Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 24.06.2024 - 14:45:10   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

V neděli mistrovství světa v motokrosu v Lokti

  Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 15.07.2022MS v motokrosu se 17. července zastaví na nejznámější trati v České republice – v Lokti. Eurosport 2 vysílá oba závody MXGP živě, závody MX2 ze záznamu. Diváky zve na motokrosové přenosy komentátor Jozef Gažúr, který ale bude tentokrát přímo u loketské trati.


V loňském roce vyhrál v Lokti ve třídě MXGP první jízdu Španěl Jorge Prado, druhou Ital Tony Cairoli, z titulu mistra světa se na konci sezony radoval Jeffrey Herlings. V letošním roce je situace odlišná, dominuje Slovinec Tim Gajser, který míří za čtvrtým titulem světového šampiona, v čele MS má náskok 125 bodů na druhého Jorgeho Prada.

Komentátor české redakce Eurosportu Josef Gažúr, který v motokrosovém prostředí vyrůstal, o jeho výkonech říká: „Letošní pouť za titulem má hodně ulehčenou, vždyť dva nejlepší z loňska jsou mimo hru, Jeffrey Herlings ještě do seriálu mistrovství světa nenastoupil a Romain Febvre promarodil značnou část sezony. Pokud se nestane něco nepředvídatelného, vzhledem k náskoku v tabulce mistrovství světa si už čtvrtý titul pohlídá. Více jsem očekával od Jorgeho Prada, ano, je v šampionátu druhý, ale jeho odstup je už asi nesmazatelný. Naopak dramatická bitva se odehrává v MX2, duel Tom Vialle a Jago Geerts je vyrovnaný, v tabulce je dělí pouze několik bodů.“

Na loketské trati uvidíme několik českých jezdců. „Domácí trať ale pro ně výhodou není, je to trať staré školy, klasická přírodní, je stejná pro všechny. A především, vzhledem k tomu, že se na ní celý rok nejezdí, nemohou ji více natrénovat“, dodává Josef Gažúr.

Martin Krč a Slovák Denis Poláš jeli v Německu, oba se objeví i na startu MXGP v Lokti, společně s nimi i Dušan Drdaj, bude to jeho asi jediný závod v seriálu. V MX2 startují Petr Polák a Jakub Terešák, oba už v předcházejících závodech byli blízko nejlepší desítky, Petr Polák na 12. místě ve Francii, celkově na 20. příčce v šampionátu. Dále by měli startovat aktuální lídr českého mistráku v MX2 Adam Dušek, Jan Wagenknecht, Martin Venhoda a Slovák Tomáš Kohút.

Mistrovství světa se nedaleko krásného loketského hradu jezdí pravidelně již od roku 2002, historie loketské motokrosové trati ale sahá mnohem dále, první závody se v Lokti konaly v roce 1973. Od té doby uplynulo hodně času a celý areál se měnil k lepšímu, už v roce 1995 se poprvé jel v Lokti světový šampionát. Délka tratě je 1664 metrů, převýšení 50 metrů.


Karel Smetana, PR Specialist, Media:list, 17. 7. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
16.07.2022 • Dva týdny dokumentárních parádiček na Prima ZOOM
11.07.2022 • Vydejte se do světa poznání s Prima ZOOM
08.07.2022 • Když mrtví po 1000 let vyprávějí - nový seriál na Viasat History
04.07.2022 • Červencové premiéry na CBS Reality
02.07.2022 • Dokumentární šílenství na Prima ZOOM
01.07.2022 • Kdo byli ve skutečnosti křižáci?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist