Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 06:38:16   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Zsolt Nagy, Towercom: Markíza zásadne mení spôsob vysielania

  Autor: Nagy/Towercom , e-mail: info@towercom.sk Přidané: 03.11.2016


Ako technicky znalému človeku moja profesijná identita mi nedá neokomentovať mediálnu bublinu, ktorú TV Markíza nafúkla za uplynulé dni. Zaráža ma na nej jej jednostrannosť a cielená diskriminácia jednej z podstatných platforiem šírenia mediálneho obsahu – DVB-T. A v neposlednom rade aj spôsob argumentácie, ktorá skĺzla do čisto technickej roviny, ktorú bežný konzument – divák je len sotva schopný stráviť.


Opúšťame DVB-T

To, že najsledovanejšia komerčná televízia sa rozhodla opustiť terestriálny spôsob vysielania, je jej legitímnym právom. To je fakt. V tejto súvislosti je však nutné podotknúť aj ďalší fakt, a to že digitálne terestriálne vysielanie už niekoľko rokov je poslednou možnosťou voľného príjmu, t.j. bez mesačných poplatkov, pre množstvo domácností. Kanály TV Markíza budú teda od 1. 1. 2017 sprístupnené výlučne ako prevzaté vysielanie (retransmisia) v rámci platených platforiem prevádzkovaných spoločnosťami, ktoré si samozrejme za službu sprístupnenia nechajú zaplatiť – diváka. Televízia Markíza sa rozhodla opustiť VYSIELANIE ako jeden zo spôsobov šírenia mediálneho obsahu a jej kanály od 1. 1. 2017 si nechá sprístupniť divákom iba v rámci platených platforiem formou retransmisie.


DVB-T je len technológia

Ak spočítame technické možnosti, akým sa bežné domácnosti v dnešnej dobe môžu dostať k televíznym službám, máme ich len niekoľko. Satelit, kábel, IPTV resp. internet a samozrejme DVB-T. Každá z týchto možností má svoje výhody, ale aj nevýhody. Satelit je výlučne pre fixný domáci príjem, kábel nie je všade, internet nemá každý s dostatočnou rýchlosťou a DVB-T má obmedzenú kapacitu. Každá z nich je pre určitý segment divákov, ale čo je podstatné, v dnešnej dobe už je každá z nich DIGITÁLNA – teda je schopná prinášať tú najvyššiu obrazovú kvalitu a navyše každá z nich je technicky schopná podmieniť prístup diváka k vybranej obsahovej službe. To znamená, že každá z nich dokáže slúžiť aj ako platená platforma.


Sme proti DVB-T

Mediálna komunikácia TV Markízy je jednoznačná. Sme proti DVB-T. TV Markíza nehovorí o tom, že mení doterajší spôsob sprístupnenia svojich kanálov a od 1. 1. 2017 bude musieť KAŽDÝ divák platiť, ak chce kanály Markízy pozerať. Jednoduchšie je komunikovať, že sme proti niečomu. Medzi nami, v rámci DVB-T je už niekoľko rokov prevádzkovaná aj platená platforma – Plustelka – v ktorej by Markíza mohla ďalej šíriť svoje kanály v spoplatnenom režime. Ak by chcela.


Čo na to divák

Bežný divák je prirodzene zneistený, lebo zatiaľ nedostáva celú pravdu. Pravda je tá, že od 1. 1. 2017 bude za sledovanie kanálov Markízy platiť dvakrát. Prvýkrát prevádzkovateľovi platformy, ktorý mu sprístupní televíziu a druhýkrát svojim drahocenným časom pri sledovaní reklám, kvôli ktorým samozrejme ten kanál neplatí. Bežný divák je postavený pred voľbu: Buď si nájde prevádzkovateľa platformy, ktorá mu za poplatok sprístupní desiatky kanálov, ktoré možno ani nechce, ale inú možnosť nemá, ak chce pozerať kanály TV Markízy aj od 1. 1. 2017. Alebo si jednoducho povie, že dá sa žiť aj bez Markízy.

Ja budem so záujmom sledovať príbeh starostu z HD – hlavne tú časť, kedy už konečne bude musieť „svojim“ priznať, že za tú svoju Markízu v HD budú musieť aj zaplatiť.


Zsolt Nagy

20 rokov pôsobím v oblasti televízneho vysielania a v súčasnosti ako technický riaditeľ Towercom, a.s.


O spoločnosti Towercom, www.towercom.sk

Towercom, a.s. je obchodná spoločnosť poskytujúca služby spojené s prevádzkovaním siete rozhla-sových a televíznych vysielačov a prevádzačov, terestriálneho digitálneho vysielania v systéme DVB-T ako aj digitálneho satelitného vysielania a distribúcie modulácie. K zákazníkom Towercom, a.s. patria vysielatelia najvýznamnejších slovenských a českých televíznych a rozhlasových staníc, prevádzkovatelia EKS sietí, významní poskytovatelia EKS služieb, štátne inštitúcie a mnoho ďalších osôb.Towercom, a.s. zabezpečuje pre koncových užívateľov (divákov) prístup k vysielaniu programových služieb slovenských vysielateľov, ktorý o poskytovanie takejto služby spoločnosť požiadali prostredníctvom technického prostriedku na zabezpečenie príjmu prostredníctvom prístupovej karty pod názvom Voľná telka. Towercom ,a.s. je rovnako prevádzkovateľom retransmisie pod obchodnou značkou Plustelka.

Spoločnosť Towercom, a.s. patrí do skupiny Macquarie Infrastructure Funds, ktorá patrí medzi významné svetové infraštruktúrne fondy.


Michal Šuran, Marketing Manager, Towercom, 3. 11. 2016


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 1   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
12.10.2016 • Food Network získal ocenění na festivalu Tourfilm
07.10.2016 • Food Network dnes představí na 49. TOURFILMu v Karlových Varech seriál Za Donalem…do Evropy
07.10.2016 • Telekom uvádza množstvo noviniek pre zákazníkov Magio televízie
27.09.2016 • Česká televize přechází na satelitu k vysílání ve vysokém rozlišení
20.09.2016 • Velký úspěch a příjemná nálada na TOP setkání partnerů Flix TV
18.08.2016 • Internetová televize Nová DIGI TV odstartuje 1. září 2016

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  TOWERCOM versus Mindig TV 

07.11.2016 08:07 • ® eros39
Porovnajme si Towercom a maďarské DVBt Mindig TV!
Towercom - začal MPEG 2 - zlý začiatok !!!
Mindig TV - začal MPEG4 - veľmi dobrý začiatok !!!
Towercom - od začiatku žiadna zmena vo vysielacej štruktúre, iba zmena na MPEG4 - čiže ďalšie výdavky pre diváka !!!
Mindig TV stále vysiela v MPEG4 - žiadne výdavky pre diváka !!!
Towercom - ďalšia zmena na DVBt T2 - ďalšie výdavky pre diváka !!!
Mindig TV - stále bez zmeny - žiadne výdavky pre diváka !!!
Towercom - TV stanice voľné bez zmeny, úbytok Senzi TV, TV Markíza,Doma Dajto
Mindig TV - každý mesiac sú zaradené 2,3 tv stanice z platenej ponuky
programov ako návnada pre prípadných nových predplatiteľov platenej ponuky !!!
Záverom platí pravidlo že keď dvaja robia to isté, nie je to to isté, a či bude skupina TV Markíza v DVBT to vôbec nie je dôležité,lebo keď platiť,tak za program bez reklamy a to je prvoradé !!!:D:good:
 
 
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist