Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 01.03.2021 - 13:47:35   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Internet a IPTV | Články
 

HbbTV řešení nejen pro televizní stanice - Český rozhlas pro své HbbTV využívá CRA HbbTV Manager

  Autor: České Radiokomunikace , e-mail: info@radiokomunikace.cz Přidané: 12.01.2019


Český rozhlas (ČRo) ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi (CRA) a dalšími partnery spouští svoji první HbbTV aplikaci. Pilotní verze HbbTV projektu je nyní dostupná pro kanál Radio Wave a nabízí poslech pořadů z audioarchivu stanice i živé vysílání. HbbTV aplikace ČRo je obsluhována prostřednictvím CRA HbbTV Managera. Do budoucna je plánováno rozšíření i pro další stanice ČRo.


Hybridní televizní vysílání HbbTV je v Česku již velmi rozšířené, podle údajů z roku 2018 využívají tzv. červené tlačítko v rámci vysílání televizních stanic již více než dva miliony českých diváků. Nyní se HbbTV přesouvá i do rozhlasového prostředí. Týká se posluchačů, kteří přijímají rozhlasové vysílání prostřednictvím televize.

V rámci HbbTV projekt ČRo mají posluchači k dispozici vizualizované živé vysílání se záběry ze studia, vizuální doprovodnou část ve formě video smyčky a zejména přístup k záznamům pořadů stanice v rámci audioarchivu.

“Podle průzkumu, který jsme realizovali v rámci přípravy HbbTV projektu, Český rozhlas skrze televizi každý měsíc pravidelně poslouchají desetitisíce našich posluchačů”, říká Jiří Malina, ředitel Nových médií Českého rozhlasu. “Jsme rádi, že můžeme rozvíjet distribuci našeho vysílání tam, kde o to mají posluchači evidentní zájem. Například britskou BBC poslouchá pomocí televize okolo 5 % posluchačů”, dodává Malina.

„HbbTV je trendem konzumace audiovizuálního obsahu posledních letech. Televizi, kterou lze připojit k internetu a která podporuje HbbTV, bude mít v nejbližší době téměř každá česká domácnost. Penetrace těchto televizí velmi úzce souvisí s příchodem nového standardu pozemního digitálního vysílání DVB-T2. V rámci naší certifikace DVB-T2 přijímačů je podpora HbbTV podmínkou pro udělení certifikátu DVB-T2 ověřeno. Diváci mají díky HbbTV možnost sledovat další obsah vedle klasického lineárního vysílání a myslíme si, že i v případě rozhlasového vysílání, které se rovněž digitalizuje a modernizuje, má tato platforma své místo,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel CRA.

Služba CRA HbbTV manager je určena provozovatelům obsahu. Umožňuje kompletní řízení HbbTV prostoru, včetně přidávání HbbTV aplikací, nastavování vzhledu rozcestníku, ale i řízení zobrazování „červeného tlačítka“ na TV obrazovce. Zcela unikátní je pak možnost přesné časové synchronizace zobrazování červeného tlačítka s lineárním vysíláním v řádu milisekund a to pro veškeré distribuční sítě (pozemní vysílací platforma, satelitní příjem, kabelová televize atd.).

HbbTV Manager od CRA kromě Českého rozhlasu využívají TV Prima, NOVA, Óčko TV, Seznam TV, Šlágr TV a Retro TV.


České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.


Petra Miterová, Tisková mluvčí, Neopublic Porter Novelli
Anna Tůmová, Manažerka marketingu a komunikace, České Radiokomunikace  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.12.2018 • Telekom pokryl sieťou NB-IoT pre internet vecí už 88,5% populácie
03.12.2018 • LTE využívalo na pripojenie k internetu viac ako 2,22 mil. užívateľov
18.11.2018 • Televize KUKI zdarma na dva týdny na zkoušku
18.11.2018 • Seriál Přátelé: Znáte lépe seriálové postavy nebo jejich představitele?
17.11.2018 • 4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie – Telekom ju od začiatku zrýchlil dvanásťnásobne
09.11.2018 • Telekom odštartoval Archív s 30 kanálmi, z toho 11 v HD

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist