Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 07.12.2019 - 00:08:26   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Živě, zblízka i z nadhledu - zpravodajci chystají vysílání z Colours

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 16.07.2019


Uprostřed dění, v originálních kulisách a mimořádné atmosféře. Ale taky s větší porcí vysílacího stresu. Stěžejní ostravské zpravodajské pořady Události v regionech a Týden v regionech bude Česká televize dvakrát ve festivalovém týdnu odbavovat živě z hudebních Colours of Ostrava.


Události v regionech se z Dolní oblasti Vítkovic přihlásí hned v zahajovací den festivalu, ve středu 17. července v šest vpodvečer. „Vysílat budeme jednak přímo z nejvyššího místa v Ostravě z Bolt Tower, kam budou muset technici natáhnout několik desítek metrů kabelů z přenosového vozu, a také ze Scény České televize. Chceme nabídnout co nejširší pohled na festival s důrazem na program, který nachystala Česká televize. Diváky provedou naši stálí moderátoři Iva Kubanková a Jan Pirkl,“ popisuje šéf ostravského zpravodajství Radek Wiglasz.

Průvodci Iva Kubanková a Jan Pirkl se při standardním režimu na obrazovce týden co týden střídají. Tentokrát si zamoderují společně. „Každý výjezd moderátora do terénu vnímám jako divácky atraktivnější. Samozřejmě technické podmínky jsou náročnější, letos o to víc, když bude Jeník na Bolt Tower a já dole v areálu Colours. Ale moc se na to těšíme,“ shrnuje Iva Kubanková.

V sobotu 20. července, kdy budou Colours v Ostravě vrcholit, nabídnou regionální zpravodajci živě ze Scény České televize festivalově laděný Týden v regionech. „Pořad jindy předtáčíme, tentokrát pojedeme živě. Bude tomu tak po mnoha letech,“ připomíná jeho editorka Drahomíra Račáková. V bodovém scénáři bude několik minut věnovaných také historii festivalu. „Připomeneme jeho stěhování Ostravou, jak přibývalo diváků nebo perličky všeho druhu. Třeba v roce 2013 poprvé za jedenáct let konání ani jednou nezapršelo.“

Sobotním Týdnem v regionech provedou Lucie Botorová a Tereza Krumpholzová. „Poprvé budeme moderovat společně a rovnou živě a ještě k tomu z Colours – takže se moc těšíme a zároveň máme obrovský respekt, protože těch situací, na které se při živém moderování z terénu nedá připravit a které mohou nastat, je dost. Ale proto jsme tam dvě, což je velká psychická pomoc, tak to musí klapnout,“ shodují se.

Režisér Tomáš Vavrečka věří, že vše ustojí nejen lidé, ale také technika, na kterou bude celý tým spoléhat. „Poprvé pro zpravodajství vytěžíme nový přenosový HD vůz, který má Ostrava od ledna a v České televizi je jediný na Moravě. Takže vše nabídneme v HD kvalitě.“ Zpravodajskou premiéru bude mít vůz ve středu odpoledne, kdy je v plánu živá dvacetiminutovka pro ČT24.

Ředitel ostravského studia České televize Tomáš Šiřina věří, že diváci vysílání zpod odstavených pecí ocení: „Je něco jiného referovat o dění ze studia nebo mít za zády reálné kulisy a festivalovou atmosféru. Naši diváci mohou po celé čtyři dny do areálu za námi. Česká televize připravila i letos vlastní scénu plnou hostů a dění. Přijďte.“


Česká televize, TS Ostrava


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.07.2019 • Déčko nabídne první detektivní seriál pro děti, ve vzdělávání se zaměří na kulturu a umění
15.07.2019 • Kultová komédia Slunce, seno, jahody zatiaľ najsledovanejším programom mesiaca
13.07.2019 • Malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo: Dan Stach vezme diváky do lunárního modulu
12.07.2019 • RTVS začala nakrúcať nový seriál, sľubuje napätie aj emócie
11.07.2019 • Zuzana Norisová bude hvězdou show TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS!
06.07.2019 • Radio Regina zavíta na folklórne festivaly po celom Slovensku

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist