Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 24.06.2024 - 15:33:28   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

Ruská stanica TV-6 Moskva bude zakódovaná

  Autor: Redakcia , e-mail: redakcia@satcentrum.com Přidané: 29.10.2001


Len nedávno bolo ukončené vysielanie ruskej stanice TV-6 Moskva z družice Ymal (90° vých.), ktoré slúžilo ako distribučná cesta pre ďalšie šírenie kanálu v káblových rozvodoch Ruska, a už sa uvažuje o zakódovaní vysielania stanice z družice LMI-1 (75° vých.). Signál z tejto pozície slúži takisto pre ďalšiu distribúciu a jeho vysielanie je zachytiteľné aj u nás. Dnes je to jediná pozícia, z ktorej je možné stanicu prijímať voľne.

Od 1.11. dôjde k zakódovaniu stanice pomocou kódovacieho systému BISS-1 za použitia de/kóderov a multiplexorov pochádzajúcich od spoločnosti Tandberg. Príjem stanice bude možný iba za pomoci profesionálnych digitálnych prijímačov Tandberg. O individuálnom príjme sa neuvažuje keďže i tak pôjde o MPEG formát 4:2:2, ktorý bežné prijímače nespracujú. Informáciu o použití tohto kódovacieho systému priniesol ruský odborný časopis: TeleSputnik.

Basic Interoperable Scrambling System (BISS) je nová vrstva integrovaná v zabezpečovacom reťazci CAS systému, ktorá vytvára vyššiu odolnosť voči pirátskemu sledovaniu. Jej špecifikácie si už osvojili napr. nasledujúci výrobcovia: Barconet, Newtec, Nextream (Thomson & Philips), Octalis, Scopus, Tandberg a Thomcast.

BISS sa už podarilo doteraz zapracovať do systémov: MediaGuard, Conax, Irdeto, VideoGuard, CryptoWorks a CODIcrypt, pričom má niekoľko módov (BISS-E, Mode-1, ...). Medzi prvých, kto začal BISS používať patria kanály EBU, ktoré používajú BISS DSNG-CA systém.

Ale poďme späť k TV-6. Okrem vyššie spomenutej pozície je stanica vysielaná ešte v pakete NTV-Plus z družice Eutelsat W4 (36° vých.) a prostredníctvom izraelského paketu YES nachádzajúceho sa na družici Amos (4° záp.). V prvom prípade sa ako kódovací systém používa Viaccess, v druhom prípade VideoGuard. Vysielanie cez paket NTV-Plus malo byť podľa pôvodných plánov koncom tohto roka ukončené, no termín bol predĺžený.

Medzinárodná verzia stanice TV-6 tiež nedávno pozastavila vysielanie z družice Sirius-2, pričom vysielanie plánuje v najbližších dňoch obnoviť z pozície Hot Bird (13° vých.) kde bude stanica takisto zakódovaná.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
30.10.2001 • Kanály Film Four budou 3.11. a 4.11. volné, ale jen pro někoho !! [ 7 ]
26.10.2001 • Televize Al-Jazeera – „arabská CNN“? [ 1 ]
24.10.2001 • Zpravodajské televizní stanice
24.10.2001 • Sledovanosť TA3
23.10.2001 • Koniec Videocryptu a Syster Nagravision na ASTRE
20.10.2001 • Európska medzinárodná tv stanica - ALFA TV

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist