Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 25.05.2022 - 16:00:09   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Vydejte se na dobrodružnou výpravu na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 25.04.2022


Prozkoumáme zákoutí historie, krásy přírody i daleký vesmír a jako koření přidáme špetku záhad – vše na Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: nakoukneme do zákulisí natáčení velkolepého seriálu Zelená planeta; odhalíme Da Vinci: Tajemství Poslední večeře; budeme odtajňovat další Utajené příběhy Ameriky; sáhnete si na dno ve snímku Beskydská sedmička – 95 kilometrů, které ti změní život a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

27. 4., 20.00 hod. – Ledňáček džunglový: Létající duha

Ledňáček džunglový patří k nejtajuplnějším ptákům světa. Jenom málokdy se ho podaří zachytit na kameru. Tvůrci tohoto fascinujícího přírodovědného filmu strávili rok ve společnosti ledňáčků duhových. Sledovali, jak se jim podařilo přečkat monzuny, velká sucha i útoky hladových dravců, aby mohli vychovat nová mláďata a připravit je na nadcházející sezónu.


28. 4., 22.00 hod. – Divočina u nás doma

Divočina našich vlastních domovů je naprosto neprobádaným terénem. O škůdcích a cizopasnících, jako jsou švábi nebo štěnice, víme skoro všechno. Ale o všech dalších druzích, které s námi bydlí a kterých je naprostá většina, nevíme prakticky vůbec nic. Náš vlastní dům je zralý na příští velkou výpravu do neznáma. Pojďte ho prozkoumat.


28. 4. 23.00 – Kukačka: Vetřelec v hnízdě

Všichni víme, že kukačka se chová jako hnízdní parazit. Klade vajíčka do hnízd jiných druhů ptáků, a tím se chytře zbaví nutnosti starat se o vlastní potomky. Některé kukačky dokonce zajdou tak daleko, že ostatní ptáčata nemilosrdně zabijí. Ale jak je možné, že to jejich rodiče strpí? Jsou snad příliš hloupí? Nebo příliš neschopní? Nebo prostě nemají ani nejmenší tušení, co se děje v jejich vlastním hnízdě? Kukaččí vajíčka nepochybně vypadají stejně přesvědčivě jako ta pravá. Jenže co mláďata? Ta ani trochu! Rychle vyrostou do obří podoby, která vůbec nepřipomíná oklamané rodiče. Jak je tedy možné, že ti si ničeho nevšimnou? Ornitologové se donedávna domnívali, že „oběti“ se zatím nenaučily na takto ošemetnou situaci reagovat. Ale nyní naopak vychází najevo, že ponechat si v hnízdě cizí ptáče jim možná přináší nečekané výhody. Jak to tedy je? Je kukaččino chování skutečně dokonalý podfuk, nebo tajuplná evoluční hádanka? To odhalíte v dokumentu Kukačka: Vetřelec v hnízdě.


30. 4., 21.00 hod. – Zelená planeta (Ze zákulisí)

Podíváte se do zákulisí vzniku nejnovějšího, nejmodernějšího a nejvíc fascinujícího přírodovědného seriálu BBC, samozřejmě za účasti Sira Davida Attenborougha.


30. 4., 22.00 hod. – Da Vinci: Tajemství Poslední večeře

Devatenáct let restaurátorských prací na jednom z nejslavnějších uměleckých děl legendárního renesančního malíře, vynálezce a génia odhalilo nečekané tajemství. Ukázalo se, že z původní nástěnné malby z 15. století je dnes vidět pouhých dvacet procent. Tedy méně než čtvrtina! Budeme ještě někdy moct pohlédnout na Poslední večeři v originále? Podaří se nám zjistit, jak freska vypadala, když ji Da Vinci dokončil? Vzrušující dokumentární film Da Vinci: Tajemství Poslední večeře je dobrodružství stejně napínavé jako nějaký mysteriózní thriller plný tajuplných záhad. Úspěšný spisovatel a respektovaný historik v něm pátrá po tajemné druhé verzi nástěnné malby Poslední večeře, kterou měl Leonardo Da Vinci údajně namalovat přímo ve svém ateliéru pro francouzského krále Ludvíka XII.


30. 4., 23.00 hod. – Utajené příběhy Ameriky (Tajemství Salemu)

V roce 1962 zachvátila obyvatele města Salem v americkém státě Massachusetts panika. Obávali se, že ve městě a jeho okolí řádí čarodějnice. Ale po několika měsících všeobecná paranoia a krvavé násilí najednou skončily stejně náhle a rychle, jako začaly. Všechny probíhající čarodějnické procesy byly zastaveny, publikování informací o vykonaných hrůzách bylo oficiálně zakázáno a místo, kde docházelo k popravám, bylo vymazáno ze všech záznamů. Dnešní historikové nyní odhalují nové a dosud neznámé poznatky o nechvalně proslulém honu na čarodějnice a snaží se vyřešit jedno z největších tajemství amerických dějin. To všechno teprve v prvním dílu mrazivého dokumentárního seriálu Utajené příběhy Ameriky, který odkrývá dosud neznámé, někdy vyloženě šokující poznatky o dějinách jedné z největších světových mocností. Pandemie španělské chřipky v roce 1918, špioni v Pearl Harboru, kybernetický útok CIA v dobách studené války… To jsou jen některé Utajené příběhy Ameriky, které si nemůžete nechat ujít!


1. 5., 21.00 hod. – Beskydská sedmička – 95 kilometrů, které ti změní život

„95 kilometrů, které ti změní život“ – tak zní krédo nejextrémnějšího horského maratonu v České republice s názvem Beskydská sedmička. Je to jen fráze a nebo se za tím skrývá mnohem více? Dokument o outdoorovém fenoménu zachycující nejen jeho vznik a současnost, ale hlavně jeho smysl pro člověka, jako takového. Beskydská sedmička, často zkráceně jen B7, je extrémní závod, horský ultramaraton a horský dálkový pochod, v Moravskoslezských Beskydech. Jedná se také o mistrovství ČR v horském maratonu dvojic. Vydejte se z Třince do Frenštátu po svých přes celé Beskydy!


1. 5., 22.00 hod. – Země pod rentgenem (Obří zemětřesení v Seattlu)

Přímo pod našima nohama číhají neuvěřitelně smrtící tajemství pohřbená pod tunami kamene. Zemětřesení, tsunami i sopečné erupce způsobují skryté síly pod povrchem a hluboko v nitru naší planety. Vědcům se konečně podařilo využít nejnovější data získaná pomocí senzorů a skenerů. Díky tomu můžeme poprvé pozorovat Zemi jako pod rentgenem a odhalit nebezpečí uzamčená v srdci naší planety. Sledujte, jak rentgenujeme vnitřnosti Země.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 24. 4. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
21.04.2022 • Nejstarší klasika: Lutych-Bastogne-Lutych na Eurosportu
20.04.2022 • Pokračování sezony F1 na Sport1 a Sport2: Z Ferrari a Charlese Leclerca jsou rázem favorité letošního ročníku
18.04.2022 • Vesmírné putování na Prima ZOOM v 16. týdnu
17.04.2022 • Druhá část 7. řady seriálu FEAR THE WALKING DEAD od pondělí na AMC
11.04.2022 • Nejširší nabídka světových dokumentů v 15. týdnu na Prima ZOOM
08.04.2022 • Cestu k Roland-Garros na Eurosportu 2 odstartuje Monte-Carlo Masters

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist