Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.11.2017 - 00:52:22     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Fascinující filmy na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 18.05.2017


Máme pro vás pořádnou dávku zajímavostí. Prozkoumáme tajemství nočních můr, projedeme se autem za 27 milionů Kč, odhalíme nebezpečí aerotoxického syndromu a svezeme vás po nejextrémnější železniční trati. Prima ZOOM nabízí největší rozmanitost zábavy a poznání.


Nechte se ohromit:

19. 5., 22.05 hod. – Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy
21. 5., 23.20 hod. – Auto za milion eur
26. 5., 22.05 hod. – Aerotoxický syndrom
28. 5., 23.25 hod. – Čínská extrémní železnice


Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy (opakování pondělí 22. 5. ve 4.10)

Tento film vám nemůžeme nikdy pustit před 22. hodinou. Proč? Podívejte se! Dokument začíná výpovědí Jeffa, který vypráví, jak u něho probíhá záchvat spánkové paralýzy, a pokračuje podobnými výpověďmi dalších lidí. Všichni shodně popisují stav, kdy mají pocit, že s nimi v místnosti kdosi je, že jim někdo tlačí na prsa nebo že se jich snaží dotýkat. Popisují stav, kdy se nemohou pohnout a nemohou ani jinak reagovat. Cítí veliký strach a bezmocnost. Tyto stavy se pravidelně opakují a většinou začaly už hluboko v dětství postižených touto můrou. Někteří z nich stavy pouze přežívají, jiní se s nimi snaží intenzivně bojovat. Jejich snaha však vede pouze k potlačení záchvatů, nikoli k jejich úplnému vyléčení. Skutečností je však to, že pokud dojde k určitému přijetí pocitu, že tato nemoc patří k jejich životu, postižená osoba záchvaty prožívá s menší intenzitou a s menšími pocity trýzně. Celkově se však jedná o úzkost, které nemá v současnosti jasné řešení. Výpovědi dotčených končí jak konstatováním, že se s problémem naučili žít, tak i konstatováním, že tato porucha může být i budoucí příčinou jejich smrti (jedná se o názory jich samotných, ne lékařů).


Auto za milion eur (opakování středa 24. 5. v 16.50)

Automobilová krása a dokonalost má nové jméno: Pagani Huayra. Splněný sen o nezkrotné síle, bezchybném výkonu, skvělém provedení a nekonečném luxusu je perfektním autem za pouhý milion eur. Snímek Auto za milion eur zachycuje vznik Pagani Huayra od prvotního konceptu přes uvedení modelu na výstavě v Ženevě až po výrobu prvních vozů pro náročné zákazníky. Zároveň představuje vynálezce Horacia Paganiho jako zapáleného génia, který ke každé ze 4 700 součástek svého jedinečného výtvoru přistupuje jako k nefalšovanému uměleckému dílu.


Aerotoxický syndrom (opakování pondělí 29. 5. v 15.45)

Tento film je prvním investigativním dokumentem svého druhu o odvrácené straně dopravního létání. Zabývá se záhadnou smrtí britského pilota, těžce zraněnou letuškou a dalšími záhadami. Zaměřuje se na pomalou intoxikaci nebezpečnými chemickými látkami pocházejícími z tryskových turbín moderních letadel. Většina lidí si neuvědomuje, že vzduch na palubě proudových letounů přichází do kabiny nefiltrovaný. Vzniká podezření, že tyto látky mohou způsobit nevratné poškození nervů. Vědci, lékaři, inženýři a posádky letadel podávají ohromující svědectví o škodlivých účincích na zdraví, které byly doposud opomíjené. Očití svědci a oběti vypráví o vlivu toxického vzduchu, který dýchali na palubě a který ovlivňuje zdraví a mění jejich životy navždy. Zatímco představitelé průmyslu a politici stále důrazně popírají existenci aerotoxického syndromu, interní dokumenty a studie odhalují varovné zprávy: každý, kdo vstoupí na palubu letadla, podstupuje závažné zdravotní riziko. Tento dokument konečně staví tento problém do středu pozornosti, kterou si zaslouží. Snímek získal dvě ocenění na mezinárodních festivalech.


Čínská extrémní železnice (opakování středa 31. 5. v 16.50)

Toto je příběh o výstavbě železnice v jednom z nejextrémnějších prostředí na světě. O pokládání více než tisíce kilometrů kolejí v divočině odříznuté od světa. O výstavbě sedmi tunelů a 675 mostů v nadmořských výškách, kde se skoro nedá dýchat. 140 tisíc dělníků a pět tisíc zdravotníků zápasilo den co den s výjimečně těžkými přírodními podmínkami, aby dokončilo stavbu čínské extrémní železnice z Čching-chaje do Tibetu. Železnice, která nemá ve světě obdoby!

Poznávejte zajímavosti světa s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní online magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Mgr. Filip Budák, Externí dodavatel PR oddělení pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
18.05.2017 • RTVS v prieskume agentúry Median SK opäť s najobjektívnejším spravodajstvom
18.05.2017 • Sedmnáct tisíc tun zla - příběh autora Stalinova pomníku ve filmu Monstrum
17.05.2017 • Reakce televize Prima na aktuální díl pořadu Kazmova ONE MAN SHOW
17.05.2017 • Šumavou se šíří Vzteklina - Kryštof Hádek v nové minisérii České televize
15.05.2017 • Finálový díl show Tvoje tvář má známý hlas zaujal 42,54 % diváků
15.05.2017 • Show Jana Krause – 17. 5. 2017

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist