Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.04.2024 - 19:19:07   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Milníky digitální televize 2014

  Autor: Sdělovací technika/ČT , e-mail: konference@stech.cz Přidané: 02.04.2014


Nakladatelství Sdělovací technika zve na konferenci Milníky digitální televize 2014, která se bude konat 9. dubna 2014 v sále VPS1 v sídle České televize na Kavčích horách v Praze. Mezi hlavní témata letošního ročníku patří další rozvoj zemského vysílání a budoucnost z pohledu nových technologií jako DVB-T, UHDTV či nových služeb jako HBbbTV a OTT. K dalším tématům budou patřit možnosti využití kmitočtového pásma UHF, digitalizace rozhlasu či mobilní televizní služby.


Přechod na digitální vysílání byl úspěšně dokončen a nyní nabízí nové obchodní příležitosti jak pro výrobce vysílací techniky i spotřební elektroniky, tak pro poskytovatele vysílání a internetových služeb. Navíc se rychle rozvíjejí nové způsoby šíření TV obsahu, jako jsou IPTV a mobilní TV, a nabízejí další příležitosti pro rozvoj inovací. Rychle roste dostupnost obsahu s vysokým rozlišením HD. Počet HD kanálů, které můžeme přijímat, rychle roste a prodej televizorů s vysokým rozlišením nabývá na objemu. Základem je rostoucí poptávka po vyšší kvalitě obrazu a zvuku a nižší bitové rychlosti, které umožňují tuto poptávku uspokojit a snížit náklady na šíření signálu.

Budoucnost televizního vysílání ovlivňují dva hlavní vývojové trendy. Zavádění vysokorychlostních sítí – mobilních i kabelových – umožňuje poskytování opravdu rychlého a spolehlivého přístupu k Internetu a tudíž také poskytování rozsáhlého audiovizuálního obsahu včetně televizních programů ve vysoké kvalitě. Na druhé straně pokračující vývoj v oblasti technologií digitálního vysílání umožňuje efektivnější využití kmitočtového spektra i samotných multiplexů, což umožňuje nabídnout více služeb, vyšší kvalitu obrazu a lepší územní pokrytí.

Konference bude rozdělena na dva bloky, v rámci toho prvního PhDr. Pavel Dvořák, CSc. z ČTÚ seznámí posluchače se strategií udržitelného rozvoje terestrické platformy, Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací představí budoucnost televize z pohledu nových technologií, Ing. Ivo Ferkl z České televize se bude zabývat možnostmi UHDTV v sítích DVB-T2, Lukáš Hnilička z Óčko TV pohovoří o DVB-T2 v době HbbTV a Ing. Pavel Škabrout představí produkty Sony Europe.

V rámci druhého bloku bude Ing. Čeněk Pavelka, CSc. z ČMI prezentovat digitální dividendu 2 z pohledu mezinárodních institucí a sousedních států, Ing. Petr Zeman z ČTÚ pohovoří o mýtech a faktech pásma UHF a na závěr se uskuteční panelová diskuse za účasti předních odborníků z oblasti digitální televize.

Přečtěte si také: Pozvánka na Milníky digitální televize 2014


Jan Jiříček, Sdělovací technika, 1. 4. 2014


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/aeFnTD Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.03.2014 • Pozvánka na Milníky digitální televize 2014
18.03.2014 • Nova představí v neděli 23. března nové multifunkční studio
17.03.2014 • Pozvánka na veletrh AMPER 2014
14.03.2014 • TV Nova představí moderní zpravodajské a publicistické studio
13.03.2014 • IVIO – první on-line kino s unikátní filmovou knihovnou zdarma od 13. března v České republice!
13.03.2014 • 15. výroční konference ČAEK 2014: Velký zájem o problematiku nezákonného šíření chráněného obsahu televizního vysílání

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist