Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 20.04.2021 - 01:15:24   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Rádiá Regina Východ a Západ otvoria verejnosti svoje brány

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 05.09.2019


Rádiá Regina Východ a Západ otvárajú po roku opäť svoje brány. Vo štvrtok 5. septembra v Košiciach a v sobotu 7. septembra v Bratislave pripravili pre návštevníkov program plný zážitkov, zábavy, verejných nahrávok a milých stretnutí. Do Dňa otvorených dverí v bratislavskej rozhlasovej pyramíde sa v sobotu zapojí i dopravné spravodajstvo Zelená vlna, ktoré si v septembri pripomína 10 rokov vysielania na vlnách Slovenského rozhlasu.


Návštevníci Rádia Regina na Moyzesovej 7 v Košiciach si vo štvrtok môžu pozrieť nielen priestory štúdia, ale sa aj zúčastniť verejných nahrávok relácií. O 8:05 to bude Rozhlasové Leporelo pre detských poslucháčov, o 9:05 zábavník Úsmevník s hercami východoslovenských divadiel, o 12:00 sa v Čitárni Rádia Regina Východ predstavia redaktori v úlohe poetov a prídu tiež tvorcovia programu Rádia Regina Východ. O 11:05 pôjde naživo i s vyhodnotením tradičná poslucháčska súťaž o Koláč Rádia Regina, tentoraz o najlepší čokoládový. Popoludní sa o 14:05 začne verejná nahrávka relácie Svet okolo nás. Vo Veľkom štúdiu vystúpia od 15:05 folklórne skupiny Milpošan, Milpošanka a detská spevácka skupina Šafolka.

„Deň otvorených dverí vždy vnímam ako intenzívne prepojenie tvorcov s poslucháčmi. Už tradične plný dvor rozhlasu a plné štúdio - to všetko svedčí o tom, že ľudia k nám radi chodia a že si našli v našom vysielaní to svoje. Verím, že s podobným pocitom budú odchádzať aj z tohtoročného Dňa otvorených dverí, ktorý znovu bude mať veľmi pestrý a príťažlivý program," poznamenal výkonný riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala.

Počas DOD vo štvrtok od 8:00 do 17:00 sú pripravené tiež sprievodné podujatia, ako Kvapka krvi s Rádiom Regina Východ, rozhlasová lekáreň spojená s poradňou zdravia či tvorivé dielne pre deti.


Bratislavské štúdio Rádia Regina oslavuje 90 rokov od vzniku regionálneho vysielania na západnom Slovensku a Dňom otvorených dverí v sobotu 7. septembra si chce toto výročie pripomenúť so širokou verejnosťou. „Okrem moderátorov a redaktorov čaká našich poslucháčov, ktorí prídu do obrátenej pyramídy, vyhodnotenie súťaže Koláč Kulinária, koncert Taste of Brass a Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR, Cigánski diabli, Tanečný dom o atraktívne ceny, Rozhlasová kvapka krvi a pozývame aj na verejnú nahrávku silvestrovskej Humoriády so Števom Skrúcaným, Mirom Nogom, Martinom Babjakom a skupinou Sokoly," priblížila časť programu šéfdramaturgička Rádia Regina Západ Mária Grebeňová-Laczová.

Sledovať môžu živé vysielanie, stretnúť zaujímavých hostí, ochutnať rôzne dobroty západného Slovenska, naučiť sa základy ľudového tanca, zapojiť sa do tvorivých dielní a tí najmenší si vyskúšajú prácu za mikrofónom v improvizovanej moderátorskej škole.

Chýbať nebude ani simulátor prevrátenia, policajná „kobra", diaľničná patrola a sanitka záchrannej služby. „Milovníci československej motocyklovej legendy Jawa si môžu pozrieť niekoľko rekonštruovaných múzejných kúskov z jedinečnej zbierky motoristického nadšenca Tibora Markecha z Hornej Stredy a jeho dcéry Sone," avizoval vedúci Odboru motorizmu RTVS Ľuboš Kasala.

Počas uplynulého ročníka Rádio Regina Západ pomohlo vďaka Rozhlasovej kvapky krvi 75 pacientom. Tento rok preto opäť pozvalo na DOD tím lekárov z Nemocnice Komárno. ,,Krv môže darovať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, pri opakovanom darovaní až do veku 65 rokov. Hovorí sa, že kto daruje krv, zachráni život. V skutočnosti však zachráni hneď tri životy, pretože krv sa po jej odbere rozdelí na tri frakcie, ktoré sa pacientom aplikujú separátne. Darca tak svojím jedným rozhodnutím dokáže pomôcť až trom onkologickým, chronickým alebo akútnym pacientom," vysvetlila MUDr. Enikö Radi, ktorá povedie odberový tím počas Rozhlasovej kvapky krvi.

Deň otvorených dverí Rádia Regina Západ a Zelenej vlny sa uskutoční od 9:00 do 17:00.


Bratislava 4. september 2019, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.09.2019 • Tisková zpráva z 15. zasedání RRTV, 2019, konaného dne 3. 9. 2019
31.08.2019 • Rádiá Regina Východ a Západ otvoria verejnosti svoje brány
29.08.2019 • Tlačová informácia zo zasadnutí RVR dňa 28. 8. 2019
20.08.2019 • Hurá do školy s parádnymi vecičkami zo seriálu Oteckovia
20.08.2019 • Spoločnosť SATRO s.r.o. podala trestné oznámenie pre nekalé obchodné praktiky
18.08.2019 • DOD 2019: Osláviť 23. narodeniny TV Markíza prišlo do Záhorskej Bystrice viac ako 22-tisíc návštevníkov!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist