Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 22.09.2023 - 23:27:36   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

EastBox Digital - budoucí konkurence UPC Direct?

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 25.01.2002


Od našeho spolupracovníka Henricha Sklenky jsme obdrželi další informace k projektu placené televize společnosti EastBox Digital. O tomto možném budoucím konkurentu UPC Direct jsme vás již na webu satCentrum několikráte informovali, naposledy 16.1.2002 v rubrice Mediální éter. Připomínáme, že jde o placenou nabídku 18 televizních kanálů včetně tří českých a slovenských kanálů produkovaných na našem teritoriu. Projekt má odstartovat v prosinci letošního roku z pozemní stanice umístěné pravděpodobně v Břeclavi, městě na česko-slovenských hranicích.

Nyní však k zaslané informaci, která byla převzata z článku Sylvie Pálkové, uveřejněném dne 21.1.2002 na webu eTREND:

Do roka by mala začať v Česku s dosahom aj na celé územie Slovenska vysielať platená televízia. Okrem abonentských poplatkov majú byť jej zdrojom financovania aj príjmy z reklamy.

Projekt, ktorý česká Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie schválila začiatkom decembra minulého roka, hovorí o šírení osemnástich programov prostredníctvom kódovaného digitálneho satelitného vysielania. Spoločnosť EastBox Digital, s.r.o., Brno, ktorá získala licenciu, momentálne hladá investorov. O tom, kto sa bude podielať na financovaní televízie, by malo byť rozhodnuté po 17. februári tohto roka.

Autorom projektu je bývalý ministerský radca pre audiovíziu a médiá Ministerstva kultúry SR Ąubomír Fifik, Slavomír Grúber, český herec Aleš Jarý a slovenský mediálny podnikatel Siloš Pohanka mladší. Viacerí figurujú aj v orgánoch spoločnosti TV House, a.s., Bratislava, ktorá by mala byť v budúcnosti servisnou spoločnos»ou televízie.

Vlastníkom EastBoxu je švajčiarska spoločnosť New Media Investment (NMI), ktorá je zároveň 42-percentným akcionárom TV House. NMI tento podiel získala od akcionárov TV House výmenou za 83 percent vlastných akcií. Zakladateµmi NMI sú tri fyzické osoby. Investičným poradcom držitelov licencie je spoločnosť F.I.M. Partners, a.s., Bratislava. Televízia by mala začať vysielať do roka od udelenia licencie.

Projekt predložený licenčnej rade predpokladá mesačný abonentský poplatok 300 českých korún. „Projekt ráta s cielom získať 800-tisíc predplatitelov v Česku a na Slovensku,“ hovorí S. Pohanka. Pri takomto počte by ročne získavali len od abonentov približne 2,9 miliardy Kč. Zariadenia na príjem satelitného signálu mienia poskytovať domácnostiam zdarma. Autori projektu predpokladajú mesačné prevádzkové náklady na satelitné šírenie 12,5 milióna Kč.

V ponuke majú byť kanály vyhradené napríklad pre česko-slovenské spravodajstvo, regióny, erotiku, hudbu, zábavu, detské programy, teleshoping, rôzne filmové žánre od romantických, cez akčné až po sci-fi filmy. V projekte sa žiadatelia o licenciu zaviazali spustiť aj samostatný kanál venovaný vážnej hudbe a divadlu, ale aj kanál lovecký či vzdelávací. Väčšina kanálov má ponúkať program 24-hodín denne. Povinnosťou vyplývajúcou z licencie je 42 percent programov vyrobených vo vlastnej produkcii, prípadne v koprodukcii.

Všeobecná charakteritika programov EastBox:

1. ČSTV – spravodajstvo a živé vstupy vysielané z Prahy a Bratislavy
2. Comedybox – sitcomy, filmové komédie a vlastné zábavné programy
3. Venkov/Redlinebox – regionálne správy pripravované v spolupráci s lokálnymi televíziami vo večerných hodinách vystriedajú erotické filmy
4. Čokoláda – magazíny, animované a hrané filmy pre deti
5. Actionbox – akčné filmy, dokumenty o bojových umeniach
6. Shoppingbox – teleshoppingové ponuky tovaru a pracovných príležitostí
7. Stadion – spravodajstvo, priame prenosy, záznamy športových podujatí
8. Romantik – filmy, seriály, dokumenty pre ženy
9. Džus – hudobné, výukové, súťažné a diskusné programy, seriály, klubové filmy v cudzom jazyku
10. Newsbox – spravodajstvo z celého sveta, komentáre
11. Let`s music – populárna hudba
12. Planeta – dokumentárne, cestopisné i inštruktážne cykly
13. Scifibox – hrané a dokumentárne filmy a seriály s vedecko-fantastickým obsahom
14. Filmbox – filmy
15. Klasikbox – klasické hudobné a hudobno-dramatické žánre, džez, divadelné predstavenia
16. Tourbox – dokumentárne programy, spravodajstvo, magazíny a súťažno-zábavné programy propagujúce turisticky zaujímavé lokality
17. Revír – dokumentárne filmy o prírode, aktuálna publicistika a magazíny o lovectve a rybárstve

Centrum televízie má byť v Brne. Pobočky chcú založiť aj v Prahe, Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Českých Budějoviciach a v Ostrave. Celkovo by mala televízia zamestnať 1 200 interných pracovníkov.

Podla hovorcu českej licenčnej rady Pavla Baráka mala rada pochybnosti o perspektívnosti tohto projektu. Žiadatelia o licenciu podla neho na vypočutí uviedli, že v prvých dvoch rokoch rátajú so stratou 1,9 miliardy Kč a až v treťom roku dosiahnu zisk 250 miliónov Kč.

„Tvrdili, že s investormi už rokovali a financovanie budú mať zabezpečené. Rada však svojím rozhodnutím nenesie žiadnu zodpovednosť za finančné riziká projektu,“ uviedol jej predseda Martin Muchka. Zdôraznil, že prezentovaný projekt bol velmi dobre pripravený. Za pridelenie licencie hlasovalo všetkých jedenásť prítomných členov rady.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 20   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.01.2002 • TA3 sa uchádza o zaradenie do UPC Direct
27.12.2001 • Markíza - satelitnou stanicou [ 5 ]
26.12.2001 • Od februára 2002 zvyšuje UPC ceny za káblovú televíziu o 5 až 6 % [ 5 ]
23.12.2001 • TV3 opäť vysiela zo satelitu [ 3 ]
22.12.2001 • TV Nova na satelitu nebude, JOJ TV však ano [ 4 ]
16.12.2001 • TV Global – vysílače od února, logo, název i program již letos [ 7 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  odpoved ebd{ovi} 

09.03.2002 21:12 • erik
no jooo mas asi pravdu.no mozno som naivny,ak ocakavam ze priemerny cech a slovak by bol ochotny platit viac.ja osobne by som dokazal akceptovat poplatok do 800 korun mesacne.ved si spocitaj upc na slovensku stoji 600 a ak chces hbo tak priplat... a to nehovorim o 13000sk depozit za pristroj.vacsina pay spolocnosti poskituje prijmac na dobu zmluvy zdarma.to je tu v anglicku na sky tiez,momentalne je dokonca akcia sky digibox+instalacia za 1 libru.prave som si pozeral stranky svajciarskeho teleklubu a anglickej god chanel obe ponukaju box zdarma.ak si teda vyratam 13000 depozit +12 krat 650sk sa rovna 20 800korun{!!}za upc na rok ,kde v podstate platis za nic lebo s vynimkou hbo ,discovery a n geographicu mozes vsetky ostatne kanaly prijmat sam volne po jednorazovej investici do dobreho satelitu=12= 15000sk
 
 
  ebd 

09.03.2002 15:22 • martin
to co rikas je sice hezky ale spocitej 38lb a 300kc o kterych tady byla rec.nikde v evrope neni nic obstojnyho ani spatnyho za 300. i absat kde nedavaj nic stoji 400.nechci byt pesimista ale .....
 
 
  eastbob-sky digital? 

09.03.2002 13:42 • erik
momentalne som vo velkej britani.zijem v rodine ,ktora ma predplatenny sky paket.zamery eastboxu mi trochu pripominaju sky paket.za 38 libier mesacne a prenajaty digibox mame scifi chanel{horory,scifi),sky moviemax,cinema,premier{to co bolo v kinach pred 2 rokmi}zelam eastboxu vsetko naj aby sa vyprofiloval na naseho stredoeuropskeho ceskoslovenskeho sky-a,a aby sa naslo 800 000 domacnosti ,ktore svojou abonenciou postavia tuto siet na nohy.casom nam budu pribudat nove a nove kanaly ,tak ako je to tu v anglicku,za posledne tri mesiace nam pribudli 3 kanali,ktore zvysuju uzivatelsky komfort,lebo reprizuju cele vysielanie prislusnej stanice o jednu hodinu .ak teda zmeskate zaujimavy dokument na uk horizonts o13 00 v pokoji si ho mozete pozriet alebo nahrad na video na uk horizont +1 chaneli.to vsetko bude urcite casom mozne aj u nas ak dostatocne velke mnozstvo koncesionarov umozni vznik silneho pay tv balika v slovencine a cestine.
 
 
  Tvoj príspevok 

04.03.2002 00:04 • anonym 2
no čo došli argumenty anonym, alebo by si chcel tiež kradnúť ako hovoríš ?
 
 
  anonym 

01.03.2002 09:35 • Paska
Prečo by to tak nemohlo byť ? Ty si už asi tak veľký pesimista, že mám strach, že sa obesíš.. :-)
 
 
  Můj příspěvek 

28.02.2002 12:16 • anonym
Kde berete ty naivní iluze?Zadarmo už v tomto směru u nás ani u sousedů nikdy nic nebude a dlouhodobě se krást ani v této branži nedá.Nakonec z vás ještě vypadne, že věříte i dříve oblíbeným politikům,že to budou platit ze svého.Kdeže to žijete?
 
 
  Z kuloaru 

27.02.2002 19:45 • P.Paska
Dozvedel som sa cez jedneho znameho, ze to ma byt super, vraj taka pay tu v Europe nie je. Hovori sa, ze sa budu pridavat vela zaujimavzch programov, novych a nepocita sa vraj so zvysenim platby. To je niekto asi dost silny.
 
 
  Môj príspevok 

18.02.2002 13:33 • anonym
S tím slovsatem si myslím, že je to kachna. na foru satcentra je o tom diskuze - viď Fantomasi.
 
 
  konkurencia 

18.02.2002 12:26 • ZET
Okrem East Box Digital vychádza aj ďalšia teória o digitálnej televízii pre slovenskích divákov. Malo by sa to volať SLOVSAT a začať svoju prevádzku už v Apríli s vlastným paketom tv staníc. Neviete o tom niekto niečo bližšie? Je jasné že profesionálna úroveň UPC spadla hlboko pod bežnú normu!!! Vôbec sa o zákazníkov nestarajú a celé nainštalovanie UPC na slovensku vyjde zákazníka na cca 16 000 Sk. Za to si už kúpim celý satelitný komplet a mám ho na vždy bez mesačných poplatkov.
 
 
  Ano ide to o same 

28.01.2002 21:05 • anonym
Stanice RED vysielaju hlavne v Sky Digital.
 
 
  Môj príspevok 

28.01.2002 10:53 • Jara
Kde vysílají REDLINE ???, zatím jsem viděl jen REDHOT; Jde o to samé ???; Třeba to bude opravdu HARDCORE.
 
 
  cokolada 

26.01.2002 12:28 • anonym
Dufam ze ta cokola bude Supermax lebo ten prereprizovany FoxKids uz moje deti nudi.
 
 
  Můj příspěvek 

26.01.2002 10:59 • TAS
Jestli to teda bude soft, tak se můžou jít vycpat
 
 
  Můj příspěvek 

26.01.2002 08:14 • Jirka
No a co to přinese? Vždyť jeden takový provider už tady je. East box nepřichází jak jsem četl skladbu programů s ničím novým. Takže tady budou vysílat dvě UPC. Jedinou výhodu vidím v tom, že snad donutí UPC snížit ceny, ale divákovi to nepřinese vůbec nic. Upc přijímám už dva roky, ale spíš ze zvědavosti. Celý film jsem tam ještě neviděl, protože takový sračky kterýma nás UPC krmí jsou opravdu ztráta času...
 
 
  No konečne! 

25.01.2002 22:31 • ichhhhh
Konecne sa dakdo chysta podkurit biznismanom v upece. EastBox DRZ SA !!!!
 
 
  Redline 

25.01.2002 21:19 • ttt
Na satelitu uz vysielaju programy Redline (celkom 4) a jedna sa o obycajnu soft erotiku - teda zda sa Vam ze vidite vsetko, ale v podstate je to ”nic” ...
 
 
  Můj příspěvek 

25.01.2002 19:26 • Blade
Jsem zvědavý co udělá konkurence UPC.
 
 
  Můj příspěvek 

25.01.2002 11:33 • Peto
Fanda má stopercentnú pravdu. A hard-core netreba ani dabovať. Dúfam len že ten ”Redlinebox” bude vysielať poriadne tvrdé porno a že bude v spomínanej cene 300 Kč/mesiac resp. 400 Sk.
 
 
  Erotika 

25.01.2002 11:11 • Fanda
Podívejte se na hlasování ”Jaké programy sledujete nejčastěji” 47 % lidí hlasuje, že erotiku. Jak tam nebudou mí ”kvalitní Hardcore” tak se nechytaj a to by byla škoda !!! Sex (v provedení HARD)v TV je nejvíce sledovaný ”pořad”. Průměrnej chlap myslí na sex xxx krát denně.
 
 
  Môj príspevok 

25.01.2002 11:02 • jimmy
Zajímalo by mě, kolik programů bude vysíláno v čes. nebo slov. jazyce.Pouze u programu Džus je psáno v cizím jazyce.

To ostatní filmy budou v čes. nebo slov. jazyce ???

Jestliže by to bylo tak, potom 300Kč je velmi solidní cena.Uvidíme později.Držím palce Vašem projektu.


 
 
Celkový počet komentářů: 20 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist