Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 18:41:23   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Změny parametrů | Články
 

Nastal již čas pro přelaďování některých programů Skylinku - podrobné informace

  Autor: Skylink/satCentrum , e-mail: skylink@skylink.cz Přidané: 12.09.2018


Navazujeme na článek na webu satCentrum Některé programy Skylinku mění své parametry - kdo bude muset přeladit?, a upozorňujeme, že již nastal čas, kdy už zmiňované programy Skylinku začaly vysílat také s novými parametry, přičemž jejich vysílání na původních pozicích bude v blízké době ukončeno. Rádi bychom vás proto informovali o hlavních milnících a některých dalších podrobnostech, které jsou nad rámec informací uvedených v článku.


Satelitní televize Skylink provedla počátkem léta 2018 významnou inovaci své vysílací technologie. Cílem bylo další zlepšení obrazové kvality všech video služeb, a to při současném snížení nároků na šíři vysílacího pásma. Tato inovace ovšem vyžaduje změnu vysílacích parametrů některých programů, proto dochází k tomuto přeladění.

Podívejte se na níže uvedenou tabulku, kde jsou uvedené programy, kterých se změna týká. Všechny tyto programy k dnešnímu dni již vysílají duálně i s novými parametry - můžete již tedy ladit. Program na nové pozici lze rychle rozeznat také podle toho, že jeho název končí „tečkou".

Přeladění se týká všech zákazníků Skylinku. Zákazníci se satelitním přijímačem či televizorem se satelitním tunerem s funkcí FastScan by již měli mít dnes přeladěno. Pokud ne, spustíte v menu nové ladění FastScan a programy se naladí již na nových parametrech.

Pokud nemáte přijímač s funkcí FastScan, proveďte ruční ladění s parametry podle níže uvedené tabulky. Skylink své abonety upozorňuje, že je žádoucí, aby co nejvíce zákazníků přeladilo co nejdříve a nečekali až na okamžik, kdy bude vysílání na původních pozicích vypnuto.

První vlna přelaďování nastala již v pondělí 10. 9. 2018, kdy došlo ke změně u prvních dvou programů - Prima +1 HD (CZ) a JOJ Cinema +1 HD (CZ i SK - balíček Smart) - na nové pozici se informativní textová obrazovka změnila ve vysílání a na původní pozici zase zmizelo vysílání a bylo nahrazeno textovou obrazovkou s infem.

Dalším milníkem bude pondělí 17. 9. 2018, kdy na původních pozicích, kterých se týká přeladění, sice bude ještě stále obraz vysílání, ale změní se krátké i dlouhé EPG na info o nutnosti přeladění. Zákazníci tedy mohou mít hned informace k přeladění.

Nejdůležitějším milníkem bude pondělí 24. 9. 2018, kdy bude vysílání na všech dotčených programech nahrazeno obrazovkou s textovou informací - to bude okamžik, kdy si toho (bohužel) zřejmě velká část zákazníků teprve všimne a začne to řešit. Výjimkou bude program Sport 2 HD, na kterém běží Formule 1 - tady se Skylink rozhodl obraz s vysíláním nechat až do konce.

Posledním milníkem bude neděle 30. 9. 2018, kdy bude vysílání na původním transponderu Skylinku číslo 205, frekvence 11,797 GHz, horizontální polarizace ukončeno.

Další výjimkou je program Viasat HD (v balíčku Multi), který nemění své parametry, ale jeho vysílání bude ukončeno. Namísto něj Skylink spouští nový program z dílny Viasatu, a to program Epic Drama HD - je sice trochu jiného zaměření, ale je přístupný již od balíčku Smart.

Jediným programem, který v nabídce úplně skončí, je program EDGE - ten je zatím vysílán v balíčku Kombi a není podle Skylinku divácky atraktivní.


S využitím zdroje: Skylink, připravila redakce satCentrum, 12. 9. 2018


V následující tabulce je uveden výčet všech programů, kterých se dané změny týkají, a to s novými parametry pro naladění:
  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
21.08.2018 • Některé programy Skylinku mění své parametry - kdo bude muset přeladit?
18.08.2018 • DIGI TV zvyšuje kvalitu vysílání několika desítek kanálů - dva své transpondery migruje na družici Thor 7
04.08.2018 • France 24 už jen ve vysokém rozlišení z družice Astra 2E
20.07.2018 • Skylink: Technické testy duálního vysílání některých programů – NEPŘELAĎUJTE
05.04.2018 • DIGI TV mění parametry několika kanálů na satelitu
19.03.2018 • Změna parametrů satelitního vysílání pěti hudebních programů Skylink

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist