Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 03:34:44   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Interview B.T. nejsledovanějším publicistickým pořadem Z1

  Autor: PR Press Z1 , e-mail: info@z1tv.cz Přidané: 16.01.2009


PRAHA (16. ledna 2009) – Nejvíce diváků zpravodajské televize Z1 má, podle očekávání, zpravodajský a ekonomický servis. Dívá se na něj 80 procent z těch, kteří stanici sledují. Na předních místech sledovanosti je také Interview B.T. Pořad Barbory Tachecí se stal se 40 procenty diváků hned po zpravodajských relacích nejsledovanějším nezpravodajským pořadem Z1. Vyplývá to z průzkumu, který pro Z1 realizovala společnost STEM.


Aktuální jednorázový průzkum sledovanosti potvrdil, že Z1 míří na diváka, kterého si před startem sama definovala. „Potvrdilo se nám zacílení na osoby s vysokým socioekonomickým statusem, v rozhodujících funkcích, s velkým zájmem o veřejné dění. Mezi nimi jsou pak nejčastějšími příjemci zpravodajského servisu Z1 manažeři, vedoucí a řídící pracovníci,“ uvádí k výsledkům Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

V této prestižní cílové skupině sleduje Z1 35 % diváků, převedeno na čísla tedy sleduje Z1 128 tisíc ekonomicky nejaktivnějších lidí. „Podíl sledovanosti v naší cílové skupině je pro nás rozhodující. Původní optimistické odhady alespoň 10-ti procentního zásahu jsme překročili o 25 procent, což je pro nás po půl roce vysílání pozitivní zpráva,“ doplňuje Martin Mrnka.

Divák Z1 – muž, 30 – 59 let s čistým příjmem nad 35 tisíc/měsíc v řídící funkci.

Tři čtvrtiny diváků Z1 jsou podle aktuálního průzkumu muži. Věkových kategorií je mezi nimi několik - 40 % diváků je ve věku 30 - 44 let, 39 % je 45 - 59 let a 21 % je starších 60 let.

Nejčastějšími diváky Z1 jsou lidé s vysokými osobními příjmy, s průměrným čistým měsíčním příjmem nad 35 tisíc korun a v řídících funkcích. Téměř 70 % má majetek domácnosti nad 2 milióny korun, 30 % dotázaných uvedlo majetek vyšší než 5 miliónů korun. Oproti běžné populaci v ČR je tedy mezi diváky Z1 o 45 % více domácností s více než 2 milionovým majetkem. Vysokoškoláků je mezi diváky Z1 třetina, maturitu má téměř 90 % dotázaných.


Informace k průzkumu sledovanosti Z1:

Jednorázový průzkum sledovanosti Z1 byl společností STEM realizován v období listopadu a prosince 2008 v Praze a v Brně a jejich nejbližším okolí na vzorku 625 respondentů. Průzkumu se účastnili lidé odpovídající majetkovému, profesnímu a sociodemografickému cílovému vzorku.


Signál Z1 je možné naladit pozemním digitálním vysíláním (DVB-T) prostřednictvím set-top-boxů v multiplexu CDG v Praze a středních Čechách, na Brněnsku, v Plzni a části Plzeňského kraje, na Karlovarsku, Ústecku a na Ostravsku, kde Z1 vysílá také v multiplexu BTV v Klimkovicích.

Prostřednictvím satelitu, kabelu, IPTV a na internetové adrese www.z1tv.cz je stanice dostupná na celém území ČR.


Ivana Dubášová, vedoucí PR


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.01.2009 • Sobotní filmové menu
16.01.2009 • Obamova inaugurácia bude online v HD kvalite
16.01.2009 • Koncert pro Baracka Obamu WE ARE ONE budou moci shlédnout všichni zákazníci kabelové a satelitní televize UPC [ 1 ]
16.01.2009 • Páteční večer pro opravdové drsňáky
15.01.2009 • Divácky záujem o vysielanie športovej Trojky rastie [ 6 ]
15.01.2009 • Hvězdy formule 1 v přímém přenosu na SPORT 5

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist