Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 17.05.2022 - 02:34:04   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

MET: Live In HD - Přímý přenos Massenetovy Popelky na Nový rok!

  Autor: AEROFILMS/satCentrum Přidané: 25.12.2021


Vánoce a období kolem přelomu roku je mimo jiné i obdobím pohody a pohádek. Letošní program série operních přenosů MET: Live in HD nabízí zajímavou alternativu. Na Nový rok večer je totiž naplánována pohádková klasika pro celou rodinu, Popelka z pera skladatele Julese Masseneta.


Newyorský operní svatostánek letos naváže na oblíbenou tradici. Již tradičně v období kolem vánočních svátků chystá premiéru nově obsazené klasiky určené pro celou rodinu. Tentokrát padla volba na Popelku, klasický pohádkový příběh z pera Charlese Perraulta, který inspiroval francouzského skladatele Julese Masseneta k napsání stejnojmenné opery.

Produkce renomovaného režiséra Laurenta Pellyho, která měla v Metropolitní premiéru v sezóně 2017–18, se vrací ve zbrusu novém anglickém překladu a zkrácené devadesátiminutové verzi a na její nové podobě se pracovalo více než rok. V hlavní roli klasického příběhu se představí mezzosopranistka Isabel Leonard a Emily D’Angelo coby Popelčin vyvolený princ. V dalších úlohách září Stephanie Blythe, Jessica Pratt a Laurent Naouri. Dirigentské taktovky se ujal maestro Emmanuel Villaume.

Popelka bývá označována za nejpřístupnější z oper Julese Masseneta. Pohádková romance skýtá spoustu prostoru pro barvité hudební vyjádření. Je tu okázalost a lesk francouzského baroka ve scénách ze šlechtického dvora, nadpozemská krása hudby k romantickým scénám i důvtip a šprýmy, které celou operou prostupují – to všechno a mnohem více relativně krátké dílo, které mělo premiéru v roce 1899 v Paříži, nabízí.

Zasazení příběhu do pohádkového bezčasí, kde mají svou roli čáry a kouzla, je prostorem i pro jevištní magii. Režisér Laurent Pelly příběh zasadil na scénu, kterou tvoří gigantická kniha a prostorné pódium Metropolitní opery zaplňují tančící koně, popudlivé matky víl i výstřední kostýmy. „Produkce je úplně stejně okouzlující jako sama titulní hrdinka,“ napsal v recenzi představení deník New York Times, zatímco britský týdeník Observer dodal, že Popelka je operou, která „každého přiměje k tomu, aby měl rád pohádky.“

Jestli je to pravda, si budete moci ověřit 1. ledna 2022. Pohádkový operní příběh Julese Masseneta uvádí do kin společnost Aerofilms. Více informací a seznam participujících kin či termíny záznamů této opery na metopera.cz.


Další přenosy v sezóně 2021/22:

J. Massenet: POPELKA
1. ledna 2022 18:45
Dirigent: Emmanuel Villaume
Režie: Laurent Pelly
Obsazení: Isabel Leonard, Jessica Pratt, Emily D’Angelo, Stephanie Blythe, Laurent Naouri


G. Verdi: RIGOLETTO *
29. ledna 2022 18:45
Dirigent: Daniele Rustioni
Režie: Bartlett Sher
Obsazení: Piotr Beczała, Quinn Kelsey, Rosa Feola, Varduhi Abrahamyan, Andrea Mastroni


R. Strauss: ARIADNA NA NAXU
12. března 2022 18:45
Dirigent: Marek Janowski
Režie: Elijah Moshinsky
Obsazení: Lise Davidsen, Brenda Rae, Isabel Leonard, Brandon Jovanovich, Sean Michael Plumb, Johannes Martin Kränzle, Thomas Allen


G. Verdi: DON CARLOS */met
26. března 2022 16:45
Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: David McVicar
Obsazení: Sonja Jončeva, Elīna Garanča, Matthew Polenzani, Etiene Dupuis, Groissböck, John Relyea


G. Puccini: TURANDOT
7. května 2022 18:45
Dirigent: Marco Armiliato
Režie: Franco Zeffirelli
Obsazení: Anna Netrebko, Michelle Bradley, Yonghoon Lee, Ferruccio Furlanetto


G. Donizetti: LUCIE Z LAMMERMOORU *
21. května 2022 18:45
Dirigent: Riccardo Frizza
Režie: Simon Stone
Obsazení: Nadine Sierra, Javier Camarena, Artur Ruciński, Matthew Rose


B. Dean: HAMLET */met
4. června 2022 18:45
Dirigent: Nicholas Carter
Režie: Neil Armfield
Obsazení: Brenda Rae, Sarah Connolly, Aryeh Nussbaum Cohen, Christopher Lowrey, Allan Clayton, David Butt Philip, William Burden, Jacques Imbrailo, Rod Gilfry, John Tomlinson

Změna obsazení vyhrazena
*nová inscenace | met premiéra v MetDoplnění redakce satCentrum:

Přímé satelitní přenosy The Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy Met: Live in HD do České republiky se uskutečňují od prosince roku 2007. Každou sezonu je u nás navštíví okolo 40 000 diváků a další tisíce diváků pak zhlédnou opakování přímých přenosů ze záznamu v rámci oblíbené série Přidáváme!

Celosvětově se na přenosy z Met prodalo od začátku tohoto projektu již více než 16 000 000 vstupenek, aktuálně se přenosy vysílají do více jak 2000 kin v 73 zemích světa. Držitelem licence na přímé přenosy z Metropolitní opery New York do České republiky je distribuční společnost Aerofilms. Více informací na www.metinhd.cz. Oficiální stránky přenosů z Met www.metopera.cz. Recenze a úvody k představením stejně jako veškerý program přenosů Aerofilms do kin čtěte na webu www.vicnezfilm.cz. Přátele operních, baletních a jiných přenosů do kin zveme na profil Aerofilms | Víc než film: https://www.facebook.com/vicnezfilm.

Původní přenosy představení Met: Live in HD do českých a moravských kin jsou distribuovány přes satelit a projekce zabezpečuje společností Aerofilms, s.r.o., satelitní přenos (feed) je ale určený pouze ke sledování v kinech na projektu participující. Více informací a seznam kin najdete na metopera.cz.


Aerofilms | Víc než film; redakce satCentrum, 25. 12. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.12.2021 • Přelom roku na Prima ZOOM
21.12.2021 • Císařovna Sisi je zpět! V novém kabátě
19.12.2021 • Vánoce na Prima ZOOM
18.12.2021 • Discovery: Seznamte se se surikatami!
05.12.2021 • Dva týdny nabité dokumenty na Prima ZOOM
03.12.2021 • Hlas Eurydiky zazní z podsvětí a živě z Metropolitní opery už tuto sobotu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist