Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 20.01.2019 - 03:40:08     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Poznejte svět pěkně zblízka ve 13. týdnu díky Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 25.03.2018


Vzhůru do historie, za divokými zvířaty, technickými zázraky, světovými tajemstvími i největší bombou na světě. Prima ZOOM vás chce fascinovat i bavit. Dokumentární skvosty pro vás: ukážeme vám Největší bombu na světě; odhalíme Tajemství čínských válečných vozů; čeká vás časosběrný dokument Ze srdce zvon o čtyřech nových zvonech a jednom 185 let starém zvonu v chrámu na plzeňském náměstí; projedeme se ve druhé sérii po Extrémní železnici s Chrisem Tarrantem a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

27. 3., 21.00 hod. – Tajemství čínských válečných vozů

Válečné vozy hřměly na bitevních polích celé Číny po více než tisíc let. Byly bezkonkurenční válečnou zbraní mnohem déle než kdekoli jinde na světě a sjednotily čínský národ. Film Tajemství čínských válečných vozů prozrazuje, jak se to Číňanům podařilo – jak zdokonalili nejdokonalejší zbraň starověku. Během zvláštního experimentu vznikl tým čínských a západních vědců, kteří odhalili všechna její vzrušující tajemství. Ponořili se zpátky do doby, kdy bylo množství válečných vozů symbolem vysokého postavení a moci. S využitím archeologických nálezů z provincií Chu-pej, Ťiang-su i odjinud vědci postavili dokonalou kopii čínského válečného vozu. Tu podrobili náročným praktickým testům, aby zjistili, jak typicky čínská konstrukční vylepšení přispěla ke zlepšení smrtících vlastností této nebezpečné zbraně. Válečný vůz byl největším symbolem úspěchu a dnes je nejúžasnějším vynálezem starověké Číny. Nečekejte, až vám ujede!


29. 3., 21.00 hod. – Největší bomba na světě

Sledujte příběh o napínavém závodě o to, kdo dokáže vyvinout největší bombu na světě. Konečné výsledky vás zaručeně překvapí. Spojené státy americké dlouho vedly, ale pak uvolnily prostor pro Sovětský svaz. Rusové pokořili všechny rekordy. Podařilo se jim realizovat největší a nejsilnější explozi v historii lidstva, která byla 4000krát mocnější než výbuch v Hirošimě. Dokonce všechno pečlivě natočili. Ty samé pozoruhodné kolorované záběry jsou k vidění ve vzrušujícím snímku Největší bomba na světě. Živý portrét událostí, jež se úplně vymkly kontrole, odhaluje skutečný dopad a hrozivé důsledky jejich činu.


29. 3., 22.00 hod. – Divoká Austrálie s Rayem Mearsem (Velký bariérový útes)

Ray Mears vyrazil na průzkum pozoruhodné australské krajiny. Jeho dobrodružná výprava vede pouští, mokřadem, deštným pralesem, po pobřeží a přes pastviny až na Velký bariérový útes. Cestou potkává podivuhodná a překrásná zvířata od protinožců. Přidejte se k němu v seriálu Divoká Austrálie s Rayem Mearsem.


31. 3., 23.00 hod. – Ze srdce zvon

Časosběrný dokument o čtyřech nových zvonech a jednom 185 let starém zvonu v chrámu na plzeňském náměstí zachycuje období bezmála tří let. Právě tolik času uplynulo od nápadu až k prvnímu zvonění soustavy pěti zvonů na věži katedrály sv. Bartoloměje. Ze srdce zvon je dramatický příběh s pohnutou historií. Zachycuje dějiny zvonařství i minulost plzeňských zvonů, jejich likvidaci i opětovnou obnovu. Popisuje výrobu modelů a odlévání nových zvonů v holandském Astenu, příjezd do města, svěcení i náročné vytahování nahoru na věž, dokonce i nutné úpravy zvonice.


1. 4., 21.00 hod. – Extrémní železnice s Chrisem Tarrantem II (Vlakem z Bangkoku do Mandalaje)

Ostřílený televizní moderátor Chris Tarrant už podruhé vyjíždí na cestu vlakem kolem světa. Chris je zkušený dobrodruh a cestovatel, takže nezná nic lepšího než vyrazit do neznáma, poznat nové lidi a seznámit se s jejich zvyklostmi. Zvlášť, když se přitom může pohybovat po kolejích. Jeho železniční výprava z Bangkoku do Mandalaje vede po slavném mostě přes řeku Kwai. Cestou přes Andy křižuje některá z nejvýše položených nejsušších a nejvíce nehostinných míst na světě. V Rusku se dostane po nejseverněji položené železnici až daleko za polární kruh. Chris přímo před objektivem kamery odhaluje špičkové strojírenství nejen jednotlivých extrémních železnic, ale i vlaků, co po nich jezdí. Projede Kubou z Havany do zátoky Guantánamo, podnikne mrazivý výlet Japonskem a vydá se po stopách kanadské železnice Pacific Railway z Toronta do Vancouveru.


To nejlepší poznávání na Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.03.2018 • Dubnové programové tipy E! Entertainment
23.03.2018 • Další sezona exkluzivních přímých přenosů Formule 1 na stanicích Sport1 a Sport2
19.03.2018 • Vydejte se na výpravu po světě na Prima ZOOM
15.03.2018 • MS v krasobruslení na Eurosportu
12.03.2018 • Celý svět na dosah na Prima ZOOM v 11. týdnu
12.03.2018 • První cyklistický Monument roku: Milán – San Remo

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist