Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 26.02.2024 - 08:24:47   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

UPC odpovídá – 15. část

  Autor: PR Press UPC ČR, a.s. , e-mail: zakaznicke.centrum@upc.cz Přidané: 23.02.2003


S dvoutýdenním odstupem je tu další, již patnáctá část odpovědí na dotazy, směřujícímu ke kabelové společnosti UPC a její satelitní službě UPC Direct. Tiskový mluvčí bude tentokráte odpovídat na možnost zařazení BBC Prime do nabídky, kvalitu signálu HBO, zda se nebude zdražovat UPC Direct a nebudou chybět ani odpovědi na programové dotazy.


Počítá UPC se zavedením programu BBC Prime?
Nebudeme se vyhýbat opětovnému jednání. Rozhodující bude cena za program a případná spolupráce v oblasti marketingu.

Kvalita signálu HBO prostřednictvím UPC Direct je, mírně řečeno, kolísavá. Děláte s tím něco?
Naše technická kontrola pravidelně kanál HBO monitoruje a získané poznatky odesílá na odbavovací pracoviště do Amsterodamu. Na základě našich údajů jsme dostali sdělení, že nejpozději 19. února bude, či vlastně s ohledem na datum vydání, byl proveden upgrade – tedy navýšení či vylepšení - hardwarového zařízení zajišťujícího vysílání kanálu HBO z DMC. Upgrade má zajistit zlepšení kvality vysílaného obrazu.

V našem domě není v provozu společná anténa. Někteří nájemníci žádají její zřízení. Mám kabelovou televizi a nehodlám na společnou anténu přispívat. Je možné, aby mě k zaplacení příspěvku na anténu přinutili?
Bez znalosti konkrétní situace - kdo je vlastníkem domu, jaká je nájemní smlouva apod. - se na tuto otázku nedá jednoznačně odpovědět. Musíte se dotázat správce domu. Kabelovou televizi platí jen její uživatelé. Kdyby zřízení a provoz STA měli platit jen nájemníci, kteří kabelovou televizi nemají, mohlo by se ukázat, že společná anténa není tak výhodná, jak to na první pohled vypadá.

Zdražíte letos UPC Direct?
Ne, tuto satelitní „kabelovku“ letos zdražovat nebudeme
.
Slyšel jsem o erotickém programu Private Gold. Jak jej mohu v Šumperku přijímat? Mám kabelovou televizi UPC.
Private Gold - exkluzivní televizní kanál zaměřený na hard core - je možno přijímat prostřednictvím kabelové televize UPC v Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Hradci Králové, Kladně, Jablonci nad Nisou, Opavě, Frýdku Místku, Novém Jičíně, Karviné, Havířově, Orlové a Hlučíně. Na celém území republiky je možno přijímat Private Gold pouze prostřednictvím satelitní služby UPC Direct. Tato druhá možnost platí i pro Šumperk.

V opravně televizorů mi nabídli připojení kabelové televize za 2000 Kč s tím, že nebudu muset platit UPC žádné měsíční poplatky. Je to legální?
Samozřejmě se nejedná o legální podnikání. „Podnikatel“, o kterém píšete, obchoduje s kradeným zbožím – signálem kabelové televize. Podobné jednání se neutají a končí zpravidla trestním řízením s nemalými sankcemi vč. odnětí svobody. Je nasnadě, že ten, kdo takovýto jednorázový poplatek jednou zaplatí a je při pravidelné kontrole rozvodů kabelové televize odpojen, jen velmi těžce vymáhá na tomto „podnikateli“ své peníze zpět.

Četla jsem, že nová konkurenční televize zavede do dvou let digitální kabelovku, video na přání a další služby. Kdy je zavedete vy?
Tyto služby už naše společnost nabízí ve vybraných zemích Evropy, takže máme zkušenosti i vyškolené odborníky. Protože jde o velmi nákladný projekt, musíme čekat, až bude domácí trh připraven jak z hlediska poptávky, tak z hlediska ekonomiky. A my víme, že např. poptávka neexistuje. Nevíme ani, zda bude trh připraven za dva roky - o tom rozhodnou sami spotřebitelé a také vývoj technologií.

Český Telecom plánuje spustit tzv. filmy na přání. Měli byste jít s cenou dolů, nebo vám tato služba sebere všechny zákazníky!
V případě filmů na přání půjde opravdu jen o filmy. Kabelová televize navíc nabízí sport, populární hudbu, zpravodajství, specializované programy – tedy i informace a vzdělání. Aby se filmy na přání vyplatily (např. poplatky výrobcům a ochranným autorským organizacím) – asi půjde z počátku o velmi drahou službu. I při minimálním počtu shlédnutých filmů pravděpodobně převýší cena za tuto službu cenu za plnohodnotnou nabídku kabelové televize. Ovšem, začne-li se stávat nabídka populární a bude-li o ni velký zájem, umíme ji velmi rychle zavést a provozovat. Zatím tomu brání minimální poptávka a vysoké náklady.

V poslední době jsem měla potíže se zvukem na TV Nova. Nechá se s ním něco dělat?
Pravděpodobně bydlíte v Praze, kde přijímáme signál TV Nova z vysílače Praha - město. Zvuková modulace u přejímaného signálu byla po několik dní vyšší o přibližně 6 decibelů. V současné době je již přijímaný signál v pořádku.

Můžete mi zjistit. Co je v „přenosovém plánu“ Eurosportu pro tento rok?
V březnu nabídne Eurosport především lyžování, v dubnu start motoristické sezóny, v květnu French Open, v červnu fotbal (kvalifikace na EURO 2004), v červenci –Tour de France, v srpnu Mistrovství světa v atletice, v září US OPEN, v říjnu půjde opět o motoristickou sezónu, v listopadu o zápasy Play-off na EURO 2004 a v prosinci přijdou na řadu opět zimní sporty.

Co nahradí seriál Bouřlivá láska na stanici Romantika?
Mohu Vám slíbit zbrusu nový seriál nazvaný Odplata. Podle synopse se můžete těšit na příběh dvou sester Isabely a Soledad, které osud rozdělil. Obě vyrůstaly v naprosto odlišných podmínkách. Zatímco Isabela v bohatství a luxusu, její sestra naopak v chudém, ale láskyplném domově. Obě se zamilují do stejného muže, syna vraha jejich otce. A jak již název seriálu napovídá, Odplata na sebe nedá dlouho čekat. Telenovela bude mít 151 dílů.

Na stanici MTV jsem zahlédla nějaký předěl se záběry z Prahy. Natáčelo tady skutečně MTV?
Ano, spot, který na MTV a VH1 můžete vidět, se skutečně natáčel v Praze. Je součástí nové kampaně, která od počátku února běží na MTV a VH1 a která vybízí k sociální toleranci. Myšlenka kampaně „Tolerance“ se zrodila v hlavě Madse Arpa ze skupiny Miro a MTV ji okamžitě podpořilo a ztotožnilo se s ní.

Několikrát jste avizoval dokument o svatbě Liz Minelli a Davida Gesta na VH1. Když jsem se v daný den a hodinu díval na VH1, běžel tam jiný hudební dokument. Proč?
Je mi to velice líto a omlouvám se za zavádějící informaci. Bohužel stanice VH1 na poslední chvíli speciál z této svatby stáhla z důvodu nových skutečností spojených s vysílacími právy a odvysílá ho teprve tehdy, až bude problém vyřešen.

Discovery Channel dává upoutávku na pořad o Tutanchamónovi. Rád bych Vás požádal o bližší informace o tomto programu.
Půjde o jednu z tzv. velkých premiér této stanice v rámci bloku „Premiéry v neděli“. Dokument Záhada smrti faraóna Tutanchamóna.bude uveden 23. března od 21 hodin a přiblíží Vám, co vše se mohlo stát před více než 3000 lety, kdy zemřel ve věku18ti let. Narychlo mumifikovaný pak ležel v nedokončené hrobce až do jejího objevení v roce 1922. Dokument nabídne kriminalistické vyšetřování jeho smrti. S použitím nových moderních vyšetřovacích technik se budou vyšetřovatelé zabývat všemi možnými variantami úmrtí včetně nešťastné nehody, přirozené smrti, sebevraždy a vraždy.

Někde jsem četl, že stanice TCM na březen plánuje samé oskarové snímky. O co se konkrétně jedná?
Stanice klasických filmů společnosti Turner – TCM – propátrala své archívy a celý březen bude věnovat necelých 35 cm vysoké známé zlaté sošce Oscara. Probere toto ocenění ze všech stran, a především půjde nominované anebo oceněné filmy, herce, herečky nebo režiséry.


František Malina
Public Relations Director
UPC Česká republika, a. s.Doplnění redakce:

Přečetli jste si další, již patnácté pokračování odpovědí tiskového mluvčího UPC ČR, a.s., které exkluzivně poskytuje čtenářům serveru satCentrum a týdeníku Satelit-Parabola. Dnešní část jsme obdrželi do redakce již po dvou týdnech po uveřejnění 14.části a ještě před odesláním našich - vašich otázek k předchozímu pokračování. Proto tentokráte odpovídá p.Malina především na otázky čtenářů týdeníku Satelit/Parabola a na dotazy zaslané na Zákaznické centrum UPC. Přesto se zde objevily i reakce na kvalitu HBO a zařazení BBC Prime, které vás také zajímají. Pokud vám tedy dnes chybí odpovědi na vaše konkrétní dotazy, připojené jako reakce na předchozí část, vydržte, uveřejníme je hned v dalším pokračování. (Budeme se ptát na kvalitu HBO a Galaxie sport, výpadky EPG, obrazu a anebo českého zvuku u některých programů, jako např. u Fox Kids a další…)

Ještě krátce k programovým otázkám. Někteří z vás píší, že je nezajímají a že by se vůbec neměly v odpovědích vyskytovat. S tím se dá polemizovat, protože naopak zase někteří právě takové příspěvky vyhledávají. Jak jsme uvedli, jedná se o verzi odpovědí, která je společná nejen pro návštěvníky internetu, ale i pro čtenáře programového týdeníku Satelit/Parabola. Pokud vás taková témata nezajímají, můžete je ve čtení přeskočit. Také názor, že by měl seriál UPC odpovídá už skončit by se řadě lidí, co takřka celý první rok po spuštění UPC Direct marně volali po komunikaci, asi nelíbil. Podívejte se na reakce slovenských čtenářů, kteří poukazují na to, že „jejich“ UPC nereaguje. Je škoda, že slovenské UPC neodpovídá na naši nabídku poskytnout mu prostor k zodpovězení dotazů slovenských satelitních a kabelových diváků. Protože jsme společný česko-slovenský satelitní web, mrzí nás to o to více.

Děkujeme proto p.Františkovi Malinovi za jeho odpovědi. Oceňujeme, že je UPC ochotno takto každý měsíc komunikovat se čtenáři našeho webu, z nichž mnozí ani nejsou abonenty služby UPC Direct. V příštím pokračování může být třeba i odpověď na váš dotaz. Zeptat se můžete třeba hned teď, v diskusi pod tímto článkem. Všechny vaše otázky panu Malinovi předáme.

A ještě na úplný závěr: Zajímá vás, jaký je program kabelových televizí HBO, Spektrum a SuperMax na tento měsíc? A co budou dávat příští měsíc? Dozvědět se to můžete již dnes, pokud si na našem webu v sekci TV program stáhnete přehled pořadů uvedených stanic na měsíc únor, v nejbližších dnech tam přibude i březen. Na stejném místě také pro vás přinášíme týdenní podrobné vysílací přehledy televizí Galaxie sport a metropolitní TV Praha a Hradec Králové (Galaxie).


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 51   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
28.02.2003 • Výpadky signálu u družice EUROBIRD 1 (Czechlink, Slovak link) [ 3 ]
25.02.2003 • Fotbal na Galaxii sport – přehled TV přenosů na březen
25.02.2003 • NHL na Galaxii sport – přehled TV přenosů na březen a duben
18.02.2003 • Galaxie Sport z paketu CzechLink v prodeji pro DTH [ 8 ]
12.02.2003 • EastBox Digital – rok poté [ 32 ]
10.02.2003 • Březen na HBO [ 6 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 3

  Výpadky 

19.11.2007 17:26 • neregistrovaný
Dobrý den prosím Vás mám dotaz proč vypadavají za zhoršeného počasí výpadky kanálů např STV 2 a proč nejde naladit teletex na Nově jedn se o Brno děkuji za odpověď J,B,
 
 
  Můj příspěvek 

18.03.2003 10:28 • xxx
Malino,kdy bude HBO mit lepčí obraz a KDY UZ SI KONECNE AKTUALIZUJETE webovy stranky??A zkuste ”nejak” premistit pevne nastavene programy na Filipsovi!!!
 
 
  UPC SK 

17.03.2003 21:10 • Juro
Žeby aj naše staré dobré UPC slovensko začalo rozprávať? Pozrite www.webpark.sk/vstudio2002
 
 
  Kostičky 

14.03.2003 21:22 • Sateliťák
Já mám zkušenost, že kostičkování způsobuje většinou slabý signál, zkoušeli jste tu parabolu? - někam s ní pohnout - stačí nepatrně do strany, nebo nahoru a dolů, třebas to tím není, ale chtělo by to vyloučit.Z jedné družice nejsou všechny programy stejně silné.Zvlášť ta anténa tohoto typu musí být nasměrovaná dost přesně, protože není nijak velká a ten konvertor - kolik má číslo? Vypadá to tak 1,0.

Pokud některé tyto problémy vyřeší přepnutí kanálu a zpět, tak je to přijímačem anebo dekódovací kartou.
 
 
  Môj príspevok 

07.03.2003 21:05 • anonym
informace: (UPC-kabel-Praha) - kanal R3!

Asi pred 3 roky zde vysilala Markiza. Pote co Cabel Plus prevzalo UPC, tak prevedlo Markizu do Klasiku a na R3 byla az do dnes cerna obrazovka (vysilali blankscreen). Dnes je vsak mozno videt standardni barevne pruhy (jako jsou napr. na PG pres den) a slyset sinus. Ze by se snad UPC hnulo a hodlalo nam zaradit novy kanal (BBC)?
 
 
  MTV2!!! 

04.03.2003 16:34 • Róbert
Dnes ma UPC opäť prekvapilo. Navolil som predvoľbu 25 a ... bolo tam znova anglické MTV2. Zázraky sa dejú:o)
 
 
  www.upc.cz 

04.03.2003 12:59 • Kamil
Pane Malino, když už si Vaše společnost opraví www stránky s nabádkou TV kanálů http://www.upc.cz/tvsatelit/technic/technic.htm? Stále tam totiž máte na předvolbě 38 program BBC World jako FTA atd (FOX Sports).


 
 
  Můj příspěvek 

03.03.2003 21:20 • Milan
Pro Róberta: Dneska jsem volal na zákaznickou linku UPC. Dle jejich vyjádření je výměna MTV2 za MTV2Pop definitivní, proč a nač nikdo neví, nemluvě o nějakém snížení ceny. Na dotazy ohledně kvality HBO a titulků u NGC odpověděli obligátním-pracujeme na tom, na mojí repliku, že už na tom pracujou dost dlouho aby to bylo v pořádku, pro jistotu nic neřekli. Ale když o tom přemýšlím měli by slevit, přece tzv. Rodina je chudší o jeden zákodovaný kanál, náhrada za něj není adekvátní protože se jedná o kanál FTA. Pro Milise-naprosto s tebou souhlasím, ale co by jsi chtěl po UPC cz? Maďarů je stejně jako nás, že by víc koukali na TV o tom dost pochybuju a podívej se kolik programů je v maďarštině.
 
 
  Můj příspěvek 

03.03.2003 19:39 • Jiří Richter
Nehodláte do nabídky ještě nějaký sportovní kanál????
 
 
  MTV2!!! 

03.03.2003 17:23 • Róbert
Je zmena MTV2Pop za MTV2 definitívna? Ak áno, tak je to hrôza!!!!
 
 
  MTV2!!! 

03.03.2003 16:55 • Róbert
Skutočne nechápem dôvod, aký malo UPC k tomu, aby vymenilo výborný kanál MTV2 za príšerný nemecký (a dokonca voľný)kanál MTV2Pop!!! Bol to (je to skutočne definifívne?) jeden z mála kanálov, na ktorom ešte bolo možné vidieť a počuť gitarovú hudbu. Okrem toho sa jedina tam dala pozrieť neskrátená verzia koncertu kapely Coldplay. Je to úplne nelogické aj z toho dôvodu, že predvoľba 31 je do dnešného dňa neobsadená. Tam by sa ten nemecký kanál hodil - VIVA (29), VIVA+ (30), MTVPop (31). Dá sa s tým ešte niečo spraviť???????????? Poraďte. A ešte k EPG pri programoch z balíka MTV. Do ”veľkej” minuloročnej zmeny sa dal program k niektorým kanálom nájsť cez tlačidlo ”Guide”.
 
 
  Re duso 

03.03.2003 15:46 • Štefan
Na Tvoj príspevok nemá zmysel ani odpovedať. Načo Ti je vlastne televízor ?
 
 
  MTV 

03.03.2003 15:19 • dxmichael
Na balik MTV a VH1 nema Upc vliv. Prebiraji z nej jen programy. Kdyz, tusim, VIACOM, EPG nevysila, tak se neda nic delat...leda ze by si UPC delala sve vlastni EPG...ale to by dopadlo...to radsi PROSIM LEPSI KVALITU OBRAZU !!

Na program se podivej do MTV teletextu, nebo na internetu...
 
 
  můj příspěvek 

03.03.2003 12:31 • milis
Titulky u NGC spíše nejedou jak jedou.U takového kvalitního programu by určitě většina diváků přivítala český dabink.Ještě se chci zeptat proč u hudebního paketu MTV nejede EPG.
 
 
  Můj příspěvek 

02.03.2003 22:02 • Milan
Ještě jedna otázka pro p. Malinu: Kdy už sakra, kromě technické kvality, dáte dohromady i titulky u NGC????? A prosím Vás buďte konkrétní. Děkuji.
 
 
  Můj příspěvek 

02.03.2003 21:53 • Milan
Jo ty pruhy tam jsou a navrch dnes večer při Belfegorovi se zpomalil obraz a jediným řešením je přepnout na jiný program a po té zpět, dělá Vám to taky? Pokud by mělo být na stálo zmizení MTV2, rozhodně je to důvod ke slevě. Pokud si pamatuji tak UPC na svých stránkách uvádělo programovou nabídku a MTV2 tam bylo, takže se to dá považovat za veřejný příslib a když to neplní je to právě onen důvod ke slevě. Ale na parabole jeden maník tvrdil, že na jeho Humaxu běží všechno.
 
 
  MTV2 

02.03.2003 21:09 • bundaboy
Tak jsem dneska s hruzou zjistil, ze jste nam vymenili skvele britske MTV|2 za odporne nemecke MTV2-POP :(. To snad neni pravda. Jediny hudebni kanal, na ktery jsem se dival a taky to byl jeden z kanalu, proc jsem si UPC Direct kupoval a vy mi ho date pryc! Vratte ho zpet prosim!!! Tech popovych MTV uz tam je milion, poradna rockova/metalova/brit-pop stanice ted ani jedna :(.
 
 
  maly dodatek 

02.03.2003 19:33 • dxmichael
...100% to nepochazi nejakym rusenim u me doma... No a ta posledni veta taky nezni moc cesky...:-) Rad bych vedel...
 
 
  pruhy 

02.03.2003 19:30 • dxmichael
Potvrzuju pruhy ! HBO je ma stejne jako ,pri dnesnim vypadku, Spektrum. Je to videt lip pri tmevem obraze a 100% to NEPOCHAZI nejakym rusenim nebo tak. Je videt, ze ten pruh je ”digitalni” !!! O duvod vic, proc byt nespokojen s vysilanim celeho UPC !!! rad by me zajimalo jak maji v tom Holandsku odstinene kabely...mozna je obalili jen travou :-))
 
 
  HBO pruhy 

02.03.2003 10:54 • Aleš
Musím potvrdit slova satelitmana. HBO stále černé horizontální pruhy, vypadaá to jako analogové vysílání před x lety. Nechápu proč zrovna u HBO, které je premiový kanál, je taková strašná kvalita
 
 
Celkový počet komentářů: 51 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«123»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist