to ze ma budto nulove naklady(=blbost) a nebo tady s nami poradne jebe!!! I kdyby do nakladu dali jenom polovinu toho, co vyberou od abonentu na vyrovnani DPH by jim stacilo zdrazit jen o 8%!!!!
Podivejte se treba na stranky Karnevalu, kde se rozhodne nejedna o zvyseni 17%.
A mimochodem 122/105 je 1,16 takze ne 17, ale 16% (to uz je ale jenom detail)....
 
 
  .. 

27.11.2003 14:51 • karelk
Vazeni diskutujici, pokud Vas trapi kvalita, cena nebo obsah nabidky UPC tak to odhlaste jen tak jim date svuj nesouhlas s jejich politikou. Je pravda, ze tady v diskuzi si muzete ulevit popripadne odradit od porizeni kompletu zajemce, kteri chteji 150 programu v digitalni kvalite. Jak je ale vidno, tak panum z UPC se stale jejich obchodni politika vyplaci a pokud se najdou jedinci, kteri se budou chtit divat na ”arabsky MBC, madarsky KIDS, rusky NTV” a jim podobne stanice nikdy se lide z UPC nechytnou za hlavu. Pral bych si moc v teto zemi konkurenci, jenze jak to ve vsem byva mam smulu. Pockejte par mesicu a zacnou setrit v UPC jeste vic, vsechny kostky presunou na ”PANAMSAT” :-) Preju DRAHE UPC krach. kk
 
 
  Můj příspěvek 

27.11.2003 13:03 • anonym
Co k tomu říct a nebýt sprostý? ................................................................ Jsou to prasata.
 
 
  Děkujeme 

27.11.2003 12:55 • nogen
Přidaji dva kánaly, jejichž kvalita je přinejmenším diskutabilní, jako ”poděkování”. A co tekhle raději přidat AXN, Supermax, prostě programy po kterých zákazníci volají? Uvažují o dětském programu v maďarštině. Kdo ví, možná příjdou i další hodnotné programy v turečtině nebo hebrejštině. A ty, zákazníku, drž hubo a plať.
 
 
  Sakra 

27.11.2003 12:24 • Shalibaba
A kruci, a ja si zrovna ted UPC Direct opatril. Vedet do jaky strasny kvality (kosticky a nic jineho) jdu, tak se na to rovnou vykaslu - a ted jeste to zdrazeni. Ocekaval jsem spise zlevneni - vice se priblizit cenam za kabelovku. No asi pockam tri mesice a hned jak to pujde, tak cele UPC vracim at si ho strci do p..... Skoda ze nevysel EastBox
 
 
  Jirkovi 

27.11.2003 11:01 • Petr
Co je na těch reakcích bolševickýho?Zkrátka zákazníci usoudili, že nabídka neopovídá jimi akceptovatelné ceně a rozhodli se toto zboží dále neodbírat. Když mi v pečivu prodají za vyšší cenu tvrdý rohlíky, tak je buď přestanu kupovat nebo půjdu k jinému prodejci. Pokud tohle je bolševický chování, tak holt jsem bolševikem.
 
 
  Můj příspěvek 

27.11.2003 08:33 • Jirka
To jsou zase reakce! Přepněte si na Novu, bolševici a dejte pokoj.
 
 
  Môj príspevok 

27.11.2003 06:57 • asharat
odo mňa už neuvidia ani korunu
 
 
  Môj príspevok 

27.11.2003 04:22 • anonym
I když jsem se malinko chytl se ženou, UPC odevzdávám, už jen z principu. Odmítám dělat vala někomu, kdo se o své zákazníky nestará, spíš naopak
 
 
  Můj příspěvek 

26.11.2003 21:15 • duchman_zl
cena satelitu na nemecke programy je srovnatelna s cenou anten takze odchod techto stanic bych neresil
 
 
  Můj příspěvek 

26.11.2003 19:38 • anonym
Koho to zajímá!!!
 
 
  to jsme teda dopadli 

26.11.2003 19:38 • Petr
Hm, tak ted ta nabídka bude stát opravdu za ...! S německých kanalu mam doma už jenom SAT1. A teď maji být další dva kanaly na ktere se neda divat. Tak to UPC děkuji pěkně.

Opravdu mne také zajímá, které kanály budou vyřazeny na Ostravsku.
 
 
  Můj příspěvek 

26.11.2003 18:37 • Madmax
Za co chcou 588,- kč? No nic s UPC končím.
 
 
  Ktere kanaly UPC odpoji ? 

26.11.2003 18:32 • Milos
UPC zaradi do nabidky Klasik jako ”podekovani”, ehm coze ??? dva nove kanaly.

A ktere kanaly budou odstraneny ? Podivam-li se blize na nabidku Klasik, tak si muzu jen tipnout, ze to bude byvaly Kirchmedia Sat1-ProSieben za ktery musi UPC platit dost velky obnos. Takze nas budou krmit dalsima blbostma jako je ”Klub” a jeste zvysi cenu. Jestli vyradi nejlepsi nemecke TV tak ten kabel fakt odhlasim a koupim si analogovej satelit za 2 litry a bude to...
 
 
Celkový počet komentářů: 14 / zobrazují se: 1 ... 14

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist