Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 15.08.2020 - 17:56:40   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

RTVS pripravila divadelný marec s viacerými premiérami

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 27.02.2020


Vysielanie pri príležitosti Roku slovenského divadla bude na obrazovkách RTVS pokračovať počas celého marca. Hneď 1. marca Jednotka odvysiela galavečer z osláv storočnice SND, Dvojka v noci na 1. marca prinesie dokumentárne pásmo s názvom Noc v Slovenskom národnom divadle.


História Slovenského národného divadla sa začala písať 1. marca 1920. Priamo v deň 100. výročia pripravila RTVS viacero programov venovaných tejto významnej kultúrnej inštitúcii. O 21:30 na Jednotke prinesie priamo z národného divadla galavečer 100 rokov Slovenského národného divadla ...tak sme my... , v ktorom budú účinkovať umelci Činohry, Opery a Baletu SND, vrátane zboru a orchestra našej prvej scény.

V nedeľu 1. marca o 9:50 odpremiéruje Dvojka Noc v archíve, v ktorej sa tvorcovia venovali 100. výročiu Slovenského národného divadla. Prinesú v nej vzácne archívne materiály, ktoré vo väčšine prípadov od svojej premiéry neboli v televízii reprízované. Spomínať sa bude najmä na skutočných velikánov slovenského divadla, predstavia sa priestory, ktorým mnohí z nich zasvätili podstatnú časť svojho života. V noci zo soboty na nedeľu 1. marca bude Dvojka vysielať blok archívnych dokumentov Noc v Slovenskom národnom divadle, v ktorom uvedie tituly ako Národné, Skôr ako zhasnú svetlá, Naša pani Oľga Borodáčová, Jozef Budský, Život je vábny, Divadlo nerobia iba umelci, Skúška.

V utorok 10. marca, presne 60 rokov po prvom uvedení v SND, si fanúšikovia divadla budú môcť pozrieť na Dvojke filmové spracovanie opery Eugena Suchoňa Svätopluk, ktorá bola po prvýkrát na javisku SND uvedená 10. marca 1960.

Dokumentárna séria RTVS Zrod divadla bude 29. marca večer pokračovať časťou o vzniku inscenácie Biblia v bratislavskom divadle Aréna. Nasledovať bude televízny záznam predstavenia divadelnej inscenácie Denník Anny Frankovej v interpretácii Baletu Štátneho divadla v Košiciach. RTVS toto predstavenie odvysiela v televíznej premiére aj pri príležitosti nedávneho životného jubilea - 60.narodenín slovenského choreografa a divadelníka Ondreja Šotha.

V pondelky 2., 9. a 16. marca bude na Dvojke pokračovať dokumentárna séria Radosť zo života. Diváci spoznajú životné príbehy hereckých osobností ako Vladimír Durdík, či Marián Zednikovič. Marcové pracovné dni bude Dvojka vysielať výber z cyklu Návraty k hereckým legendám, v ktorom o 17:25 tvorcovia priblížia život a prácu umelcov ako Štefan Kvietik, Ivan Mistrík, Eva Krížiková, Leopold Haverl, Jozef Adamovič, Emília Vášáryová, Oldo Hlaváček, Božidara Turzonovová, Pavol Mikulík, Martin Huba, Milan Kňažko, Emil Horváth ml.


Bratislava, 26. február 2020, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.02.2020 • Svadba na prvý pohľad sa rozlúčila ako víťaz večera
27.02.2020 • Změní Infiltrace znovu legislativu? Obchod se soucitem si posvítí na kšefty se zvířaty
25.02.2020 • Roztomilost na Prima ZOOM
25.02.2020 • O 5 minút 12 s historickým rekordom, Hniezdo si naďalej drží prvenstvo
25.02.2020 • JOJ Group: Najsledovanejšie je spravodajstvo a politické diskusie
25.02.2020 • SuperStar naberá na sile, stala sa najsledovanejším programom celého týždňa

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist