Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.06.2024 - 21:15:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Satelitní přijímače Kaon – nová značka na našem trhu – dokončení

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 26.06.2003


Pětsetdvacítková řada se k nám dováží v provedení Kaon 520U – Xtreme, tedy s vestavěným universálním přístupovým rozhraním – UNI CAS. Po vložení programovatelné FUN karty tato čtečka funguje jako Magic modul se SW Penta 1.09 a umožní nám přijímat programy v pěti různých kódovacích systémech (Irdeto/Betacrypt, Viaccess, TPS, Seca/Mediguard a Nagravision), také v tomto případě samozřejmě pouze v „jednotkových“ verzích. Výrobce zakazuje změnu firmware tohoto vestavěného dekodéru např. na verzi 1.11 s Conaxem, protože tímto zásahem dochází ke zhroucení systémového SW celého přijímače. Je však možné, že v pozdějších verzích firmware bude zahrnuta podpora i tohoto kódovacího systému. I když po přechodu stanic do lépe zabezpečeného systému CAS 5 (nyní vč. JOJ TV v paketu Telenor Slovakia na 1,0 st. záp.) již není tato úprava tak žádaná. Receiver Kaon 520U dále obsahuje 2 CI, tedy 2 rozhraní pro vložení přístupových modulů (CAM).

Dalším zástupcem digitálních satelitních receiverů Kaon na našem trhu je typ KSC 520UH – Xtreme. Je konstrukčně shodný s předchozím typem, ale navíc podporuje PVR funkce, tedy možnosti záznamu a přehrávání satelitních pořadů na vestavěný pevný disk (hard disk - HD). Podle velikosti HD (stejných, jaké používáme ve stolních počítačích) pak můžeme zaznamenat od cca 7 až do 70 celovečerních filmů - firmware podporuje vestavbu pevných disků od 40GB do 240 GB. Přijímač se přitom jednoduše ovládá dálkovým ovladačem tak, jako by se jednalo o běžný domácí videorekordér VHS. Záznam je však samozřejmě mnohem kvalitnější, a díky digitálnímu ukládání dat nepoznáme rozdíl mezi originálem a zaznamenanou kopií. Navíc však satelit s PVR funkcemi umí různé módy zrychleného a zpomaleného přehrávání, rychlý přístup k jakémukoliv místě v nahrávce a tzvn. Time-Shift, tedy „opožděné“ sledování pořadu se zpožděním až dvou hodin. Tuto funkci na páskových videích nenajdeme. Jedná se o to, že se díváme na satelitní program, a náhle musíme sledování z nějakého důvodu na chvíli přerušit. Stisknutím jednoho tlačítka (Pause) aktivujeme funkci Time-Shift a můžeme odejít. Po návratu pak pokračujeme ve sledování pořadu přesně od místa, kde jsme skončili! Navíc pomocí funkce zrychleného přehrávání se můžeme rychleji dostat k reálnému času a dohnat tak naši ztrátu.

Tuto firemní vlajkovou loď jsme měli zapůjčenou k několika týdennímu testu od firmy Impexa. Jak dopadl se dozvíte na našich stránkách v nejbližší době.


Tolik stručné seznámení s receivery řady 520, na závěr si souhrnně přiblížíme společné vlastnosti:

Oba satelitní receivery jsou určené k příjmu MCPC i SCPC satelitních digitálních kanálů, přenášených v Ku (11-12,5 GHz) i C (4 GHz) pásmu. Použitý tuner s jedním vstupem má rozsah 950-2150 MHz a zpracuje datové toky (SR) 2-45 Mbaud s poměrem chybové korekce (FEC) 1/2, 2/3, 3/4, 5/6 a 7/8.


Systém obsahuje rychlý procesor STi 5518, flash memory 1Mbyte a SDRAM paměť 8 Mbyte. Celkem je pro uživatele k dispozici až 9000 předvoleb a 60 satelitních pozic pro uložení TV a R stanic.


Oba receivery zpracují i prostorový zvuk Dolby Digital (AC3) a mají optický audio konektor S/PDIF (TOS link). Pro připojení konvertorů je tu podpora DiSEqC 1.0 a 1.2 a funkce USALS pro automatické hledání pozic družic na orbitální dráze. Přijímače mají uživatelsky přívětivé menu na obrazovce (OSD) v českém jazyce (kromě jiných jazykových mutací), s možností třídění podle řady kritérií a vytváření uživatelských seznamů oblíbených programů (4 favoritní skupiny).

K propojení na další multimediální zařízení slouží 2 konektory SCART (RGB i CVBS), PLL modulátor (21-69.K, PAL B/G, D/K, NTSC M) a druhý konektor F (loop through) jako výstupní smyčka pro připojení dalšího receiveru. Dále ještě můžeme případně využít 3 výstupní konektory CINCH ů jeden pro video a dva pro levý a pravý audio signál.

Receivery mají propracované, uživatelsky velmi přívětivé grafické (OSD) menu v českém jazyce. Snadnou obsluhu umožňuje automatické a rychlé ladění všech dostupných kanálů, majitelé satelitních přijímačů zase ocení automatické vyhledávání satelitních pozic při natáčení motoru (funkce USALS).

Vlajkovou loď – přijímač Kaon 520UH jsme měli možnost vyzkoušet ve několikatýdenním testu a při takřka každodenním používání si ověřit funkčnost a spolehlivost přidaných funkcí, které jej vyvyšují na obvyklý průměrný satelitní přijímač: vestavěný universální přístupový systém (UNI CAS), automatické vyhledávání satelitních pozic při natáčení motoru (USALS) a PVR funkce vestavěného hard disku o velikosti 40 MB.


Přijímače Kaon jsou příjemným překvapením na našem trhu a díky své vybavenosti řadou nových funkcí, užitnými vlastnosti i dostupnou cenou se mohou stát oblíbenou a hojně prodávanou značkou u nás.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.06.2003 • Televizor s integrovaným přijímacím dílem pro Premiere
25.06.2003 • Satelitní přijímače Kaon – nová značka na našem trhu [ 1 ]
19.06.2003 • Nemohu se rozhodnout - poraďte jaký satelitní přijímač si pořídit – 2.část [ 3 ]
29.05.2003 • Nové set-top-boxy firmy Samsung
26.05.2003 • Rozhýbe každou parabolu – Strong SRT V50 [ 4 ]
24.05.2003 • Set-top-box pro Digitenne - Rebox 1150 CO

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist