Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 12.04.2024 - 20:41:01   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

East Box Digital – tři měsíce před startem

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 06.09.2003


Do startu nové platformy česko-slovenské Pay-TV East Box Digital zbývají pouze necelé tři měsíce, nejvyšší čas, abychom se opět zajímali o to, jak pokračují přípravy k zahájení vysílání. Dnes již známe logo a chystá se i web. Zatím je pro návštěvníky zpřístupněná jen index stránka na www.eastbox.sk. Další stránky zatím nejsou dostupné, budou však pro návštěvníky přístupné při zahájení abonence před spuštěním vysílání.


Vedení společnosti, které připravuje tento projekt je po loňských zkušenostech opatrné v poskytování informací a chystá velkou presentaci a reklamu až v době krátce před spuštěním vysílání a zahájením náboru abonentů. Jsme proto rádi, že díky určité exkluzivitě, kterou naše redakce má v komunikaci s autory této platformy vám můžeme opět trochu poodhalit roušku, zakrývající Pay-TV paket East Box Digital.

O tomto ambiciózním projektu jsme psali už několikrát, doporučujeme vám k přečtení zejména články East Box Digital – budoucí konkurence UPC? , článek East Box Digital – rok poté a článek East Box Digital – start se blíží .

Tento týden jsme byli opět v kontaktu s představitelem společnosti, a tak jsme se samozřejmě zeptali, jak příprava na start vysílání pokračuje, a zda skutečně je termín 1.12.2003 závazný. Přeci jenom je od březnového jednodenního testu na satelitu zase okolo East Box Digitalu ticho. Byli jsme však ujištěni, že přípravy pokračují podle plánu, že ve vedení jsou moudří a schopní lidé, kteří nehovoří a pracují v tichosti. Byli jsme také pozváni, abychom se přijeli podívat na místo, kde se připravuje budoucí areál studií a vysílacího pracoviště. Samozřejmě jsme takovou nabídku uvítali. K návštěvě by mělo dojít ještě během měsíce září.

A nyní k několika novinkám. Nejprve nám bylo představeno oficiální logo platformy East Box Digital. Je zde - a připomíná stylisticky parabolu s dvěma konvertory (LNB), což navodilo hned různé asociace, které se nám po skončení rozhovoru vybavily. Ale nepředbíhejme. Podle slov vedení by tyto „konvertory“ mohly i představovat stylizované E – jako Euro (samozřejmě stranově převrácené). Od tohoto týdne je také na internetu zpřístupněn web www.eastbox.sk, i když, jak jsme už psali v úvodu, je pro veřejnost dostupná zatím pouze index stránka, další se teprve budou postupně uvolňovat. Přes internet se také povede komunikace se zákazníky i zájemci o abonenci a budeme zde moci si službu objednat.


Během rozhovoru nám bylo několikráte opakováno, že start vysílání proběhne opravdu 1.12.2003 a to celé platformy, tedy všech 18ti kanálů. Budou to všechny ty, které jsou schválené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Jaké to jsou konkrétně, připomeneme v závěrečné části příspěvku.

Společnost už má prý v současnosti nakoupeno a nadabováno na 900 filmů, i takové, které dosud ještě nebyly v obou našich republikách vysílané. V krátkometrážní tvorbě je připraven program k vysílání na tři roky dopředu a East Box chystá i dva velké filmy ve vlastní produkci. Byli jsme seznámeni s jejich námětem, autory i některými protagonisty, ale byli jsme zatím požádáni o zachování mlčenlivosti, protože filmy jsou teprve na samém začátku realizace. Jsou také připravované 600ti dílné „soap opery“ v českém a slovenském jazyce, které potěší zejména ženské diváky. Další lahůdkou bude pro diváky obnovení tradice „slovenských pondělků“ - pamětníci vysílání Československé televize si určitě vzpomenou na kvalitní slovenské inscenace, zařazované právě na první večery v týdnu.

Samozřejmě jsme se opět ptali na technické podrobnosti vysílání, respektive příjmu paketu East Box Digital. Bylo nám potvrzeno, že se bude skutečně vysílat z pozice Astry 1 na 19,2 stupních východně, jsou již kontrahované dva transpondery na Astře 1F, kde na každém může být umístěno až 11 programů. Přesné obsazení bude včas upřesněno, počítá se s datovým tokem min. 4 MB/s. Kódovací systém dodá firma NDS. Vedení firmy by chtělo při výrobě, respektive kompletaci sad set-top-boxů zaměstnat aspoň některé z třech tisícovek propuštěných zaměstnanců firmy Flextronics.

Určitou novinkou pro nás je informace, že by měl mít pronajatý (zapůjčený) box volný(é) slot(y) (CI) pro zasunutí přístupových modulů (CAM). Napadá nás hned využití pro současný příjem Czechlinku, případně Slovak linku ze satelitu Eurobird 1 pro doplnění nabídky o „terestrické“ televizní stanice a logo East Boxu nám tak nabylo nového významu. Ale to už bychom se dostali do roviny spekulací.

A na závěr si ještě zopakujeme, jak by měla vypadat programová nabídka paketu East Box Digital. Měly by v ní být žánrově pestré kanály - česko-slovenské a regionální zpravodajství, hudba, zábava, dětské programy, teleshoping, akční, romantické i sci-fi filmy a také erotika. V projektu žadatelé uvažovali i o samostatném programu, věnovaném vážné hudbě a divadlu a také o loveckém a rybářském kanálu.


Všeobecná charakteristika programů East Box Digital:

1. ČSTV - zpravodajství a živé vstupy vysílané z Prahy a Bratislavy
2. Comedybox - sitcomy, filmové komedie a vlastní zábavné programy
3. Venkov - regionální zprávy připravované ve spolupráci s lokálními televizemi
3. Redlinebox - ve večerních hodinách erotické filmy
4. Čokoláda - magazíny, animované a hrané filmy pro děti
5. Actionbox - akční filmy, dokumenty o bojových uměních
6. Shoppingbox - teleshoppingové nabídky zboží a pracovních příležitostí
7. Stadion - zpravodajství, přímé přenosy, záznamy sportovních soutěží
8. Romantik - filmy, seriály, dokumenty pro ženy
9. Džus - hudební, výukové, soutěžní a diskusní programy, seriály, klubové filmy v cizím jazyce
10. Newsbox - zpravodajství z celého světa, komentáře
11. Let`s music - populární hudba
12. Planeta - dokumentární, cestopisné i instruktážní cykly
13. Scifibox - hrané a dokumentární filmy a seriály s vědecko-fantastickým obsahem
14. Filmbox - filmy
15. Klasikbox - klasické hudební a hudebně-dramatické žánry, džez, divadelní představení
16. Tourbox - dokumentární programy, zpravodajství, magazíny a soutěžně-zábavné programy propagující turisticky zajímavé lokality
17. Revír - dokumentární filmy o přírodě, aktuální publicistika a magazíny o lovectví a rybářství

Jak už konstatovala před časem česká Rada pro rozhlasové vysílání při schvalování žádosti, projekt East Box Digital vypadá na první pohled dost odvážně a fantasticky, ale autoři jej mají pečlivě promyšlený a připravený a tak nezbývá než věřit, že se opravdu dotáhne až do konce. A že již před Vánoci si budeme moci vybírat mezi dvěma placenými satelitními pakety.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 88   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
08.09.2003 • Dnes zahajuje maďarské HBO2, za týden české [ 2 ]
30.08.2003 • Italská Serie A začíná
27.08.2003 • Televize Sky Italia chce ohrozit Berlusconiho impérium
20.08.2003 • Výsledky sledovanosti: Galaxie sport je spokojena, Stanice O oslabila
14.08.2003 • Rádio Lumen v paketu Slovak Link [ 6 ]
11.08.2003 • ITV, Channel 4 a Channel 5 zůstávají zakódované [ 1 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
3 / 5

  Môj príspevok 

13.11.2003 09:11 • anonym
a pak co? zapalime svicku ? :-)
 
 
  komat se blíží 

13.11.2003 07:39 • EXWBD
Jěště 18 dní!!!!!
 
 
  páni redaktoři 

11.11.2003 09:41 • pája
děkuji,že se všimli diskuse,která je vlastně reakcí na jejich článek.Snad úkolem novinářů je informovat o problému , který jednou otevřeli ”čmuchat a slídit po nových informacích ” Děkuji snad se jich dočkáme
 
 
  Forum na Eastbox 

11.11.2003 00:22 • Prajzak
Právě jsem si přečetl forum na www.eastbox.sk . Bez komentáře. Doporučuji všem. Kdo by to nedokázal najít, zde je přesná adresa. http://www.eastbox.sk/forum/forum.asp?forum_id=10
 
 
  Návštěvnost satCentra 

10.11.2003 23:52 • Prajzak
Myslím, že to byla skvělá akce na zvýšení návštěvnosti satCentra, uveřejnit pár článků o EBD a nalákat čtenáře na jejich další pokračování. Cituji:East Box Digital – tři měsíce před startem

Byli jsme také pozváni, abychom se přijeli podívat na místo, kde se připravuje budoucí areál studií a vysílacího pracoviště. Samozřejmě jsme takovou nabídku uvítali. K návštěvě by mělo dojít ještě během měsíce září.EastBox Digital odpovídá – 1.část

Protože předpokládáme, že se budeme pravidelně nad vašimi dotazy u nás setkávat, začneme hned od počátku náš nový kontaktní seriál číslovat...

..Tak to je pro dnešek vše, první část odpovědí na vaše dotazy připravil ve spolupráci s vedením jednatel společnosti pan Aleš Jarý. Děkujeme za odpovědi, máte nyní možnost se ptát buď na webu anebo u nás v diskusi na další otázky, které vás v souvislosti s rozjezdem projektu zajímají. Všechny vaše dotazy včas předáme. Děkujeme společnosti EastBox Digital za dnešní příspěvek a budeme se těšit zase brzo na shledanou.Tolik z vašich článků. I já jsem se nechal nachytat a pravidelně jsem zde zavítal, jestli se nedozvím něco nového.

Myslím, že krátkodobě jste si jistě v návštěvnosti polepšili, ale my čtenáři si budeme pamatovat co jste naslibovali a nesplnili.


 
 
  EBD 

10.11.2003 18:38 • Redakce
Pro Pavla a další: Nemyslím si, že by v redakci tohoto webu byli arogantní pit***i - jak jsem si mohl přečíst v předešlém příspěvku. Prostě když nejsou nové informace, tak seriózní média si je nemohou jen tak vycucat z prstu a psát o něčem, co není podloženo a ověřeno. No a nyní je právě doba, kdy jsme nic oficiálního pro vás nesehnali. Nechceme ”vařit z vody” či spekulovat, jak ”to dopadne”, máme jen kusé informace, které ale musíme nejprve ověřit. Věřte nám, že jakmile je budeme mít, přečtete si je jako první, proč bychom je měli tajit, ne? Tak vás poprosím ještě o trochu trpělivosti a slušnosti, jsme jen novináři, nikoliv majitelé či autoři tohoto projektu. Děkuji. Za web satCentrum - V.Hrubec.
 
 
  Môj príspevok 

10.11.2003 16:08 • pavel
Když mají na to peníze, ať platí RRTV, třeba pořád. Je už skoro jisté, že vysílat nezačnou. Pokud by měli i pronajaté transpondéry na Astře - paket s 18-ti programy přece musí začít testovat. I teď je už pozdě. Takové věci jako Videoguard(NDS), Dolby digital... Pronájem transpondéru na Astře taky není zrovna nejlevnější. A redaktoři tohoto vebu - arogantní pit***i
 
 
  Můj příspěvek 

10.11.2003 11:47 • westbox
Čo ste takí nahnevaní, EBD oficiálne so všetkými poctami 28.11.2003 požiada českú RRTV o ročný odklad spustenia vysielania kvôli akémukoľvek dôvodu (pokračujúce rokovania s výrobcami programov, nedostatok prijímačov, rozhodovanie o CAS, dohoda s ochrannými združieniami, oneskorený nákup vysielacej techniky, príprava uplinkovej stanice...) a celý kolotoč sa bude točiť odznova až do novembra 2004.

-”- ... 2005.

-”- ... 2006.

-”- ... 2007.

-”- ... 2008.

A potom už možno niekomu aj dôjde, že celé to bol len nejaký blbý fór (aj keď v ňom, zdá sa, boli zamontovaní skutoční ľudia z branže) a pošle ten celý cirkus EBD do p**e!
 
 
  dobrá relamní akce UPCe 

10.11.2003 09:26 • mirek
Příjde mi to jak perfektně promyšlená reklamní akce UPCe , přimlouvám se o nějaké informace na tomto webu k novinkám EDB.Poslední byly TŘI MĚSÍCE PŘED STARTEM nyní by byly TŘI TÝDNY PŘED ale čím ??????
 
 
  odkaz vede sem !!! 

07.11.2003 14:07 • Honza
Odkaz z webu EASTBOXu vede sem , mohli bychom se třeba něco dozvědět od redaktorů ,kteří mají spojení na ”záhadnou firmu” , nebo jedou v tom s nimi ???
 
 
  redaktoři reagovat 

07.11.2003 11:53 • Dan
dle i mého názoru, by se měli pokusit vnést světlo redaktoři tohoto vebu , vždyť je to takřka jejich povinost.
 
 
  a co obchodníci 

07.11.2003 07:02 • pavel
V každém případě by měli reagovat redaktoři tohoto webu, protože i firma, nebo co to je za výmysl. EASTBOX by si měla uvědomit, že mnoho lidí odložilo koupi receivera, jen proto že si přečetla jak články zveřejněné na tomto webu, tak i web Fastoxu samotný. Čímž samozřejmě poškozuje podnikatele ze sat. technikou.

Pro blábol EASTBOX by to mohlo znamenat možnost postižení ze stran obchodníků, pokud nezačne vysílat.
 
 
  co páni redaktoři 

07.11.2003 06:40 • pája
Nejprve nás informovali svými články o rozjezdu a nyní mlčí.Třeba se dozvíme nějakou oficialní zprávu na tomto webu.CO ŘÍKÁTE PÁNI REDAKTOŘI ????
 
 
  Přesně tak 

06.11.2003 19:10 • Katoda
Je to jen další akce typu Český sen, aby se opět zjistilo, kolik lidí je schopno soutěžit v mistrovství skoku na špek.
 
 
  EastBox <=> Český SEN ??? 

06.11.2003 16:46 • ZemJ
No nevím, rád bych aby to nebyla pravda a abych se mýlil, ale grafiky obou stránek se velmi podobají...
 
 
  ...a za chvilku tu jsou Vánoce 

06.11.2003 09:21 • satm
Už mají nejvyšší čas, předvánoční trhy začínají válcovat ceny digitálních přijímačů.Zatím nejsou ani žádné náznaky smluv s prodejci, montážníky či opraváři...
 
 
  EDB bude? 

06.11.2003 07:33 • petr
na svých intrnetových stránkách hovoří o listopadové distribuci satelitních přijímačů !!!! a zatím hrobové ticho
 
 
  RE:RE: Je listopad 

05.11.2003 16:21 • Jirka
No asi nemají čas odpovídat, když pořád usilovně jednají :-)))
 
 
  RE: Je listopad 

05.11.2003 10:03 • Hanz


No abonence se provádí již dlouho na www.eastbox.sk. Ale to je asi tak vše co se dá udělat. Jinak je ”ticho po pěšině”.Jěště teda je tam na slovenskejch stránkách fórum, ale z EBD už dlouho nikdo na nic neodpověděl.
 
 
  Je listopad 

05.11.2003 07:24 • milan
je listopad , kde se provádí abonence ? mlčí,mlčí .....
 
 
Celkový počet komentářů: 88 / zobrazují se: 41 ... 60

zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist