Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 10.12.2023 - 02:23:10   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Online chat | Články
 

On line na satCentrum: Erika Luzsicza - IKO Cable

  Autor: Redakce satCentrum , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 27.09.2011


SatCentrum pokračuje v úspěšném způsobu komunikace se čtenáři webu satCentrum - pravidelně si zve do „horkého křesla“ u počítače zajímavé osoby, které on line odpovídají na dotazy. Položených buď během níže uvedených dvou hodin, kdy je tento chat „live“ anebo které napíšete dopředu jako svou reakci pod tímto textem. Zde pak budou všechny otázky a odpovědi uloženy k pozdějšímu prohlížení a archivované.


V pořadí už 17. online chatu, který se uskutečnil 6. 10. 2011 v čase 13 - 15 hod., odpovídala na dotazy Erika Luzsicza, managing director společnosti IKO Cable, které za její návštěvu v "horkém křesle" chatu děkujeme!


Mediální společnosti IKO Cable CZ/SK rozšířila počátkem roku vysílané portfolio svých kanálů ze třech programů na jedenáct. Tři stálice na trhu, kanály Film+, FaH a DOQ doplnily dva dětské programy Nickelodeon a Nickelodeon jr. a šest hudebních programů VH1, VH1 Classic, MTV Rocks, MTV Hits, MTV Dance a MTV NHD z nabídky mezinárodní společnosti MTV Networks.


Děkujeme za vaše rozmanité dotazy týkající se nejenom jednotlivých kanálů z portfolia společnosti, ale i za vaše podněty. Managing director společnosti IKO Cable s.r.o., paní Erika Luzsicza, určitě potěšila účastníky chatu oznámením o spuštění satelitního vysílání programu Nickelodeon HD, který by se mohl již brzy objevit i v domácí platformě na Astře 3B!
Navštivte i předchozí chaty na satCentrum:

- Jaromír Glisník - Skylink

- NGC HD, Travel HD, Disney a další kanály distributora CHANNELS

- National Geographic Channel a další stanice distributora CHANNELS

- Juraj Vodný a Michal Šuran - Towercom

- Janis Sidovský - TV Barrandov

- Jaromír Glisník - Skylink

- Daniel Klička - CS Link

- Erika Luzsicza - IKO Cable

- Václav Mozer a Jana Kotábová - Chello Central Europe

- Eva Sedláčková a Lada Dobrkovská - CHANNELS

- Martin Mrnka - Z1

- Jiří Balvín - Óčko

- Marek Kindernay - Nova sport

- Jiří Hojgr - SPORT 5

- Michal Šíma - Eurosport CZ

- Jaromír Glisník - TradeTec


Redakce satCentrum, 6. 10. 2011 v 15:30 hod.


  Sdílet:      

Verze pro tisk


  "on line chat"

satCentrum - Dobrý den, vítáme Vás v "horkém křesle" on line chatu a přejeme samé zajímavé dotazy. Určitě vaši diváci zaregistrovali podstatné rozšíření vašeho portfolia ze tří stanic na 11, plánujete našim českým a slovenským abonentům přinést ještě nějaký další zajímavý tematický kanál? Děkujeme za odpověď.
Dobrý den, děkuji za pozvání do „horkého křesla“ serveru Satcentrum. Pokusím se, uspokojivě odpovědět na všechny otázky účastníků chatu a všem přeji hezký den. K první otázce. Naším cílem je vždy vycházet vstříc reálné poptávce diváků a operátorů a proto pracujeme na projektu, který by v budoucnu měl obohatit nabídku operátorů o další placený tematický kanál, jak pro Českou republiku tak i Slovensko.

• ® Jupi - Dobrý den.
Neuvažujete dat vaše programy do skylinku máme tušim len MTVHD začo som rád a FandH chýba mi tam Film+,Nickelodeon a Nickelodeon jr,VH1, VH1 Classic, MTV Rocks, MTV Hits, MTV Dance :)
Za odpeved vám Daujem.

Zařazení programů do nabídky je vždy součástí delšího jednání s operátory a společně pracujeme na tom, aby naše portfolio kanálů obohatilo nabídku operátorů o Vámi žádané kanály. Finální rozhodnutí o tom, který kanál a v jaké časovém horizontu operátor zařadí, je vždy na jeho straně. Pro více informací o zařazení Vámi poptávaných kanálů kontaktujte Vašeho operátora.

• ® pavel190 - Dobrý den,budete vysílat svoje programy ve skylinku.Děkuji za odpověd a zdraví Grolich
V současné době jsou v programové nabídce satelitního operátora Skylink dva tv kanály z našeho portfolia The Fishing&Hunting channel a MTV Live HD. O zařazení dalších námi nabízených kanálů intenzivně jednáme.

• ® vinston - Ako ovplyvňuje ďalšie fungovanie vašej spoločnosti fakt, že ste predali niektoré vaše stanice skupine RTL?
Predaj vybraných televíznych kanálov z portfolia IKO TV Central Europe v Maďarsku mediálnej skupine RTL Group vȏbec nemá vplyv na nami ponúkané portfolio televíznych kanálov ponukaných pre divákov v Českej a Slovenskej republike.

• ® jimmy - Dobrý den,
zajímalo by mě, zda se dětský kanál Nickeloden objeví i ve SkyLinku ?
Děkuji za odpověď, Jimmy

O zařazení celosvětově populárního, dětského televizního kanálu Nickelodeon do nabídky satelitního operátora Skylink intenzivně jednáme. Věříme, že v dohledné době dojde k naší vzájemné dohodě a již brzy budete mít možnost Nickelodeon sledovat na platformě Skylink.

• ® pavel190 - Dobrý den,vím že provozujete kanál Film plus v základních nabídkách neuvažujete o premiovém film kanálu aby byla konkurence k HBO.Děkuji za odpověd.
Strategie celého našeho vysílacího i distribučního portfolia je vytvářet a nabízet tématické televizní kanály cílené do základních programových nabídek a poskytnout co nejširší divácké obci kvalitní televizní zábavu.

• ® ORBITAL - Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, kde vaše TV kanály vysílají v České republice (kromě kabel. TV)? Mám na mysli, kteří satelitní operátoři šíří kanály, které nabízíte pro Českou republiku. Vzhledem k tomu, že platformy CS LINK a SKYLINK (Astra, 23.5°E) jsou největšími službami v Česku a na Slovensku, ak bych předpokládal, že většina programů by měla být šířena i prostřednictvím těchto služeb! CS LINK již nabízí kanály FILM+ CZECH, F&H CHANNEL a DOQ, ale co ty ostatní? Trochu se nabízí myšlenka, že u nás v České republice trvá nějak moc dlouho s porovnáním s okolními státy! Budu věřit a doufat, že alespoň kanály, které jsou zmíněny v příspěvku na Sat.Centru, tedy VH 1, VH 1 CLASSIC, MTV DANCE, MTV ROCKS, MTV HITS, MTV HD a NICKELODEON (SD i HD) se již velmi brzy objeví v platformě CS LINK! Děkuji za odpověď a omlouvám se za zdlouhavý dotaz! Přeji pěkný den všem! ORBITAL

Jak již jsem uvedla v odpovědi pro uživatele Jupi, zařazení programů do nabídky je vždy součástí delšího jednání s operátory a společně pracujeme na tom, aby naše portfolio kanálů obohatilo nabídku operátorů o Vámi žádané kanály. Finální rozhodnutí o tom, který kanál a v jaké časovém horizontu operátor zařadí, je vždy na jeho straně. Pro více informací o zařazení Vámi poptávaných kanálů kontaktujte Vašeho operátora.

• ® Jack6428 - Přeji Vám dobrý den! Měl bych několik dotazů a velmi by mě potěšilo, kdybyste mi mohla prosím na všechny zodpovědět :)
1) Kdy prosím začne kanál Nickelodeon vysílat, alespoň vybrané pořady, ve formátu 16:9?
2) Mohli byste prosím do programu Nickelodeonu zařadit klasiky Lumpové (Rugrats) a Veselé obludy (Real Monsters)? Byl k nim skvělý dabing ze SuperMaxu a už se u nás nevysílaly přes 10 let. To samé platí o "Clarissa Vám to vysvětlí". Skoro na každém Nicku ve světě se objevily...
3) Kdy přibližně začne v Česku vysílat Nickelodeon HD? Četl jsem něco o letošním podzimu, ale prý to bude až na jaře 2012?
4) Moc mě těší, že na českém Nicku nejsou reklamy a začíná vysílat pořady přesně. To dost chválím. Přijde mi však škoda, že grafika kanálu je dost nejednotná a jednoduchá oproti ostatním zemím. Rovněž jsem zpozoroval, že logo přepínáte zleva doprava :) Neplánuje se menší grafický "refresh"?
5) Kanál VH1 přes léto výrazně zlepšil kvalitu vysílání. Navýšil rozlišení i datový tok. Příjemně mě to překvapilo. Neplánuje se i přechod na 16:9?
6) Kanály MTV Dance, MTV Rocks a VH1 Classic vysílají v rozlišení nižším, než je norma PAL (544x576 namísto 720x576). Kde přesně je příčina? U Vás nebo u MTV Networks?
Velmi Vám předem děkuji! Vím, že těch dotazů je dost, ale považuji je za důležité :) Přeji hezký den. Jack.

Děkuji za dotazy  a k Vašim otázkám v bodech: 1) MTV má v plánu určitě v blízké budoucnosti přechod vysílání tv kanálu Nickelodeon na format 16:9
2) Těší nás Váš zájem o programovou stránku kanálu Nickelodeon a Váš dotaz předám na příslušné programingové a akviziční oddělení MTV 3) Mám pro všechny diváky dobrou zprávu!!!  Televizní kanál Nickelodeon HD byl spuštěn v sobotu 1.října a již jsme v jednání s několika operatory o jeho zařazení do nabídek v ČR a SR. 4) Vysílání televizního kanálu Nickelodeon je regionální, tudíž jak programming tak grafika se vytváří na základě výsledků průběžně probíhajících průzkumů a je šita na míru celému regionu 5) děkujeme za pochvalu  a co se týče 16:9 odpověď je stejná jako u bodu 1. 6) Všechny kanály z našeho portfolia podléhají mezinárodním vysílacím standardům, které jsou nepřetržitě a přísně monitorovány a dodržovány vysílatelem.

• ® jan - Jak teď uvedlo satCentrum:"RRTV se na svém 18. zasedání seznámila s oznámením provozovatele MTV NETWORKS s. r. o., IČ 28970438, se sídlem Na Strži 65/1702, Praha 4, PSČ 140 62, ze dne 29. srpna 2011, č.j. 6650, o zahájení vysílání programu Nickelodeon HD prostřednictvím družice, na základě udělené licence ze dne 3. srpna 2010, č.j. zem/2489/2010, spis. zn.: 2010/602/zem/MTV, dne 4. října 2011." Kde toto vysílání naladíme?
Mám pro všechny diváky dobrou zprávu!!!Televizní kanál Nickelodeon HD byl spuštěn v sobotu 1.října a již jsme v jednání s několika operatory o jeho zařazení do nabídek v ČR a SR.

• ® jan - Dobrý den, připravujete do konce roku na programu Film+ nějaké nové české filmy? Myslím, že s těmi jste měli u diváků úspěch - aspoň u nás doma jsme je na Film+ všichni rádi sledovali! Ať se vám daří!
Těší nás Váš zájem. Již v blízké budoucnosti se ve vysílání Film+ můžete těšit na další české televizní premiéry úspěšných českých filmů jako např. Autopohádky a Czech made man, o dalších exkluzivních premiérách jsme s distributory v jednání. Přejeme Vám příjemnou zábavu s kanálem Film+.

• ® angeluss - Dobrý deň.
Plánujete rokovať so Skylink a Cslink o priadní Nickelodeon a Nickelodeon Jr. o zaradení programov?

Dobrý deň. O zaradení detského kanálu Nickelodeon a Nickelodeon Jr sme v jednaní s oboma satelitnými platformami: Skylink a CS Link. Ako som už uviedla vo svojich predchádzajúcich odpovediach, finálne rozhodnutie o načasovaní zaradenia nových tv kanálov do programovej ponuky operátora je vždy na jeho strane, preto prosím kontaktujte svojho operátora.

satCentrum - Předáváme příspěvek od Milana [mikialba], který skončil v redakční schránce: Dobrý den, na úvod chcem pozdraviť a zároveň popriať všetko dobré, dovodom tohto príspevku chcem iba pozdihnúť a velmi pochváliť satelitnú stanicu VH 1 classic nakolko som majitelom lokálu v ktorom menovaná stanica má už určite svoje miesto a nedá sa odmerať stupen popurarity ale s prevedčením môžem skonštatovať,že velmi vysoká a dovolím si popriať ešte veľa veľa krásnych skladieb z 80 tych rokov. Zostávam s pozdravom. Milan
Ďakujeme za pozitívny ohlas na vysielanie kanálu VH1 Classic, a Vašim hosťom prajeme na zdravie 

• ® bobajz - Dobrý den, mohu se zeptat jak to aktuálně vypadá s přípravou vašich HD kanálů. Děkuji za odpověď Stano
Dobrý den přeji, nejaktuálnější novinkou našeho portfolia je zahájení vysílání Nickelodeon HD, v srpnu jsme zahájili vysílání sportovního kanálu Sportklub v HD pro vybrané teritoria, a další z kanálů z našeho portfolia, který můžete sledovat ve vysokém rozlišení je MTV Live HD. Další spuštění kanálů v HD jsou předmětem interního plánování. O zahájení vysílání Vás budeme včas informovat.

• ® libortymes - Dobrý den, zajímalo by mne, zda s Vámi jednal Skylin nebo Cs link o moznosti distribuovat stanice Nickelodeon a programy z rofiny Mtv? Vím že Skylink má už MTVN hd live, ale jde i o ty ostatní. Děkuji. Libor Tymeš, Kopřivnice
Děkuji za dotaz, o zařazení celosvětově populárního, dětského televizního kanálu Nickelodeon do nabídky satelitních operátorů Skylink i CS Link průběžně jednáme. Věříme, že v dohledné době dojde k naší vzájemné dohodě a již brzy budete mít možnost Nickelodeon sledovat v nabídce Vašeho operátora.

• ® jan - Zdravím, kde vznikl Nickelodeon a jak si vede ve světě? Děkuji za odpověď.
Televizní kanál Nickelodeon byl založen 1. prosince 1980 v USA a dnes ho již mohou sledovat diváci ve více než 175 zemích světa ve 37 jazykových mutacích. Nickelodeon je dlouhodobě nejrozšířenějších televizním kanálem pro děti na světě, v několika zemích je dlouhodobě také nejsledovanějším dětským tv kanálem. Vždyť děti jsou na světě to nejdůležitější a také je jim na Nickelodeonu opravdu podřízeno vše.

• ® jan - Ještě prosím jeden dotaz - V jakém rozsahu se ve vysílání objeví/objevují i české a slovenské pořady na Fishing and Hunting?
Z českých a slovenských pořadů bych ráda upozornila na seriál 1000 let české myslivosti, který právě běží na FaH, dobrodružný týden s Fishing and Hunting – Dunajská delta nebo reportáž z prvního ročníku v lovu kaprů uspořádaný kanálem FaH - FaH mezinárodní pohár v lovu kaprů. Svět pod vodou Petera Hofierka a na pořad Lov kaprů s Karlem Niklem a mnoho dalších. Neustále navyšujeme poměr pořadů z lokální produkce a o všech těchto novinkách pravidelně informujeme diváky prostřednictvím našich webových stránek nebo také prostřednictvím stále rostoucího facebookoveho FNH fan - klubu.

• ® jan - A zapomněl jsem ještě na jeden dotaz: Jaké pořady a kanály prostřednictvím Facebooku komunikujete? Snad mi ještě stihnete odpovědět, dostal jsem se k internetu až před chvílí, děkuji za odpověď, Honza!
Na Facebooku pro ČR a SR komunikujeme v současné době kanály Film+ a Fishing & Hunting. A již máme zhruba 20 tisíc stálých příznivců na obou profilových stránkách. Rádi Vás na nich také uvítáme.

• ® Jack6428 - Chci Vám poděkovat za Vaše odpovědi. Příjemně mě překvapily :)
Měl bych už pouze dva dotazy... 1) Liší se nějak programová skladba Nickelodeonu HD od normální verze nebo je shodná? Bude na Nicku HD k dispozici i český dabing? 2) Nešlo by časem vydávat podrobnější programový přehled? Momentálně není možnost jak dopředu zjistit, které epizody se budou u různých seriálů vysílat. Mějte se hezky a snad se nějaký z těch pořadů, co jsem navrhnul, ve vysílání objeví. Do návrhu můžete přidat i DragonBall Z Kai :) Díky!

Rádo se stalo  1) Programová skladba televizního kanálu Nickelodeon je momentálně ve verzi SD odlišná od HD verze, nicméně časem bude docházet k postupnému prolínání mezi oběma verzemi. Lokalizovaná verze je take součástí plánu. 2) Naše aktuální programová nabídka je dostupná jak na webu www.nickelodeon.cz, tak i ve vybraných televizních magazinech a online servrech. Váš návrh o zařazení nového pořadu do vysílání předám na příslušné programingové a akviziční oddělení MTV.

satCentrum - Tak to už byl poslední dotaz pro paní Eriku Luzsiczu a její kolegy ve společnosti IKO Cable. Děkujeme moc za její odpovědi a přejeme hodně spokojených diváků! Třeba i s novým programem Nickelodeon HD!
Ještě jednou děkuji za pozvání do horkého křesla redakce serveru satCentrum.cz a jménem společnosti IKO Cable děkuji všem čtenářům za jejich dotazy a projevený zájem o televizní kanály z našeho portfolia. Všem divákům přeji příjemnou zábavu u sledování našich televizních kanálu. Přeji krásný zbytek dne. Erika Luzsicza


Další články z rubriky:
22.04.2011 • On line na satCentrum: Jaromír Glisník - Skylink
26.10.2010 • On line na satCentrum: NGC HD, Travel HD, Disney a další kanály distributora CHANNELS
03.04.2010 • On line na satCentrum: National Geographic Channel a další stanice distributora CHANNELS
20.01.2010 • On line na satCentrum: Towercom - poskytovatel DVB-T a DVB-S na Slovensku
08.10.2009 • On line na satCentrum: Janis Sidovský - TV Barrandov
28.09.2009 • On line na satCentrum: Jaromír Glisník - Skylink


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist